Споделена история от Други

Как да започна на чисто?
Миналата година ме приеха в университет в друг град и реших да започна наново живота си, ама не се получи.

Понеже не ми се случва нищо интересно нямам теми за разговор с другите хора и само си седя и мълча покрай тях, докато те си правят мухабет и се смеят. Не познавам никой и няма с кой да излезна навън, пък не ми се шматка сам по улиците, градът е голям, шансът случайно да срещна колега е нищожен. А приятели по принцип нямам, така че и в моя град по цял ден седя вкъщи.

Чалга не слушам, и като някой започне да говори за Тони Стораро или Преслава аз го гледам като теле в железница. Същото се отнася и за метъла. Дните се нижат един след друг напълно еднообразни. Всяка сутрин си казвам, че този ден ще е по-различен, а всяка вечер пред лицето ми излиза надпис "Край на 12. 5. 2011; напредване в живота: +0%". Какво да направя, та да вземе да ми се случи нещо интересно, за да не седя само отстрани, като другите си говорят? А, забравих да кажа, че не съм на общежитие или квартира, а при баба ми. Казват че било интересно на общежитие, но гледаме да пестим пари. Как да започна нов живот, като нямам никаква основа за формиране на контакти с други хора?

Коментари

1.   Добре де, нали около теб има сумати колеги - студенти? Къде повече млади хора, освен в някой университет или институт? Лекции, упражнения, междучасия. Не се ли сприатели с някои от тях? Не се ли случва да ходите на кафе, на кино или другаде? Контактите са завързват по този начин. Ако не те канят ти покани някого или просто попитай може ли да се присъединиш към някоя групичка. Няма ли рожденни дни или други купони, които се организират. И само чалга ли слушат тези хора - ако е така то какъв е този университет? На времето имах приятели в университета, а съм си от София и съм живяла при родителите си.

2.   Към номер 1:
На два пъти съм се разхождал с колеги из центъра на града от началото на учебната година. Те си вървяха отпред и си говореха разни забавни работи, а аз си ходех зад тях и си мълчах, понеже нямам какво да кажа.

3.   Не се отчайвай ще си намериш приятели!

4.   ами не чакай - почни да четеш интересни книги и ще има за какво да разказваш - не прави щастието си зависимо от другите - човек и сам може много да се радва на живота, намери си хобита - почни да тренираш фитнес например, не учи вкъщи, а в библиотеката - гледай да си сред хора, с които има какво да си кажеш и са на твоята вълна

5.   И аз съм като теб, но по навик или друго бих се забил в научна литература, макал да не би решило проблема.
Интересно каква наука би открил ти, която би ти помогнала да си намериш компания? Ще се радвам да я споделиш.

6.   5, аз съм 4 - ами икономист съм, а на тази тема всеки знае много да говори и стават чудесни дискусии, политикология, философия, литература, история даже физика... защо не?
Най-добрата компания съм си аз самата първо, после моите книги, котката...
Прекарвам много време сама иначе, но никога не съм била самотна.
Наскоро говорихме по скайпа с една моя онлайн приятелка по темата - и двете обичаме да сме сами, но не се чувстваме самотни - имаме си котките, ученето, работата...
Хората - ами хората ме отегчават често, скучни са ми повечето - след два часа, няма какво да си кажем. Преди имах много хора около себе си, телефонът звънеше непрекъснато, фейсбук вече не можеше да смогне с броя на „приятелите„ ми - всеки иска нещо от мен, да го изслушам, да му помогна, да свърша всичко вместо него - искаха даже пари, работа и какво ли още не.... и ми дадоха - НИЩО, голото разочарование!

Сега съм си селектирала няколко човека онлайн, които не ми губят времето и не са ми скучни, семейството, две-три приятелки, с които не се виждам често и това е. Какво ми трябва повече?
Имам си книгите, ако са ми скучни - мога да ги захвърля в някой ъгъл, научих се да правя това и с хората, а сред тях скучните са много повече. Времето ми е ограничено на тази земя, живея за себе си...
Не се стремете да им се харесате на другите, за да не станете и вие скучни, прашни екземпляри, които няма какво и без това да кажат, затова винаги са по заведенията, в които не може да се води разговор от силна чалга... А по-самотна от в компания с такива не съм и с котката си - тя поне не гледа тъпо

Жижу

7.   Усмиxвай се! Вдигни глава. Те не са необикновени. Всеки е чувствителен, но просто ти си мислиш че имаш повече проблеми. Опитай се да се доближиш до тяx. Не негодувай от всичко. Не се сърди за всичко. xората измерват другите не по това колко те го xаресват а по това колко той ги xаресва.... ако си мислиш какво толкова имат да си казват и колко е различно от това което ти мислиш и чувстваш-НЕ Е ТАКА! Всеки има проблеми!! Ама те не ги споделят не им личи или не ги вземат толкова навътре!! Горе-главата трябва да общуваш!! Прави малки крачици първо към промяната в себе си и НАЙ-ВЕЧЕ към положителна нагласа към другите... В никакъв случай това не означава че трябва да пренебрегнеш себе си и да xаресваш неща които са далече от теб.... Ще се оправи всичко! Ама без твоя помощ няма да стане... Бавничко с ТВОИТЕ малки крачици и малки усилия ще успееш. Да не се отчайваш.... знаеш ли колко xорица са като теб. Покажи им бавничко и кой си и какво обичаш... Бавничко ще стане ама ще стане!! Да не се предаваш. Ще успееш.