Споделена история от Други

Нямам цели в живота....
Здравейте! Аз съм момиче на 19 години. Имам проблем... не мога да намеря цел в живота си.... Единственото което ме влече ужасно много е да ходя на футболни мачове на любимия си отбор. Наскоро ме попитаха, освен това какво друго ме влече... проблемът беше там, че не можах да отговоря.... Захващала съм се с изключително много работи, но никога не съм ги довършвала... Просто не искам да остана човек без цел в живота. Наистина не знам какво да правя с живота си. Няма никакви цели за постигане на каквото и да било.... нямам никакви мечти... Наистина не знам как да се справя с този проблем, как да отрия нещо което да ме влече?

Коментари

1.   За млад човек в днешно време това не вещае нищо добро!

2.   спортен коментатор или пък от онези, които е грижат за рекламата на някой (ПР - така ли беше термина) . някакво хоби също имаш, което можеш да превърнеш в професия! Или просто нещо, в което с идобра - навсякъде в света си можеш да потърсиш подобно нещо и да го превърнеш в професия, кариера, цел - танцуване, разговори с приятели, футбол, писане... абсолютно всичко, с което си запълваш деня може да се превъне в цел Само малко си смени нагласата и фокуса и ще видиш, че имаш цел, но просто досега не си я забелязвала.

3.   Много добре знам как се чувстваш :)
Пробвай да си намериш някакво хоби, нещо, което ти доставя удоволствие. Дори може и работа да започнеш, все ще ти вмъкне нещо интересно и ново в живота.
Както номер 2 написа - ако успееш да се уредиш с работа, която ти е според хобито ще е най-добре. Но като знам как стоят нещата с намирането на работа в момента не съм много оптимист.

*Syndrome

4.   н 2
Глупости - не бил оптимист. Млади хора сте, и аз съм млада (на 23) и аз имах такъв период - ЗНАМ прекрасно какво е да чувстваш апатия, нищо да не ти се прави, да се захващаш с нещо и бързо да губиш интерес, даже някак не ти се забавлява (поне при мен беше така)

Хей, ние сме бъдещите хора, тези, за които баба и дядо са се трудили по нивите. Не е хубаво да сме апатични, защото ще ни превземат точно ония, коит они учат да мислим "ми то така ва е ситуацията, че работа няма" "то това, то онова"...
Ако ги слушаме то защо въобще да живеем като ще умрем.
Я по-ведро. Светът е прекрасен и наистина е пълен с възможности.

Сега не просто имам цел, имам кауза, път, амбиции, множество малки планове, коит осъставляват цялостната картина на мечтата ми и си вървя с мног океф през трудностите.

Искат да сме отчаяни, искат да ни научат да мислим пораженчески, защото такива сме лесно контролируеми, а мамка му - АЗ НЕ ИСКАМ да ме контролират и да ми налагат нищо. Имам двете си ръце, позитивнот омислене и хората и света - само напред и нагоре - това е най-вярната посока

5.   Същия съм като теб.. но, не ми пука кво говорят за мен.. важното е любовта към отбора.. Той те прави жив и неуморим да се бориш в живота.. това е начин на живот.. пиши ми.. :))

6.   "Той те прави жив и неуморим да се бориш в живота.. това е начин на живот.. " Абсолютно съм съгласна с теб. Това е едно от малкото неща, който ме карат да се усмихвам, все повече и повече! :) Ако искаш остави някакъв майл да си драснем :)

8.   Извинете за намесата! Защо, това изключение не се прави и на други! Към авторката, следвай сърцето си защото то най добре ще те насочи. "Л. А. "

11.   модератор - моля пишете на кирилица!

12.   Ами не се притеснявай!! Ето открила си това, което те вълнува - спорта!!!

13.   Към авторката имам сестра на твоите години. Нормално е на тези години да мислиш така. Трябва да имаш някои от семейството който да ти помогне. Аз вкарах сестра ми насила в университета почти. Сега ми е благодарна. Ако имах брат на времето който да ми помогне нямаше да запиша на 26 и още да работя какво ли не.

15.   Аз също бях безцелна, ядосана на съдбата и момчетат които си играеха с мен и чувствата ми, дори често мислех за самоубийсто заради това че нямам цел. Но сякаш от нищото намерих една книга в нета, не съм мн по книгите но тази мн ме заинтересува, от както я прочетох всчко се промени, ако те интересува заглавието е Потсъзнанито може всичко. ако те е заинтересувала ми пиши да ти я изпратя. nataliq321@mail. bg

16.   На кой отбор си фенка?

18.   просто намери това което те прави щастлива тогава ще намериш своите приоритети и ще намериш целта в своя живот