Споделена история от Други

Срамно ли е да пуснеш жалба?
Срамно ли е да те пребият и да пуснеш жалба в полицията? Хората около мен се опитват да ме убедят, че ако в такава ситуцията не се справиш сам, а викнеш полиция, значи си слаб и не можеш да се защитиш. Какво мислите по въпроса? Трябва ли всеки да се защитава сам или просто да извикаме полиция ако ни пребият?

Коментари

1.   няма да подейства нашата полиция не работи

2.   Кои са тези хора, около теб, приятели ли?
Като моя мъж- вечно се притеснява, да не го помислят за мъж под чехъл. И колко пъти не ми се е обаждал и го няма цяла нощ (примерно). Това също е жалка картинка, погледнато от друг ъгъл. Мъж, който е големия мъж, но не знае как да постъпи, със собствената си жена, за да няма проблем и там. А е толкова елементарно.

Хората, които се притесняват какво мислят другите, точно тези хора, правят най- много грешки. Това е мнението ми.

3.   Единствената срамна жалба според мен е, ако си в населено място с много жени и само един мъж (ти), а ти подадеш жалба заради постоянните сексуални намеци от жените и желанието им да правят секс с теб. Това е все едно да ти предлагат 1 милион, а ти да кажеш "Парите правят хората нещастни - задръжте си ги! "

4.   Срамно може да бъде за хора, които се злорадстват за чуждите проблеми и неприятности. Отделно от това, ще бъде трудно да се докаже станалото пред полицията.

5.   Няма нищо срамно. Напротив, това е цивилизованият начин за справяне с проблема! А не, "око за око и зъб за зъб", както за съжаление често става по нашите ширини. Друг е въпросът, че като знам нашата полиция каква е и колко "ефективно" действат в такива случаи... май понякога се налага да се справяш сам. И все пак те съветвам първо да пробваш по цивилизования начин, с жалба в полицията. Пък ако няма никакъв ефект, тогава вече можеш да мислиш за вариант, "събираме се няколко приятели и го ступваме този", обаче това само в краен случай!

6.   Трябва да се срамуват тези, които прибягват до насилие. Защото не им стига акъла да се справят по цивилизован начин. Нали за това имаме полиция, за това ѝ плащаме. За да помага в подобни ситуации, а не всеки да се бие с всекиго до поголовно осакатяване. Подавай си жалбата и не се обяснявай на никого. Не стига, че си потърпевш, ами и да се обясняваш.

Ти примерно, ако поправяш компютри, срамно ли е хората да ти носят счупените си, вместо сами да се оправят? Е и с полицията е така. Няма нужда сами да се оправяме. Ако трябва и адвокат ще си вземеш.

7.   "а викнеш полиция, значи си слаб и не можеш да се защитиш. "

Ами приятел, те вече са те набили.
В смисъл, повярвай ми, по-лошо е, ако правиш нещата сам. Мен ме набиха преди години, но аз реших, че ще си отмъстя.
На едното момче му сложих един пакет "джмел"( демек дива марихуана, която никой не пуши, защото... не може да се напуши, но на полиция и съд не им пука) и се пуснах анонимен сигнал в полицията. Хванаха го, изгониха го от училище и му лепнаха условна. Перфектен старт за 18 годишен - Днес работи на минимална заплата, защото никой никъде не го иска и никое училище не го взе. Цяло чудо е, че не влезе в затвора. И защо... защото ме напсувал и ритнал два пъти, когато съм бил на 17...
според теб, струваше ли си?