Споделена история от Други

Промяна на миналото
Здравейте,
Имам предположения какви ще са реакциите, но ще опитам. Въпросът ми е следният: можем ли да променим миналото. Имам предвид буквално. Животът ми в момента е ад и вярвам, че да променя миналото си е единственият ми изход. Моля споделете, това което знаете.

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Мисля, че имаме власт, единствено в настоящето. И не съм съгласна, че за да промениш нещо, единствения начин е, да промениш миналото. Ще дадеш ли подробности, за какво става въпрос?

Щом сме живи, значи имаме шанс и право на избор. А от изборите ни, се определя и бъдещето ни. Миналото си е минало и който живее там, е нещастен.

2.   Нямаме силата да променяме миналото, но имаме силата да променим настоящето така, както бихме желали да бъде!

3.   Миналото не можеш да промениш, но можеш да промениш бъдещето, като започнеш от днес. ;)

4.   Що за глупости? !

5.   Нито можеш да върнеш времето назад, нито да промениш миналото единствено можеш да промениш себе си към по- добро и да се учиш от грешките си в миналото.

REB

6.   Е наслушвала съм се на всякакви глупости, ама това вече е прекалено. Можеш да промениш само настоящето. Ако имаш много проблеми си събери багажа и отиди за определено време да работиш в чужбина.

7.   Приеми миналото си! Единствено миналото ти може да помогне за напред като се поучиш от него. Вярвай ми, много хора искат да върнат миналото и да се коригират. Но то заради това се казва минало и заминало. Миналото ти ще бъде от полза само ако го приемеш такова каквото е и се поучиш от него. Единственото което можеш да промениш е самото настояще и само то е важно и само от настоящето зависи бъдещето. Можеш да промениш настоящето и да повлияеш на бъдещето но не и миналото. Надявам се да осъзнаеш тази истина. Иначе продължиш ли с идеята че искаш да промениш миналото ще се прецакаш сам. Казвам ти го от опит. Нес и губи времето в нещо което не ти е по силите.

8.   Почни със себе си, но към по-добро. Ако ти се получи, браво давай още. ТО ще се промени от самосебе си в спомените ти. Овен себе си нищо не можем да променяме.

9.   Не можем да върнем времето назад, но можем да променим бъдещето, в зависимост от това как постъпваме в настоящето. Грешките се случват, за да ни научат и насочат към правилния път за нас. Всеки един от нас има своя мисия на този свят, довери се на Вселената, тя постоянно ни изпраща съобщение. Тези съобщения могат да бъдат скрити в грешките, които допускаме, в малките неща, които не забелязваме, в случайните мисли и чувства, които ни подтикват да вършим разни неща. Всичко е навързано. Накрая се оказваме на точното място, с точните хора и точният живот, които вселената е подготвила за нас. Просто и се довери и следвай знаците. Почувствай я. Нищо не се случва без причина. Отговорът е там някъде дълбоко в теб.

10.   Ами не, но можем да се подготвим за бъдещето.
След всяка буря изгрява слънце!

11.   Шегуваш се нали?

12.   Може да напишеш малко по конкретния случай, за да преценят хората дали можеш да "промениш миналото" (т. е. да промениш настоящето до степен, при която миналото ще има по-малко нежелани или повече желани ефекти).

13.   Не можеш да промениш миналото, но може да преминеш в паралелна реалност, в която миналото е различно.
Но е опасно и много хора ще се опитат да те спрат и да ти сложат бяла риза със зашити ръкави.

14.   Това според мен е глупав въпрос. Миналото си е минало! Не можеш да го промениш, нито да заличиш нещо което се е случило, или изречена дума! Каквото е станало, станало! Можем единствено да го приемем, да си извадим поука и да продължим напред! Миналото си остава зад гърба ни! То може да определи бъдещето ни, но можем променим нещо единствено в настоящето си! Каквото посеем днес, такова съвсем спокойно можем да пожънем утре! Силата винаги е в настоящия момент, както казва Луиз Хей!

15.   Здравей,

Случайно или не, но само номер 13 ;) отговаря на въпроса ти. Другите просто не са наясно, не знаят. Така е по-лесно.
Има литература по въпроса. Без да навлизам в подробности, времето е манипулирано, времето е променяно. Може, да, може да променим миналото. Правено е.
Джо Диспенза описва в една от книгите си експеримент, проведен в израелска болница, при който група хора насочват намерението си към болни, лежали в боницата преди години. В края на експеримента тези болни... вече не са били болни в миналото, или се били излекували в миналото! Миналото било променено. Съветът ми е да търсиш по темата информация.