Споделена история от Други

Обичам омъжена жена
Моята история е следната:запознах се с една омъжена жена. Нейният брак беше в следното състояние живееха заедно но нейният мъж постоянно я обиждал неискал да бъде с нея за най-малкото искал да си ходи пиянствал по цели нощи и си имал и други, нямаха деца.

Хващала го е в изневяра още на първата година след брака им. Постоянно и повтарял че не я иска да си намери друг за най-малките проблеми искал да си ходи и тя го връщала в името на брака им. Неискал да спи с нея не давал една стотинка за дома им (той живеел при нея) и прочие.

Запознахме се и се влюбихме много силно. С една дума сродни души сме имаме еднакви цели и принципи в живота, искаме едно и също. Подхождаме си много правехме планове как ще живеем заедно колко деца ще имаме и прочие. Всеки миг прекаран с нея беше като сбъдната мечта за мен. Тя реши да се разведе с него подготви документите и го помоли да се изнесе от нейният апартамент.

Той се изнесе но започна да я следи да и прави циркове да я обижда че е курва пачавра и тн. После започна да и се моли да му даде шанс щял да се промени и да я направи щастлива. Тя споделяше с мен и аз и казах че се преструва и го прави от наранена гордост. След един месец тя поиска да се разделим. Не беше подала документите за развода заради него беше решила да му даде шанс?

Сега съм съсипан вече 10 дена не сме заедно и немога да спря да мисля за нея. Знам че я лъже и че хората не се променят. Той я манипулира защото я познава и и знае слабите и места. Тя ме обича но в името на брака им му дава последен шанс въпреки че ми се кълнеше че е приключила с него и че иска да е с мен. Сега ми казва че ако не се получат нещата между тях ще ме потърси пак. Незнам обаче дали пак няма да ме предаде ако се съберем и да се върне при него когато той и се разплаче. Мръсника сега пази поведение носи и букети взима я от работа въобще прави се на перфектният мъж. А тя ми плаче по телефона и казва че ме обича и неиска да се видим за да не започнем пак да се виждаме. Много съм раздвоен. От една страна мисля че това е жената на живота ми. От друга се страхувам че ако пак се съберем след като се раздели отново с него той да не я манипулира и пак да ме зареже защото тогава ще им дам ад и на двамата без да мисля за последствията! Незнам дали да я чакам или да я забравя да си намеря друга и дори и да ме потърси да я отрежа?

Коментари

51-61 от 61

55.   Аз нямам подобна история но намерих в форума историята на една жена която уж е направила правилният избор в подобна ситуация.Слагам линк : http://spodeli.net/4/story-13035.html .И искам искренно да апелирам към дамата в историята да послуша сърцето си защото такава силна любов която изпитва момчето към нея наистина ще и донесе щастие и на нея и на бъдещите и дечица.

Мария.

56.   Обръщам се към Алената Буква.
Няма да те съдя или оправдавам. Искам само да ти задам няколко въпроса, над които да разсъдиш и надявам се, да намериш отговорите, които са ти нужни.
Каква е представата ти за брака като цяло?
Да обичаш, уважаваш човека до теб, да разчиташ на него в добри и лоши моменти. Да намираш в него упора и утеха. Светът е дстатъчно жесток и труден, за да ти е студено и там, където трябва да намериш топлина и уют.
Дори да запазиш брака си сега, това ли ще е той за теб или просто още една маска, още едно бреме? Как си представяш следващите десет години? Ами двайсет? Рутина и празнота.... това не е целта на тази институция поне за мен. Честността е в основата на всичко, а когато я няма и у двама ви си е просто фарс.
Явно се обвиняваш за цялата тази ситуация. Така няма да стигнеш до решение. В себе си осъзнаваш, че е трябвало да сложиш край на това преди много време, преди да има наранени и обвиняващи, но няма как да върнеш времето назад. Само че хората спират да говорят, раните отминават и ти ще си единствената, която ще живее с жертвата на решенията си. Когато настъпи време за равносметка, за кого би предпочела да живееш-за себе си, или за хорската угода?

MisstriX

57.   ЕЕЕЕЕЕВАЛА НА НОМЕР 13!!! НАЙ-ТОЧНИЯ КОМЕНТАР!!!

