Споделена история от Други

Най-смешноите оправдания
На всички понякога се налага да се оправдават или да приемат нечии оправдания. Кога по-често, кога само в изключителни случаи.
Най-забавните и глупаво оправдание е че някой си не можел, страхувал е даа си признае любовта към друг обект. Това е много масово всъщност. В мига като го прочета някъде и отговаря на всички неясноти.

. Мислите ли, че е погрешно да оправдаваме себе си защото някой друг не може да понася това или онова което правим. Трябва ли да се съгласим с понасяне на отговорността и вината за начинът по който някой отреагира ме околността.
Мислите ли, че разговор би могъл да премахне това като проблем. Или някой трябва да се промени за да не загубят прекрасния си общ миг въпросните дразнещ и раздразван.
Един разговор е възможност отново да се образува тази ситуация. От години единият се дразни от най малкото и излива яростни обиди върху другия. Другия е изправен до стената, отговорен за това което постига и има периоди в които а мръдна а веднага конско му се чете.
Този който се дразни може всичко на света но не и да изпитва любов, нужда и пр. към другия и е логично.
Което е логично то по стечение на нещата е повече от очеизвадно.
Аз повече отговорност не поемам. За а нищо за никой. Каквото такова. Никому не е лесен живота. Всеки си прави каквото прецени за нужно.. И ако е зрял си носи отговорност за собствените избори.

Коментари

1.   'Всеки си прави каквото прецени за нужно.. ' - ще се съглася само с това от текста ти.

Като цяло мислите ти са доста разбъркани.

2.   Последните години се научих да уважавам другитеи различнията им, а да имам изисквания само към себе си. Някак е по-градивно. Смятам, че всеки е способен да обича, но много хора се чувстват несигурни, нервни и не знаят как да се държат, най-вече пък с тези чувства в себе си. Това е малко жалко, но на света има всякакви типажи и трябва да го приемем. Разговорите образуват връзка между двама човека. Тази връзка може да е много хлабава, но може и да е много здрава, въпрос на характери и пасване. Без разговори изобщо няма връзка, ти няма да познаваш този отсреща. Ако не се чувстваш добре с някого, оставяш го и толкова. Не си усложнявай живота с излишни драми. Ако гледаме на нещата реалистично, то всеки проблем има твърде ясен и видим отговор.