Споделена история от Други

Съседа ми е за убиване !
Здравейте, ще започна с това, че в продължение на години, хората които живеят над нас са и напълно непознати за нас. Не сме ги виждали и не знаем нищо за тях. Постоянно се разменят някакви хора, постоянно има нови наематели и всеки следващ е от зле, по-зле! В момента до колкото знам над нас живее мъж, който крачи като слон и горе винаги се блъска и размества нещо много тежко. До 04:00 се чува местене на мебели, тропане, вадене, слагане, едно, трето, пето и започва да ми омръзва. За капак в последния месец се чува и някакво псе, което скимти изключително силно и дразнещо. Не знам какво го прави, вероятно го затваря някъде, оставя го без вода и без храна, за да се чува толкова силно, жално и дразнещо скимтене. В същото време от кучето не се чува нищо друго, освен скимтенето. Обикновено по блоковете се чува как кучето ходи, лае или прави нещо друго, но от въпросното не се чува нищо такова. Отне ми дълго време да разбера, че е куче. В началото мислех, че някаква жена стене, после ми мина през ума, че може да е бебе, но е куче на 100%. Каня св да се кача до въпросния мъж за да видя поне кой живее над нас, но все отлагам и изпитвам страх, защото съм жена и определено не искам проблеми със съсед от мъжки пол. Други съседи преди време ми казаха, че са се опитали да разговарят с човека, защото и те се оплакват от силен шум, но той просто ги е заплюл. Мога ли да изпратя полиция за проверка на апартамента, да видят какво става вътре, защото се появиха съмнения, че горе може да се занимават и с нещо нелегално? !

Коментари

1.   Може да се съберете всички съседи, които също имат оплаквания към него и така да му направите забележка. Иначе идеята за полицията не е лоша, но това трябва да е последния вариант след като говорите с него.

2.   Изгонете ги, трудно е но не невъзможно, в БГ всеки си мисли, че може да си прави каквото иска.

4.   Никаква полиция не помага. Колко години не съм спал заради такива и ни полиция, ни нищо. Казват че не можело да се определи шума откъде е и тн. освем ако като дойдат след 20 минути не се спука да блъска тоя, ти трябва да ги пуснеш у вас и после ще отидат да му направят забележка и толкова. Нищо не можели да направят защото си е у тях.

5.   Не разчитай много на полицията. Ще дойдат, ще му направят забележка и толкова, да не говорим, че ако разбере, че ти си подала сигнала може да почне на пук да вдига още повече шум, че и по-лошо. За това събирате се няколко човека и му правите любезно посещение и го предупреждавате, че каквото и да прави този тормоз трябва да спре иначе ще вземете мерки. Според закона за етажната собственост можете, в краен случай и разбира се след дълга процедура, дори да го изгоните от апартамента. А и ако правилно съм разбрала, той е под наем, за това издири телефона на собственика и просто му обясни какво е положението. Ако трябва дори го помоли да прекрати договорът с този или поне да не го подновява, ако не може да го изгони веднага. Надявам се човекът да е свестен и да ви окаже съдействие. Знам колко е дразнещо да имаш такъв съсед и направо много ти съчувствам, но хубавото е, че явно и другите ти съседи не го харесват много, за това можете да действате заедно.