58.   MisstriX е много прав(а).

Но дано не се роди детенце в този брак, заради глупавата нерешителност на Алената буква, защото ще страда много това детенце. Няма начин да се спаси бракът, рано или късно ще намери сили да го зареже и тогава детенцето ще страда...
... колкото до автора - той малко може да стори в момента, само да бъде до Алената буква като приятел, но да забрави за нея като любима.
Жижу

59.   Аз съм автора и пиша за последно в този форум. Първоначално писах за да споделя болката си. После търсех отговори на въпроси които ги знаех, но не исках да повярвам че е възможно. Нараних любимата си. Съмнявах се в чувствата и към мен и в ценностната и система и затова търсих чуждото мнение. Казахте че ме е държала в резерва за съжаления сам се държах така. Просто съм отчаян оптимист и надеждата ми ще умре 40 дни след физическата ми смърт сигурно. Сега знам че ме обича и времето ще изпита нашата любов ако се окаже че съм се заблуждавал и любовта ми се стопи в времето, значи сегашното развитие на нещата са по-добрия вариант за мен. Оставям нещата по течението и кой знае мое някой ден да доразкажа приказката ни с щастлив край.

60.   Бъди настойчив във това което го искаш, съдействай му , за да се развие в твоя полза. Бъди упорит, но не инат.
Жената с думи я грабваш, а с ръце я носиш, ... при себе си!
Успех в делата си.

През деня умуваш, а вечер мъдруваш! Георги Е

61.   №54 докато се срещат и подклаждат чувства, любов , необходимост нямаа как да си намерят други партньори. Е има де, но е жестоко спрямо тях.Жестоко е да си с някой в живота, и с друг в сърцето, въждаленията и фантазията. Да, случва се, и повярвай, когато се убедих, че партньорът ми още се вижда и пази това, което имат с голяма та му любов, се сблъсках с жестоко изпитание. Какво мога да му дам, като си го има другаде и то идеално. Не мога да сигуря в живота любовта която тя подклажда. Недей с тия съвети.147

63.   Авторе, всички участници в историята ти, включително и ти самия, сте за спешна психотерапия!

64.   Аз излизах с омъжена жена запознах се с нея във фейсбук тя не искаше да сме гаджета не искаше секс таен от мъжа си тя е искала само да сме приятели за по чаша кафе на заведение, но мъжа и ми писа във фейсбук, че малко оставало да ми хвръкне шапката по главната тя ми каза не се притеснявай нищо няма да ми направи, но ние само един път излязохме на кафе, а мъжа и много ревнив затова не е имало друга среща. Тя ми беше блокирала фейсбук профила, но може мъжа и да го е блокирал, защото тя си направи нов фейсбук, но не сме си писали пак

65.   Според мен тази жена е от този тип, за които един мъж не е достатъчен и живее целият си живот под лозунга "Аз без любв не мога". Такива жени ги дръж на страна, защото нейният мъж и е омръзнал и веднага търси отдушник при някой друг. След като и той започне да и поомръзва е обратно при първия, защото той ще и прости и пак ще има някой до себе си. На тебе предполагам ти се обажда, само да има нещо на страна или се страхува след като си влюбен в нея, да не вземеш да и правиш ревностни номера. Ако тя наистина държеше на тебе, сега щеше да е с тебе. Предполагам че скоро тя пак ще намери нова любов и след него следващия и след това следващия и така цял живот, а тебе и други като тебе може да държи на задната седалка и когато и е кеф да им се обажда за да я карат да се чувства желана жена. Може и да греша, но съм се сблъсквал с този тип жени и от тях ще получиш само главоблия и ще те държат непекъснато на тръни.

66.   Номер 61. За съжаление малко са тези който са се оженили или са се събрали с този който са искали, може би ти си от тях, нали сте заедно тогава можеш да се бориш. Много е кофти да си влюбен във обвързан/женен човек, това си е доста гадно. Явно не си била и за това не знаеш, аз не съм го искала но така се е случило. И аз ще бъда сигурно с някой друг и просто накрая така стават нещата, обаче ще го приема.. от събдата си не можеш да избягаш. То и преди не съм имала късмет в любовта, все е несподелена ако я има от моя страна, все мъжът който искам е бил влюбен в друга, все едно и също развитие на събитията. Но така е в живота сигурно примиряваш се постоянно дори и да не ти харесва, нищо не можеш да промениш понякога.

51-61 от 61