Споделена история от Други

На колко сте години и къде в чужбина сте били?
Здравейте, интересно ми е да разбера на колко сте години и колко държави сте посетили? Пътувате ли и мислите ли, че българина пътува достатъчно? Вашите познати пътуват ли? По колко пъти в годината си позволявате да пътувате?

Коментари

1.   На 18 съм била съм в Гърция Турция Сърбия и Египет. Пътувам и да смятам че българите пътуваме. Да. Ами чест поне по веднъж месечно за по 1-2 дни.

2.   Мъж на 49, живея от 28 години в чужбина и съм посетил около половината държави по света.

3.   Макар да изкарвам добри пари, рядко пътувам, защото само аз работя в семейството и не остават много. На 32 съм в момента и съм бил в Турция, Румъния, Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Италия, Франция, Испания, Португалия и Англия.

4.   Много е хубаво, че българинът пътува все повече и повече поради достъпността в цените на полетите и поради любознателност, работа, срещи с роднини по света и много други фактори. Това е чудесна тенденция и се надявам да е заразно. Тоест да-мисля че е заразно и пробужда възхищене и лека завист когато видиш снимки от екзотично пътешествие на приятели от красиво и различно място.
Аз съм момиче на 24 години и с на;ите сме пътували само до морето и Банско, Пампорово като бях малка.
Сега вече като имам свои пари посетих доста Европейски столици и местенца
Испания-Мадрид и Барселона. Остана ми в сърцето
Гърция, Македония и Румъния разбира се-съседите с организирани екскурзии-евтино и удобно
В Англия-Лондон, Оксфорд и малки градчета на океана-на гости на леля ми. Много красива страна и не е вярно че е мрачно.
Франция-Париж-група организирана от университета-Очаквах повече. Много сив град
Италия-Рим-класика
Надявам се да продължавам. Пътувам 2 пъти годишно в чужбина
Моите приятели пътуват много повече и това ме стимулира.

5.   17 - Молдова, Русия, Турция

6.   Ходила съм в Гърция, Турция, Австрия и Унгария, на 28 съм, сега мисля да пътувам често, поне веднъж в годината, ако има на кой да оставя детето.

7.   М37. Посетил съм 37 държави. Живял съм в 4.

8.   на 46, посетила съм Германия, Унгария, Чехия, Турция, Испания, Италия, Гърция, Албания, Португалия, Полша, Македония, Франция (не в този ред)
май това са, може и да пропускам някоя. да, хората около мен много пътуват, аз далеч не съм сред най-големите пътешественици :-)

9.   Аз съм мъж на 25 и съм бил на доста места, но има толкова много други, на които не съм и стъпвал.
Като цяло обожавам пътуването, за мен това е страхотен начин човек да се обогати. Нищо друго не може да обогати човек така, както пътуването.
Иначе ще изброя някои места, на които съм бил.
Милано, Амстердам, Хага, Ротердам, Айндховен, Брюксел, Прага, Будапеща. Доста места от Балканските ни съседки също съм посетил, като Белград, Солун, Скопие, Охрид.. Бил съм в Словения, и в още няколко малки градчета в Италия. Може би пропускам нещо.
Честно казано не са и много местата, но планът ми е да обиколя наистина целия свят. Това ми е най-голямата мечта.
И леко по леко мисля да го направя.
Има хора, които имат възможност да пътуват постоянно, засега съм успял да посетя само тези места.

10.   Здравей! Ходила съм в Кипър, Чехия, Словакия, Унгария, Гърция. Аз и семейството ми обичаме да пътуваме. Преди пътувахме предимно по България, но вече обиколихме всичко и последната 1г. започнахме с Европа. В годината 1-2 два пъти в чужбина за по 7-10дни, в България 2-3 пъти за по 7-10дни. Иначе за по 1-2дни по-често, някъде почти всеки месец. Общо взето стига да има някакви почивни дни, гледаме да отидем до някъде. Приятелите ми не пътуват! Странни семейства! Стоят си по у тях!
Момиче, 14

11.   На 17г. съм и съм ходил само в Германия и Италия!

12.   24, М.

Гърция, Турция, Румъния, Сърбия, Унгария, Словакия, Швейцария, Испания, Италия, Германия, Арабските емирства, Египет, Кипър, Малта... сега за тези се сещам.

Пътувам най-малко веднъж в месеца за екскурзия от по седмица поне.

13.   Била съм в Америка, Унгария, Чехия, Румъния, Турция, Хърватия, Германия, Франция... На 28г съм...

14.   Аз съм момче на 23, още от малък пътувам насам натам, но в чужбина най-много пъти съм ходил в Гърция(може би 6 пъти). Ходил съм в Турция, Македония, Сърбия, Босна и Херцеговина, Англия, Испания, като единия път на Канарските острови, което е испанска територия, но е далеч от самата Испания :д. От най-близките ми познати съм сред тези които повечко са пътували. Но при днешноте евтини билети може да се пътува доста за суми, които няма да нарушат особено бюджета. Иначе познавам и хора на мойте години, които не спират да пътуват и то по скъпи места, за тях вече си трябват доста средства.

15.   На 20 съм, никъде не съм бил.

16.   От Авторката: На 25 съм. Аз съм била в Македония, Австрия, Унгария, Италия, Сърбия, Гърция, Румъния, Хърватия и Черна Гора. Все страни около България. Иначе мечтата ми е да обиколя целия свят и се надявам да ми се усмихне късмета в тази насока. Все още ми е търсене със самолетите, не съм свикнала, но с достатъчно пътуване се надявам да се отпусна :)

17.   Момиче на 26., никъде не съм ходила. Дори и в София и Пловдив.
Живея на морето.

