Споделена история от Други

Живота ми е провал
Здравейте, аз съм момиче на 27 год, от малко градче. Нямам с кого да споделя защото не искам да ме съжаляват, затова пиша тук анонимно! Родена съм в бедно семейство и от малка търпя лишения! С майка егоист-интересува се само и единствено от себе си! Баща ми е алкохолик! Брат ми избяга в испания, а сестра ми не може да ми помогне защото и тя е като мен! Аз не завърших средно, защото бях скромна, тиха и без самочувствие! Всички ме мачкаха и ми се подиграваха и в 11 клас, спрях да посещавам училище и ме изключиха! Започнах да работя на 16, а на 19 се запознах с бащата на детето ми, с който съм и до днес! Родната ми къща все повече се разпада защото никой не я поддържа! Баща ми изнесе мебелите на белканто за да има пари за пиене, в момента всичко тъне в мизерия! Аз живея при бащата на детето ми (дъщеря на 5 год)! Той беше много добър и свестен но, само докато се роди малката! После се превърна в изрод! Ходи по кръчмите да пие, само се кара с мен и ме обижда, не дава пари дори за детето си! А аз с моята мизерна заплата потънах в заеми (бързи кредити). И сега нямам изход не ми стига заплатата да ги плащам! Не мога да се прибера у дома с детето защото нямам условия, а и пари нямам и съм длъжна да го търпя заради нея! Тръгнах с един заем до заплата, после друг за да го платя и сега съм в омагьосан кръг от който няма изход!

Коментари

1.   При брат си не можеш ли да отидеш?

2.   А сестра ти работи ли? Има един вариант, да заминете с нея в чужбина. Тя ще гледа детето ти, а ти ще работиш. Приятеля ми е в Англия, от 2 години, по същата причина - кредити. И казва, че там има много работа, за всеки. И заплащането е много добро. Но трябва да имаш някой познат извън Бг, да ти помогне първоначално. Имаш ли такъв? Иначе не знам тук, как би могла да се оправиш.

3.   Направо ужас, нали?
Сега ще те попитам няколко уточняващи въпроса.
1. Защо не завърши като частна ученичка?
2. Защо теглиш кредити, след като не можеш да смяташ, съответно да си правиш сметка на парите?
3. Защо очакваш някой да ти помага (брат ти, сестра ти, комшията и филанкишията )?
4. Защо, след като баща ти е алкохолик, се омъжи за такъв? Толкова ли не можа да избегнеш този семеен модел?
5. Защо очакваш някой да се погрижи за родната ти къща, а това не си ти?
Не ми отговаряй на въпросите, отговори на себе си и си анализирай ситуацията на базата на отговорите. Прецени си силите и възможностите. Имаш 1% шанс да се измъкнеш от блатото, ако положиш усилие.

4.   Не си единствената която си стигала до тук,важното е да нямат какво да ти вземат.Някой хора дължат милиони и не се притесняват, защото живота е прекалено кратък, просто е важно от коя гледна точка го гледаш. На мен ми помогна съвсем случаен човек от улицата на който няма как да му се отблагодаря. Зарежи плащането на кредити и използвай първите пари които видиш за храна на детето и за да си завършиш образованието,нито стотинка да не стига до мъжа ти. Търси си по добра работа,повери детето на друг така ако е необходимо. Мисли позитивно това е най важното. За бъдеще мисли как да си създадеш жокери които да ти помогнат когато си отново в това положение,защото живота е колело въртящо се с различна скорост и посока в зависимост единственоот теб и твойте решения и действия

5.   "аз съм момиче на 27 год"

Още тук е интересното... На 27 години с дете и съпруг, се нарича жена. Иска ти се да се възприемаш като малка, но вече не си...

"Всички ме мачкаха и ми се подиграваха и в 11 клас, спрях да посещавам училище и ме изключиха! "

Смяташ ли, че само теб са подигравали? Всички сме ходили на училище и всички знаем как е, но сме стискали зъби, защото това е живота...

" Той беше много добър и свестен но, само докато се роди малката! После се превърна в изрод! "

Не знам как като жени си обяснявате тая алхимия... Все "той беше идеален, докато... ". Хората не се променят ей така. Или е бил пияница още от началото (много вероятно), или ти с поведението ти след раждането си го тласнала в тази посока (защото раждането променя най-вече теб като жена, не него). Много мъже не издържат жена да им мели на главата, и вместо да поемат контрола над семейството, ходят и се пропиват... Такъв модел ти е даден на теб чрез баща ти, не случайно си попаднала и на такъв мъж...

