Споделена история от Други

Как да го оставя?
Здравейте! От няколко месеца си имам приятел и въпреки, че сме заедно само от няколко месеца усещам, че ще е нещо сериозно. С друг не съм се чувствала така както с него. Държи се с мен като с принцеса, изслушва ме, разбира ме, доказвал ми е многократно, че му пука и че държи на мен. До тук всичко е прекрасно, но има един проблем. Усещам, че нещата с него ще станат по-сериозни и че той вече изпитва доста силни чувства към мен. Не в това е проблемът, аз също доста се привързах към него и дори май се влюбих. И преди съм обичала, но този път е по-различно някакси по-силно е от преди. Проблемът е, че в началото не бях напълно искрена с него. Още когато се запознахме той ме попита дали имам брат или сестра. Аз му казах, че имам само по-малка сестра, но истината е друга. Всъщност аз съм второто от три деца. Имам по-голям брат, който е роден в седмия месец и в следствие на това е сляп по рождение и не може да говори - води се 80% инвалид. Може да ходи и разбира, но само това. Преди баба ми се грижеше са него, но след като почина го гледат родителите ми. Сестра ми е на 8, тя също е родена в седмия месец и вследствие на това има аутизъм. Не е толкова страшно колкото звучи, но и тя е различна от другите неща. Както вече казах моя приятел не знае за тях. Не му казах просто защото това са доста лични неща за мен, които не споделям с всеки, а и не съм предполагала че нещата ще потръгнат толкова добре. Въпреки че знам че е рано да мисля за семейство и т. н все пак си мисля, че го заблуждавам и не искам след време, когато се осмеля да му призная, той да иска да ме остави, но да не може или да се чувства зле ако го направи. За това се чудя дали да изчакам още и да видя как ще се развият нещата или още сега докато не е станало прекалено сериозно да го оставя, за да няма наранени след време. Пиша тук защото никой от приятелите, колегите ми и изобщо компанията около мен не знаят за моето семейство. Уча и живея в друг град и това ми помага да водя моя двойствен живот. Моля ви, посъветвайте ме, какво да направя. Сърце не ми дава да го оставя, но не искам да проваля и своя живот, заради моя. Пропуснах да кажа, аз съм на 22, а приятеля ми на 28. Но въпреки, че е по-голям не ми говори за сватби или такива неща, просто аз си мисля, че нещата ще станат по-сериозни.

Коментари

1.   Според мен, кажи му нещата, които каза в тази тема, но ги кажи в обратен ред...

Т. е. кажи му, че искаш да му разкриеш една много голяма твоя тайна, за която никой от колегите ти и обкръжението ти не знае. Тайна, заради която ако реши да те напусне, ще го разбереш. Но го молиш независимо от всичко, да ти обещае да не казва на никого. И едва след като обещае, тогава му кажи.

Ако той е толкова чудесен колкото описваш, в най-лошия случай ще пази тайната ти. А по-вероятно, ще остане с теб въпреки това, тъй като ти не си твоите брат или сестра, ами си ти.

2.   Кажи му НЕЗАБАВНО и сега ще ти кажа защо! Първо, не е голяма драма, че си премълчала подобно нещо, това са лични и трудни неща, но се постави на негово място, той ти има ПЪЛНО доверие, обича те явно много, и ако му кажеш това след година да речем, той ще бъде разбит от факта, че му нямаш ДОВЕРИЕ, а наред с това, ти ще го държиш далече от семейството си, което също ще го измъчва много!
Искрено се надявам да съм ти помогнал, защото аз се разделих със моето момиче по адски подобни причини!
Нямаш опит, разбираемо е, моето момиче също нямаше, но изчака много време, а на теб ти прави чест, че си задаваш въпроса, и търсиш отговори, защото си усетила, че това е важен момент. Кажи ми незабавно, със свои думи, но може да вземеш линията от коментар номер едно, доста добра е!
Успех мило момиче, надявам се, че при вас нещата ще се получат. Не поставяйте никога доверието си на риск и не го губете!