18.   ж44

от 25г живея във Франция;
била съм в Швейцария, Белгия, Испания, Италия, Англия, Шотландия;
не познавам близките, балкански страни, нито съм стъпвала на друг континент;

19.   Момиче на 12: била съм в Париж и в Гърция. Искам да отида до Русия и до Япония.

20.   41 г.

В Европа почти навсякъде, в Турция, Русия и САЩ. Познатите ми също пътуват. И те, и аз, по веднъж годишно в чужбина. Мисля, че българите пътуват нормално често, защото живея в Германия от 20 г. и немците също не пътуват по-често от веднъж годишно в чужбина.

Майка ми и баща ми, като не са ги пускали навън през социализма, сега се скъсват от пътувания, къде ли не. Обиколиха целия свят тия хора.

21.   Момче на 19год. , ходил съм само в Гърция. Много искам да посетя различни европейски столици, и ако ми се отдаде възможност веднага ще се възползвам, няма по-хубаво нещо от пътуването :)

22.   Момиче на 19. От 10 г. живея с нашите в чужбина, отделно ходила съм в още 4 държави на екскурзия.

23.   Двадесет и три-Великобритания.

24.   15, 17 мислих, че съм само аз хаха.. на 22 съм и не съм излизала от БГ. А иначе български градове съм обиколила доста. Мисля, че българинът пътува, да. Имам доста лични примери и мисля, че поне в това отношение не можем да се оплачем. Авторе/ке, пожелавам ти да имаш много, щастливи и незабравими пътувания. :)

25.   На 25 съм и като цяло съм посетил разни прекрасни местенца из Европа - Белгия, Испания, Холания, Полша, Хърватия, Сърбия, Македония, Гърция. Пътуването и виждането на нови места ми доставя огромно удоволствие. Обожавам да пътувам, при всяка възможност - дори из китните градчета на родината.
Живял съм и в чужбина - 4 години в Македония и 4 години в Черна гора :)

26.   На 32 М. Бил съм в няколко страни и по-точно в по един град, най-често столицата. Това са Франция, Сърбия, Испания, Чехия, Италия, Англия, Македония, Румъния, Гърция, Шотландия, Ирландия, Германия.

Пресилено е да се казва, че съм бил в Германия, например, защото съм бил само в Берлин и то за един ден. Преди някой да запита, не съм планирал да ходя за точно един ден, а прекачвах на път от друго място и ми беше удобно да нощувам за една нощ.

Също, ходенето ми в Македония реално беше в гр. Крива Паланка, който е малко градче на 20 км от границата с България. Не съм видял нищо твърде македонско. Но пък в Италия съм бил два пъти и обиколих няколко града, в Прага останах няколко дни. Според мен, има условности да се твърди къде си бил. :)

27.   Жена на 41
Канада, САЩ, Куба, Мексико, Доминиканска република, Ямайка, Египет, Малайзия, Гърция, Турция, Сърбия, Германия, Холандия, Франция, Латвия.
Кацанията по разни летища без излизане от летището не ги броя.
В Канада живея постоянно от 15 години.

трии1/2

28.   На 23
Австрия, Германия, Гърция, Турция, Румъния, Чехия, Швейцария...
Тази година се надявам да изляза извън Европа, но ще видим... Старая се да пътувам колкото мога повече, но за съжаление ми е много трудно тъй като се издържам сама, все пак съм доволна.

29.   Хаха дъждовните и вечно мрачни Белгия и Холандия били прекрасни, този форум е пълен с вицове. Добре, че съм живял там 3 години.

30.   М39, 20 държави на Балканите, в Централна и Западна Европа, и Близкия изток. Едно време пътувах просто от любопитство да видя света. Сега винаги си намирам и някаква допълнителна причина: работа, образование, религия. В последните години ми прави впечатление, че все повече и повече българи пътуват, особено с навлизането на нискотарифните авиокомпании. Ромите също са доста мобилни, което е хубаво. Моите познати пътуват също доста. Напоследък пътувам през месец, основно в близката Източна Европа.

31.   Mъж на 30. Не съм пътувал много, бил съм в Холандия (Амстердам), Испания (Барселона) и Хонг-Конг на ваканция. Ако включа с лужебните командировки (които са доста натоварени и няма време за разглеждане почти) - САЩ (в различни градове в Калифорния, Невада и Илинойс), Китай (Шангхай и Суджу), Германия (Мюнхен).

32.   Ж 21 съм, на 11 заминах да живея в Кипър, на 18 заминах в Англия. През това време съм била в Гърция, Холандия, Италия и Франция.

33.   На 36 съм. Била съм в: Унгария, Италия, Гърция, Франция, Испания и Индия. Като някои от тези държави съм ги посещавала по няколко пъти. Обожавам да пътувам и винаги когато ми останат пари си позволявам екскурзия. Следващата ми цел е Лондон, ама още не знам кога ще успея.

34.   Не мисля, че от такива теми може да се направи някаква извадка или заключение. Който не е ходил никъде, просто едва ли ще напише коментар.

36.   Ползвам Street View на Google maps от дома си и не ми се налага да пътувам за да се мотая където си поискам по улиците на който и да е известен град по света. А като искаш нещо от там дето не се внася в България има Ebay. Нeзнам как може да има туристи още. Google maps за туризма би трябвало да е същото като Теслата за бензиновите коли. Явно хората още не са свикнали и затова продължават да си хвърлят парите на вятъра.