Споделена история от Други

Компютъра ми гасне след 30 секунди.а яла
Значи счупих си вентилатора на процесора и реших да си взема нов, като цяло мислех да го откарам на ремонт щото и без тва му трябваше. Все тая. Не го бях ползвал няколко дни. Беше в колата и като цяло не е пипан. След като отидох да си взема вентилатор трябваше да докарам компютъра за да погледнат какъв точно трябва. Откарах го. Имах един вентилатор при видео картата който незнаех за какво е. Човека който ми каза да откарам компютъра видя тоя вентилатор, провери дали охлаждането на видео картата бачка и махна ония вентилатор до видео картата. Като цяло си взех вентилатор за процесора. Като го включих всичко си беше наред, след 1. минута обаче се изключи сам. Пробвах пак и отново сам се изключи. Понякога се изключва веднага, зависи колко пъти съм го включвал. Мислех че е от охлаждането, махнах видео картата не става. Махнах вентилатора на процесора, пак се изключва. Смених кабела пак същата история. За ново охлаждане ли съм или?

Процесора ми е Intel core 2 ако има значение.

Коментари

1.   Аз нищо не разбрах кое е махнато и кое е сложено в момента, но недостатъчното охлаждане може да ти прецака и процесор и чипсет и всичко.

2.   А човекът дето го е гледал защо е махнал вентилатора на видео картата обясни ли? Новият вентилатор на процесора дали е монтиран адекватно? С термо паста и тн?

3.   Дето беше лафа - "Чукча писател, не читател".
По-интересния въпрос е защо се занимаваш с неща от които си нямаш хабер?
И най-вече, защо не се поинтересуваш поне по тематиката преди да се занимаваш с неща от които си нямаш хабер?
Та занеси го на някой който си разбира поне, може и да не си му взел душата на тоя процесор още. Видеокартата ще да е читава след като не може и да се стигне до нея.
И евентуално ако му се занимава на тоя някой, го помоли да ти обясни каква простотия си направил.

4.   Калпава смяна на термопаста, развален вентилатор, развален процесор и не на последно място развалено дъно.. Почни с решенията, като започнеш с първото.

5.   След прочитането на тази тема се почувствах в 2004 година...