Споделена история от Други

Ходене по нощни клубове сам
Ставам на 22 без почти никакви приятели, загубих контакт с един мой приятел и общо взето се дистанцирахме взаимно поради вътрешни неразбории от бая месеци насам. Просто искам да попитам вие какво мислите за ходенето по дискотеки сам, принципно го правя в определени случаи, като например ако нямам нищо за вършене, а съм предимно нощна птица. На студентския празник бях сам и малко или много с охраната си размених реплики и все пак успях да си изкарам добре без нуждата от компания. Проблемът ми е, че ми писна да гледам групи от хора които си бъбрят и се усмихват, а аз привличам само някакво презрение от тези въртящи бара, изглеждайки като социопат дошъл да се налива. Поради това имам пpоблем дори в това да стъпвам в нощните клубове в момента, защото ще се набивам на очи, че съм все сам.

Принципно съм непукист и съм есктровертен тип, но средата в която съм не предразполага да завързвам контакти. Живея в Центъра на София и от години насам нямам нито един другар или пък гадже, живея с родителите ми все още с непрекъснати битови скандали и нон-стоп напрежение което също ми изиграва негативна роля в социалните отношения. Не знам докога да я карам така, още година. ще трябва да изтърпя този ад, а чувствам че си пропилявам най-добрите години в това да се шляя като самотник безцелно.

Коментари

1.   То пък ходенето по дискотеки да беше нещо хубаво, пълен шит е. Находил съм се навремето, тогава не ми харесваше и сега продължава да не ми харесва. Харесва ми само ако има яка музика, на която може да се танцува, но повечето хора дори не танцуват.

Според мен правилно си се насочил към това, че изглеждаш като социопат, дето е дошъл да се налива.... щото просто си това, честно казано. Реалността е, че нямаш компания и си сам на бара, т. е. поне в тази роля там и по това време си социопат с наклонности към алкохолизъм.

Моят съвет е лека-полека да си намериш някакви интереси и хобита, абе въобще неща, които да те вълнуват поне малко, и да намериш хора със сходни интереси. Примерно запиши се на танци, или на уроци по нещо, или влез в аматьорска театрална група, или пък бордови игри, или клуб за млади предприемачи, абе каквото ти е кеф, но да има хора. Щом си в София поне изборът е много голям.

2.   Няма никакъв проблем, ходи си и се забавлявай. Това са социални събития и места именно за да се срещат хората. Пийни нещо, отпусни се, танцувай, запознавай се и т. н. :-)

4.   За мен You Tube е решението! Трансмузиката я открих в началото на 2017 г. Това ми даде идеята, че е по-добре да си изтеглиш най-новите сетове директно на телефона си и да си ги слушаш, щом се смееш с обществото навън! Общество, което не се вълнува къде да се напие вечерта, а си гледа работата! И се чудя защо никой не прави като мен-да пусне трансмузика просто така, че и обществото да я слуша! Дискотеките са вече отживелица! Помниш какво стана с видеотеките и повечето кина в страната! Развитието на интернет расте с всеки изминал ден и едва ли ще е далеч деня, в който и дискотеките ще гледаме само на снимка и само ще си спомняме за тях!