Споделена история от Други

Хакнат Интернет
Интернета ми е хакнат от зимата и още не са спряли. Използвам Firefox и са хакнали Firefox, за да ме следят клюкари. Използвам поверителен раздел, и пак е така. Не знам как се изпраща информация от Firefox до друг телефон, след като на този раздел няма история, но е гадно и тъпо.
Моля само за отговори, които да ми помогнат какво да натисна, за да се спре. Май и със Chrome е така. Нямат ли си работа, че да ми хакват браузъра? Искам да съм свободен. Дано само да не се стига до арменския поп.

Коментари

2.   Не става ясно по какво си разбрал, че нещо ти е хакнато...
Може и да си си го наумил само...
По принцип броусъра не се хаква, хаква се самата операционна система а напоследък съм виждал и хакнати рутери вкъщи.

3.   Стегни се..

4.   Искаш да кажеш, че са ти хакнали компа/телефона ?

5.   Нещо си се филмирал мисля.. Но все пак как се проявява това хакване? Кво се случва?

6.   Сигурността ми е част от работата. Не, не съм сертифициран специалист, но имам достатъчно опит и ще ти кажа, че хакнатите потребители, но нека ти дам няколко съвета:
Преинстаай си операционната система. Върни всички фабрични настройки, но не инсталирай нищо, преди да си направиш следващите неща.
Върни фабричните настройкинна рутера и смени паролата (говори с доставчика си на интернет за това)
Ползвай различни пароли за всички за различните услуги. Имах рашипка парола за телофна, за мейла, за Facebook и прочие.
Ползвай силни пароли. Тоест - избягвай рожденни дати, прости имена или поредици от рода на 123456_asd.
Никога не инсталирай приложения, който не са сигуррни. Проверявайте в Google, кое е опасно и кое не. Много често отнема часове, за ново приложение, са се появи във форумите, като компрометирано.

След като преинсталираш всичките си устройства и смениш всичките си пароли, едва тогава добави каквито и да е приложения.

После - не си ползвай паролите на чужди устройства. Ако ти се наложи, след това смени паролата, ползвайки собствено устройство.
Не инсталирай скриптове, хаковенинпрочие, зщаотониконом са 99. 99% измами.

Ами това. Може да звучи като много, но за час-два работа, ще си осигуриш известна доза спокойствие.

Потърси в Google "How to pick a safe password".

7.   Информацията от браузъра изтича на друг телефон. От автора

8.   От автора Не знам какво точно е хакнато, но информацията от браузърите автоматично се праща на друг телефон, а антивирусната ми не открива нищо и ме пита дали искам платена версия

9.   Това някакъв вирус ли е?

10.   И как разбираш, че е изтекла на друг телефон? Имаш ли достъп до другия телефон?

12.   От автора. Благодаря за отговорите. До 6: Аз само от моя телефон влизам в профилите ми, но ще го имам предвид. Паролата ми е средна, с 13 символа. А има ли възможност да спра хакването по друг начин?

13.   Ти как разбра, че информацията се праща на друг телефон?

15.   "Не знам как се изпраща информация от Firefox до друг телефон, след като на този раздел няма история, но е гадно и тъпо. "

Пич, доколкото познавам браузърите това, че няма история, означава, че при теб не се записва такава, а не, че такава въобще липсва. С други думи - данните си ги има, просто на твоя компютър не остава копие от тях в така наречената история. С други думи вместо да има няколко записа, имаме с един по-малко. Информацията си циркулира, как я виждаш ти тая работа с липсващата история?

Това с поверителните раздели е по-малко сигурно, отколкото си мислиш. Всичко друго си е както обикновено, защото никой не очаква повечето хора да са компютърни гурута и да разбират от неща, различни от "Виж му хистърито! "