Споделена история от Други

Сама ли съм наистина?
Здравейте. На 17г. съм и съм момиче ако има някакво значение. От няколко дена у нас имам чувството, че не съм сама. Постоянно чувам някакви шумове и някой път гласове. Имам и някакво чувство, че има и друго присъствие в стаята ми освен мен. Онзи ден просто бях до тоалетна и четката ми за зъби (електрическа е и седи права) просто падна. Нито съм била до нея, а проста падна. Същият този ден когато си оправях леглото имах чувството, че някой е зад мен и ми говори и все мислех, че е от кучето ми, но когата се обърна да го видя, то просто спеше.
Вие имали ли сте такива ситуации и според вас на какво се дължи? Възможно ли е да не съм сама?

Коментари

1.   Да ти кажа и аз имам това чувство! Например когато пътувам с влака-все имам чувството, че ще мине някой, нали искам да си пусна музика, хората в купето може да не искат да слушат, затова излизам за няколко минути в коридора, или между вагоните, все ми се струва, че ще мине някой, макар, че през това време жив човек не е минавал, но пак имам това чувство, просто така се чувствам, все пак влака е обществено място, доколкото знам! Така, че знам как се чувстваш и ти! Първопричината за това чувство е самото тракане и движение на влака, а с това се поражда и чувството за нечие присъствие! Дори и когато съм в тоалетната, все си мисля че някой ще иска да отвори вратата, защото дръжката й леко мърда-нормално, все пак съм във влак! Напълно ти съчувствам! Просто знам, че не съм сам, това е! Дори когато си слушам музика, понякога се сепвам, мисля, че идва някой, а това са сенките, които преминават край мен постоянно, все пак пътувам! Надявам се, че ме разбираш!

2.   "имах чувството, че някой е зад мен и ми говори и все мислех, че е от кучето ми... "

Щом е нормално кучето при теб говори, нещата не са на добре.

3.   Шизофрения.

4.   Просто параноя спокойно случвало ми се е,но това с гласовете...започвам да се притеснявам за психическото ти здраве!

5.   Може да е полтергайст. Това изведнъж ли се появи? Ако да - то някой съсед или роднина да е починал скоро? Да сте внасяли нови предмети в жилището, особено старинни предмети и огледала?

6.   Постоянно имам такива случки и изобщо не ме притеснява. Будила съм се вечер, в просъница си говоря, очевидно сама, като пълен шизофреник, при което някаква хавлия пада на земята. Живея в къща, шумовете са постоянни, но не търся паранормална причина за тях. Просто шумове, просто паднали предмети, просто странни усещания и необясними тръпки по части от тялото. Гласове не съм чувала, поне не наистина, причувало ми се е, но това се случва рядко и мисля, че се случва на всички. Много си се стресирала около тези явления и започваш да се връзваш сериозно, а не бива. Дори да приемем, че имаш призрак на гости, а ти нямаш такъв, то щом не хвърчат ножове по теб, нямаш причина да викаш екзорсит и да се движиш с библия и кръст. Самата ти психика е напрегната, усещам, че се страхуваш, а това не е полезно за теб и ще те хване параноя. Предлагам ти да си вземеш тамян и да обиколиш къщата, предполагам, че това ще те отпусне. Ако тези неща съществуват, то би следвало да ги прогони. А дори да не е така, няма да навреди. Когато бях по-малка се страхувах и молих баба ми да го прави, после се чувствах по-добре.