Споделена история от Други

Да си бийтмейкър
Здравейте!
На 18 години съм и се занимавам с музика.
Като цяло съм бийтмейкър. Също така правя и house, trap.
Използвам fl studio.
За 2 години много бързо се развих.
Въпроса ми е, има ли хляб в това?
Другите бийтмейкъри за колко горе доло си продават бийтовете?
И то не само да ги продавам в бг. Дори и индианец да иска да си купи, защо да не му продам. Давал съм и безплатни бийтове на хора, които не са чак толкова добри в рапа, и тепърва започват. И изобщо не съжалявам за това, даже се радвам че им помагам. Естествено и на по-развитите/известните рапъри бих дал/направил безплатно. Зависи кой е.
Като се замисля, има толкова много самотни бийтове в интернет, които с години си остават без рапър, който както се вика „да разбие бийта”.

Коментари

1.   Имам iPad, за какво ми е да плащам за бийтове ... честно ? Преди 10-5 години, играта беше много различнa, но днес всичко е доста по-лесно.

Ако искаш да изкарваш пари, то ще трябва да композираш музика, която хората искат да слушат, а след това да я продаваш на тези, които искат да я изпълняват или използват в изпълненията си.

2.   А едно време бяхме композитори, накъде отиде светът :(
Както и да е, занимаваш се с нещо с което всеки може да се занимава, моя стар 15 годишен комп подкарва фл студио, струва около 50 лева. С програмите от тоя тип дори да си голям музикален инвалид имаш шанс да направиш някой читав ритъм. С други думи основната ти работа е да се популяризираш за да се откроиш от хилядите младежи които стоят зад компютрите си и правят точно това което и ти. Имаш ютуб, фейсбук, инстаграм, и още куп други социални мрежи, използвай ги за да покажеш на хората какво правиш. Аз не се занимавам точно с този стил работа, но до колкото знам си има сайтове за продаване на такива неща, та от цял свят могат да те купят, въпроса е да могат да попаднат на теб по някакъв начин

3.   Момче, музика, бийтове - това се обезценява. Едва ли ще успееш да продадеш толкова, че да се изхранваш. Не защото не си добър, а защото има много конкуренция. Дори и най-добрите едвам успяват да продават. В тази сфера съм и ти казвам, че е ужасно трудно.

5.   Не, че искам да звуча черногледно, но... ще трябва. Едва ли ще изкараш някакви пари от това. Преди години и аз бях зарибен по тези неща, даже бях ходил на уроци по солфеж и барабани, щото исках да разбирам все пак какво се случва в музиката и ритмите. Правехме сравнително ок неща, нищо не се продаде (не че много сме се опитвали). Един приятел правеше edm (house, trance), намери си лейбъл да го издава, даде към 500лв. за мастеринг на песните си и в рамките на 2-3 години продаде към 15 копия на албума си за общо 100лв. някъде. Т. е. на загуба от 400лв.

На мен музиката все още ми е голямо хоби, свиря на китара, сакс и барабани, но не целя да правя пари от това. Според мен се фокусирай върху нещо, което ще ти предостави по-добра финансова сигурност.

6.   Пичага.. Бих искал да се свържа с теб.. Решил съм да пускам песен.. А не мога да си намера подходящ бийт.. и не мога да влезна като хората.. Как да се свържем? !

7.   Какви са тези песимисти в коментарите? ! Много ясно, че ще стане, всичко е постижимо с нужните усилия и умения. Не ги слушай и продължавай напред, пожелавам ти успех!

8.   Искам да се занимавам със музика - пея и разпитах разбрах че ми трябва бийтмейкър за аранжимент може ли по някакъв начин да се свържа с теб?