Споделена история от Други

Невзетите изпити в университета!
Здравейте! Искам да споделя опасенията си и някой, ако е изпадал в моята ситуация да ми даде съвет. Трябваше да завъша Нов Български Университет преди 2 години. Тогава не ходих на лекции, не си вземах изпитите, и се прибрах да живея в града, от който съм. СЕга от разстояние всичко ми е супер сложно и далечно. Отивам изпит за изпит, а те са десетки, не мога да се свържа с много преподаватели, нямам точна представа за това колко още ще ми траят студентските права.

Въртя се в един омагьосън кръг. Родителите ми са ме издържали толкова години, а аз насреща нищо не им дадох. В моя град не мога да си намеря работа, а без дипломата, която не съм взела, нямам и самочувствие. Гледам как се развиват другите около мен, и се депресирам още повече. Сега вече няма как да стоя постоянно в София и да съм близо до университета. Много ми е трудно.

Зная, че аз си го направих сама, но сега не мога да изляза от ситуацията.

Как да се оправя? Какво да работя???
Нашите още ме издържат, а на мен ми е страшно неудобно.

Някои попадал ли е в моето положение? Имал ли е невзети изпити в университета, и какво ще ме посъветвате??
Благодаря!

Коментари

1.   Като те издържат вашите, ти защо не си на общежитие? Защо си се върнала изобщо? Не знам от кой град си, но в София всеки ден гледам обяви за работа.. Започваш работа, и за 2-3 години си взимаш изпитите(интересно ми е защо си записала най-скъпоплатения университет но това си е твоя работа) В НБУ доколкото зная не се взимат трудно нещата, просто учи и работи нещо, а ако можеш и 2-те едновременно най-добре. И ела в София. Успех.

2.   Доколкото съм запозната, за да можеш да продължиш трябва да вземеш всички невзети изпити от обучението до момента и едва тогава пишеш молба до декана и продължаваш. Обади се в учебен отдел или пиши мейл, ако трябва отиди лично и разпитай подробно всичко. Мисля, че студентските права се пазят 5г.
Другият вариант е да се прехвърлиш дистанционно обучение, така може да ти е по-леко с програмата.
Проучи добре нещата и не се паникьосвай излишно. За да се наредят нещата знаеш, че трябва да се объркат, почтивинаги така се получава :)
Мисли позитивно и не гледай другите, живей си собствения живот!

3.   отиваш при инспекторката си и й казваш, каква е ситуацията тя ще ти обясни. Мисля, че във всеки университет може да се "влачат" изпити, но има някакви ограничения в моя е 2-3 семестъра.

>>> Тишански <<<

4.   След като си си платила сички таксички по точно и 8те семестара и влачиш испити отиваш при отговорника на твоята програма обясняваш му как стоят нещата и тои ще ти каже какво да правиш имаш 5 години право да ги точиш испитите без да плащаш след това трябва да си платиш семестриялна такса. Та провери в нбу в саита кои ти е шефчето на програма и направо му се обади аз като тебе така патувах 3 год до Пловдив и след това се преместих в София защото ми е в пъти по удобно :) Успехи

5.   номер 4 , проблемът ми е 4е няма как да бъда в софия в момента.
ти как се подготвяше от разстояние?

6.   Прехвърли се в дистанционно обучение, щом си учиш в НБУ. Там изпитите са онлайн. Не знам, разбира се, дали ще трябва да доплатиш, но съм сигурна, че имаш възможност да звъннеш и да питаш. Казусите също се предават в електронен вид. Не е никак сложно, стига да имаш желание.

Успех!

8.   имало нови наредби за нбу. Някой чувал ли е нещо?

9.   8, във връзка с какво са тези, уж, нови наредби?

10.   ами доколкото знам със срока на вземане а изпити

11.   И аз съм в същото положение, но само 1 година не си взимах изпитите, т. е. е пропуснах я и сега имам към 10-15. Каква специалност си?

12.   Аз съм 4. Ами сички учебници са онлин. Но аз бях дистанционно направи и ти така и не се отказваи нищо не е загубено просто се обади и провери как стоят нещата. Сичко ще се подреди разбери как стоят нещата и кажи на родителите си за решението и горе главата. А и + това вече са сесиите деистваи по бързо за да негубиш този семестар. Пити да кажеш кфо е станало. Мое пиеме по кафе там

13.   Аз съм била в подобно положение, само че по здравословни причини. Аз съм семейна, имам две деца, ходя на работа... и се разболях... доста... и все пак се дипломирах. Така, че:Първо се информирай как можеш да преминеш на индивидуален план. Второ се свързваш с всеки преподавател/по тел. или интернет/и ще трябва освен подпис, че те допускат до изпит да ти кажат изискванията си-един иска писмена някаква разработка, друг устно изпитване и т. н. С всеки един преподавател, един по един, направи си сама план. Успех!!!

14.   Авторката съм:
Ло6ото при мен е 4е съм спеcиалност АНГЛИЦИСТИКА, която не е в дистанционна форма за съжаление :(.
Имам невзети изпити по английски на нива С1 и С2.
Отделно последната година ми е заплатен последния семестър, но нямам нито 1 записан курс.
Градът, от който съм е на много дале4но разстояние и това ми е проблемът.
Писах с цел , ако някой е бил в моето положение или е в момента, да ме посъветва нещо....
Ето какво ми прати директорката на програмата ми , може и на някой от вас да свърши работа:

Трябва да си вземете изпитите колкото може по-скоро, защото Министерството
изисква дипломирането да става според учебната програма на випуска, който
се дипломира през съответната година, т.е. с нов план за обучение. Засега
ликвидираме случаи като заварено положение - според изискванията на
випуска, който са учили, но това няма да се задържи дълго. Бързайте

И какво ще правя не знам . Помагайте :(

15.   Споко, докато снасяш кинти, всичко ще е наред!

16.   вси4ки такси са ми платени навреме. въпросът е за студентските ми права и за разстоянието, което с енамирам. /

17.   Авторке, моля те, пиши ми на този и-мейл (ka1985@abv. bg), защото имам чувство, че аз все едно аз съм писала тази история. Постоянно мисля за това и как да се спася от това положение, но е факт, че след 5 години киснене по банките и хиляди пръснати левове, трябва да имаме нещо насреща. Надявам се да пишеш! :)

18.   номер 17, авторката съм., Писах ти на майла