Споделена история от Други

Колко сме защитени във Facebook?
Нямам профил, но реших да ползвам имейла си за да направя профил /без снимка, не с реалното ми име/ за да пазарувам от една страница.
Регистрирах се и какво се случва... потвърждавам профила и влизайки се идентифицирам като мъж, който има снимка, албуми, приятели, личния съобщения и разговори... и аз модерирам този профил, чета нещата му и мога да направя всичко с този профил.
Какво се случва?

Коментари

1.   Напиши BFF в някой коментар и ще разбереш колко си защитен :D

2.   Няма непробиваема защита братле. Всичко се следи.

3.   Ми според мен си измисляш, ама иначе да, изобщо не сте защитетни във фейсбук.

4.   И откъде се взеха тези снимки и др., че нещо не можах да разбера?
На мен фейсбук сам е сменял профилната ми снимка с друга моя профилна и ме извести на известия. Имам скрийншот. :д

5.   До 3: Де да беше само Фейсбук.

6.   Измислена история май-май. Или авторът не знае какво се водят приятели във фейсбук и бърка предложенията за такива с приятели.

Иначе няма сигурност, всичко се проследява. Фейсбук дори подслушват разговорите около телефона (ако имате facebook app). И на мен ми беше трудно да повярвам, но след като ми се случи да разговаряме с приятели на кафе на определена тема БЕЗ да търся нищо по темата в телефона си, след това взех да виждам реклами свързани с това, за което си бяхме говорили. Лудница, ама и фейсбукето трябва да печели (те доста се напечелиха де... крайно време им е малко да се кротнат).

7.   Ти се сети кога да се чудиш. От нищо не си защитен, нито във ФБ, нито в Гугъл, но поне може да се радваш, че си малка риба и на никой не му пука за теб. :)

8.   Изобщо не си измисля авторът. На мен ми се беше случило абсолютно същото нещо преди време, и то 2 пъти, в различни години. В края на регистрациите, просто се озовах в профилите на чужди хора.. Нямам идея как стана, но имах достъп до целите им акаунти. Разбира се и за секунда дори не си позволих да се ровя и да разглеждам каквото и да било. Просто излязох и не влязох повече. В случая на автора, той е използвал собствения си имейл, докато аз си направих нов и при двете регистрации.. Най-вероятно, някои email регистрации се използват от повече хора, без изобщо да подозират за това. Поне това е моето обяснение. Но, авторе, аз ако съм на теб, ще си сменя пощата-явно е уязвима и не е само твоя..
Иначе по темата-изобщо не сме защитени, където и да било в интернет.

9.   Автор: Номер 3, иска ми се, да си измислям, но за жалост не е така. Както аз влезнах в чужд профил, така утре някой ще влезне в мой, твой и на другите, профил.
Веднага излезнах. Сега опитах пак и пак влезнах в този профил... и излезнах. Нямам работа там, просто се потресох.

10.   Ама разбира се... И ти какво направи?

11.   6 - Яко стори брато, ама май си недоразбрал историйката.

12.   Не сме защитени. Виждаш колко сме защитени с изтичането на 50 милиона души (данните им) от Фейса.

13.   Колкото сам се защитиш. Никаква лична информация не споделям, освен с избрани хора. Както е и в живота. Като се кача в трамвая, не започвам да показвам на пътниците снимки по бански или на децата ми или да им тръбя къде съм пила снощи и какви гащи съм си купила.

14.   За Фейсбук не знам, но за Гугъл изобщо не сме защитени, независимо дали се използва поверителен раздел или обикновен. Сам се уверих в това, защото разбрах, че се знаят сайтовете, които посещавам.

15.   Номер 10, ами, просто излезнах от профила. Не съм ровила, просто се потресох. Добре, че нямам профил. това е пълна простотия.
Номер 14, прав/а си. Но не ми пука дали някой знае от кой магазин си купувам анцук, блуза, или козметика... което ми е важно не го качвам в нета - снимки, адреси и др.

18.   Не може да си защитен. Фейсбук е като стена. Винаги има начин. В реалният живот я пробиваш или заобикаляш, а в интернет не е по-различно. Те, смятай колко си защитен.