Споделена история от Други

Подиграват ми се в училище
Здравейте!
Искам да ми помогнете да разреша проблема си.
На 15 години съм в 8ми клас. Тази година се преместих в ново училище. Първоначално всичко беше наред и нямах проблеми със съучениците си. След това започнаха тестове. Не съм добър по математика и български и обикновено получавам много 2ки и 3ки по тези предмети. Всички от класа започнаха да ми се подиграват. Момичетата започнаха да ме замерят с топчета, а в междучасията ме обиждаха "Не стига че си грозен ама си и тъп. Майка ти защо ли е родила провал като теб. ", а момчетата не спираха да ми хвърлят нещата и да ги ритат. Споделих с класната си и тя ги предупреди да спрат, но те продължаваха все така. Госпожата ги заведе в дирекцията и извика родителите им, но и това не помогна, а дори направи ситуацията още по-зле. Вчера пак изкарах 3ка по математика и след часа всички започнаха да ми крещят "Копеле такова не можеш ли сам да си оправиш проблемите че търсиш помощ от учителите. Виж си скапания бележник! ". Опитвах се да им обясня че уча много и се опитвам, но не се получава. Всички пак започнаха да ми се смеят. Прибрах се вкъщи разплакан, а майка ми се опита да ме успокои, но аз се затворих в стаята и не проговарях. Днес дори не отидох на училище. Моля ви се помогнете ми! Не знам какво да направя! Сърцето ми се къса само като си помисля за това.

Коментари

1.   Бъди силен, намери си приятели в училище и прекарвай времето си с тях. Оценките не са най-важното нещо на този свят

2.   Запиши се на бокс и след време пребий някой от тях, ще се респектират много.

3.   Децата в днешно време са боклуци, няма какво да се лъжем. Винаги ще намерят с какво да ти сринат самочувствието, стига да си по-различен. Просто не им обръщай внимание, в крайна сметка какво ти пука за тия келеши. Ако извън училище се чувстваш добре не се впрягай излишно.

4.   Момче, с тези двойки другата година просто няма да те има в този клас и мъките ти ще свършат. Намери начин заедно с родителите си да се справиш с успеха.

5.   На всеки са му се подигравали в училище с или без причина. И преди и сега, да се оплачеш на родител, директор или да извикат родителите на този, който те обижда по-скоро влошава нещата, отколкото да помага. Имаш два варианта, които ако успееш да съчетаеш ти гарантирам, че нещата ще се подобрят. Първо наблегни, ама сериозно на ученето! Казваш, че учиш много, ама не се получава, което извинявай, ама звучи смешно. Или ти липсва концентрация или имаш пропуски, които ти пречат да усвоиш новия материал. Тук вина имат и родителите ти, защото макар и да не си толкова малък, трябва да те контролират какво учиш. Ако трябва ще те запишат на уроци, ако самите те нямат възможността да ти помагат. И второ - следващия път, ако някой те обиди, я му се изрепчи. Всеки си има някакъв недостатък или слабост и щом те те обиждат за глупости - прави го и ти! На 15г. момичетата пъпчасват, започват да се гримират и обличат нелепо... Момичетата са много чувствителни на тая тема и ще им стане тъпо. Ако пък някой е по-зле от теб по физическо или музика, му го кажи следващия път като ти се присмее за твоя ниска оценка. Не вярвам пък само ти да си най-зле с успеха, просто нищо не им казваш и ти се качват на главата.

6.   Обикновено се подиграват на отличниците и примерните...