Споделена история от Други

Възможно ли е да сключим брак като сме 4-ти братовчеди?
Здравейте, аз съм момиче на 20 години. С приятеля ми сме заедно от година и 4 месеца. Притеснява ме това, обаче че сме 4-ти братовчеди. Имаме сериозни планове за бъдеще, той иска да се оженим, иска да имаме деца, но ме притеснява, че не всичко може да мине добре чувала съм, че когато има брак между роднини децата им се раждат с проблеми. Какъв е риска, някой ако знае моля да пише.

Коментари

2.   разбира се - никакъв проблем нямате!!!

На Запад е позволено да се женят даже 1-ви, у нас още не... но никой не следи....

Не е позволено, разбира се, да се женят роднини от първа линия - брат за сестра, баща за дъщеря, майка за син.... това се нарича инцест (кръвосмешение).
Не е позволено да се женят и осиновител за осиновен, първо се прави разсиновяване, защото осиновените са фактически деца на осиновителите си.

Първите братовчеди се водят роднини 2-ра линия и при техите деца, действително има някакъв риск - 15% за малформации (значи в 85% от случаите и детето им е съвсем нормално!!! ).... същата е и вероятността за вродени дефекти, когато майката е над 40 г.

Четвъртите братовчеди не се водят роднина - или теоретично роднина пета линия. При вас вероятността за увреждане на плода е като при нероднини - 7%. Винаги, при всички двойки ги имат тези 7% вероятност. Може даже в църква да се ожените, всичко.

Много ти е излишен въпросът просто. Всеки знае, че от втори братовчеди нататък, няма проблем. Дори при вторите братовчеди вероятността за малформации е само 7% (като при всички нероднини)...

за сравнение - при баща с дъщеря (майка със син)- 50%
брат със сестра - 25%
първи братовчеди (позволено в повечето държави) - 15% (или само с 8% по-голяма от нормалното)
....
.... всички останали двойки - 7%...

Проблематично е, когато е практика в държавата или общтността (като в мюсюлманските държави, или сред аристокрацията преди) да се женят САМО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО за първи братовчеди, за да запазят имането в семейството... това се трупа и всяко следващо поколение има по-големи проблеми

Ама 4-ти братовчеди не са никакви братовчеди, а само далечен род - ей така, за познанството и за белята...

Успех и горчиво!

3.   По закон е разрешено, от медицинска гледна тока също няма проблем.

4.   Не се притеснявайте.Двама роднини са трети братовчеди и си имат две деца, но са си нормални и нямат никакви проблеми.

5.   Няма да има никакъв проблем- закона позволява да се женят четвъртите братовчеди, а и когато става въпрос за проблеми, заради кръвосмешение това се касае най-много до първи братовчеди. Иначе между другото аз дори не си зная четвъртите братовчеди.

6.   Щом сте четвърти няма да има проблем да се ожените, закона го разрешава. Счита се роднинтвото вече е достатъчно далечно, за да се свеждат евентуалните проблеми при създаването на дете т. е риска не е по голям отколкото при хората, които нямат никакво роднинство.