Споделена история от Други

Искам куче!
Здравейте! Аз съм момиче на 13 (почти 14) години. Искам куче (померан), но родителите ми (по-точно майка ми) не са съгласни. Друг проблем е, че имам по-малка сестра, която все още не разбира много от отговорност (постоянно иска да играе, разхвърля играчки и нищо не прибира след себе си). Тя също иска куче и двете сме се разбрали, че ако ни вземат и двете ще полагаме грижи за него. Родителите ни винаги имат много работа и казват, че ще го гледаме няколко дни и ще го оставим на тях. Но това не е така! Отговорна съм и знам колко и какви грижи изисква едно куче. Казвала съм им го много пъти, но те не са съгласни! Моля ви ако можете предложете ми какво да правя! Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Моето момиче, има още още поне 20 такива статии, да не говорим, че ще събереш сигурно повече от 60 коментара, ама и аз да кажа... Пролемът е, че много момичета сме така и родителите ни не искат да ни вземат куче. Има няколко варианта какво да направиш:
1. Говориш с тях директно.
2. Научаваш много факти за кучетата и за отглеждането им. После ги казваш на родителите си, за да им докажеш, че си достатъчно отговорна. Можеш и да събереш списък с 10 - 15 плюса от притежанието на куче и да го покажеш на майка си ( но ако тя е по - против от баща ти. ).
3. Молиш сестричката си да се опита и тя пред родителите ви да помоли за куче.
4. Използваш подсъзнание: намеци или показваш на родителите си клипчета на деца, които получават куче за Коледа... плачат от радост, нали разбираш?
5. Когато съседите ви са на почивка, гледай кучето им.
6. И сега методът, който аз мисля да използвам за Коледа, за да получа куче ( рожденният ми ден вече мина. ) : молиш баба, дядо, леля или чичо да ти подари куче.
Сестра ти с времето ще придобие опит, не се притеснявай! А през това време ти се учи как да гледаш померан - избраната от теб порода. Подбери като мен най - хубавите снимки с померани, принтирай ги и си ги залепи до леглото. И аз направих същото, но с моята любима порода: хъскито. И не забравяй, че не си само ти - милиони деца и тийнейджъри по света искат куче, включително аз и ти! И всички ние се чудим какво да правим! Успех сърдечен ти пожелавам! И като получиш кучето, ни разкажи как си ги убедила и как си кръстила пухкавото мъниче!
One girl
П. П. Ако не е тайна, от кой град си?

2.   Какви грижи изисква?
Можеш ли да го гледаш 15 години това куче? Имаш ли възможност като 14-годишна да му осигуряваш качествена храна, ежемесечно обезпаразитяване, първи ваксини, годишни ваксини, тоалетна, легло?
Малка си за куче, а щом родителите ти не искат, още по-лошо е да вземете. Самите те ще го натирят някъде след време.

3.   Номер 2 вече е написал/а горе-долу това, което и аз щях да напиша...

4.   Аз съм номер 1. Какво стана? Опитахте ли някой метод? А, и от кой град си?