Трябва да вземеш да поемаш лична отговорност. На първо място как да се освободиш от тези кредити. В никоя нормална държава няма как да има такова нещо като "кредит до гроб"... че и след него... Кредитора трябва да си поеме собствения риск като дава пари на такива които не могат да ги върнат. Това не е бизнес само на печалба както им се иска... Още май го дъвчат законодателството, чети, ако имаш възможност консултирай се с адвокат. Трябва да можеш да обявиш фалит или поне да получиш опростяване на задълженията. Виж какви са наказанията. В крайна сметка, ако нямаш нищо (а то така изглежда), и от теб нищо не могат да вземат...

Вземи говори с твоя "избраник" и виж дали може от него да стане човек. Но не с презумпцията какъв е "изрод", а че ти си си го избрала, и че за поведението му имаш най-вероятно вина и ти... Тези истории за "самотните майки" работят само в много богати държави или поне ако имаш родители които да те издържат. Иначе трябва да си "old school" и да разчиташ на отговорен мъж... Заместване на мъжа с "бързи кредити" няма как да се получи...

6.   Благодаря за съветите, искам да кажа, че съм записала задочно и вече завърших 11 клас, въпреки положението в което се намирам!

8.   Здравейте, аз съм момиче на 27 год - вече си доста презряла, за да се наричаш момиче. А като чета по-нататък... ти си вече лелка.

9.   Абе да кажеш, че мъжът ти се е превърнал в "ИЗРОД"? Какво говори това за теб? !

10.   От името на нагрубилите те по-горе, моля те за извинение. С радост бих ти изпратил малка парична помощ, но не знам как да стане това.

Ще се моля за Вас - наистина ме трогва Вашата история.

11.   Благодаря! Няма нужда да се извиняваш, всеки има право на мнение!

12.   Много лесно е да съдите, като не ви се е случило на вас. Животът на всеки е уникален, и не за всеки важат някои съвети.

13.   И аз като теб съм на 28 даже и все още се наричам момиче. Така ми се стече живота, че трудно поемам отговорност. По една или друга причина някои жени си оставаме деца и очакваме другите да се грижат за нас. Трудно е, но няма друг начин, а да разберем, че всичко от нас си зависи.
Ще се радвам да ми оставиш имейл и да си пишем! Надявам се нещата при теб да се подредят! Помни, че много хора минават през трудности, лишения, психически или физически болести, всеки страда от нещо. Но нямаме избор, освен да продължим напред! Прегръщам те! Надявам се да видиш отговора ми! Само искам да те окуража!

14.   Имаш дете на 5 годинки, как така смяташ, че животът ти е провал? Я се стегни, не си сама, трябва да мислиш за нея, нали не искаш да е като теб, с твоето детство и перспективи!?
Имаш време да пишеш тук, ама не и да направиш нещо?
Започни още една работа, почасова, събери пари за два наема и два месеца комунални сметки (около 1000 лв. общо) взимаш детето, отивате в по-голям град (не София, защото наемите са скъпи, но Варна, Търново, Пловдив дори, има наеми за 300 лв., на едностайни и обзаведени апартаменти), почваш първата работа, която да покрива наем, сметки, храна и вноски по ония кредити, след като направиш шест месеца на тая работа, взимаш кредит от банка, погасяваш с него ако все още имаш някакви заеми ( и повече не се занимаваш с тия бързи кредити ), другите пари ги инвестираш в себе си - записваш се на курс по нещо, което ще ти е от полза, като занаят, и на курс по език, и завършваш средното си, на тия години, не знам как става, разбери ти, и записваш една педагогика, има недостиг на учители, няма да останеш без работа, а заплатата им не е по-малко от 700 лв. в София, не знам за другите градове, плюс, че не е сложна специалност, за която да се изисква гениален ум.
Ще измислиш как да се грижиш за детето и да се развиваш паралелно, защото ако ти не се оправиш, ще си безполезна, даже вредна за детето си. Ако стоиш на тая приказка, че защото имаш дете, не можеш да направиш нещо за себе си, няма да стане, да омагьосан кръг е и заемаш удобна позиция на жертва.
Развий се, мии за детето!