Споделена история от Други

Харча ли прекалено много пари?
Здравейте, тъй като пристигнах да работя на летет курорт и сигурно повече пръскам, отколкото спестявам и понякога се дразня. За 1 месец съм похарчил 300 лв, което никак не е оферта и нищо не съм си купил за мен, вярно че 2 седмици не получавахме храна, и все ходихме да пазаруваме и нещо не ми излиза математиката. Пушач съм и там хвърллям пари, приятелката ми е на 150 км от мен и там ходя всяка седмица (с личен автомобил). Според мен, харча доста пари? Вие какво мислите? 300 лева за 1 месец? Пък още сезона не е почнал, барове дискотеки, спрайт и менти пахах!
Момче 22г.

Коментари

1.   много и малко са относителни понятия, зависи колко получаваш и как живееш. на мен лично 300 лв на месец ми се виждат дори малко, но ти си знаеш стандарта на живот - колко получаваш и колко искаш да спестиш

2.   Не смятам, че харчиш много пари. Даже си доста пестелив. Аз съм момиче и харча по 300 лева на ден за ядене, дрехи, заведения. Не обичам да се ограничавам. Де да можех и аз да харча по 300 на месец.

3.   Дупе знае 2 и 200!
Харчиш толкова колкото можеш да си позволиш, което е нормално. Зависи обаче защо си тръгнал да работиш, за колко работиш, имаш ли цел за събиране на пари или си отишъл за кефа?

4.   Не са много, щом пушиш.

5.   Нищо не са тези пари, на мен за цигари само ми стигат е двамата едвам, а от там нататък са сметки, кредит, гориво, храна, дрехи, домакински нужди, ремонти ако има. Ела в реалноста. Никъде не съм споменал жена и деца

6.   Нормално е. Работила съм на място с подсигурена храна стая.
И пак харчех по 200 лева на месец, а съм непушач.
Като разделиш 300 на 30 дни- 10лева на ден е съвсем нормално. И в нормален град би ги харчил.
Зависи дали искаш да спестиш и колко точно искаш да спестиш. Ако искаш да заделил някаква сума просто си направи сметките и си позволявай да изхарчиш само толкова на ден.

9.   Ако целта ти е да спестяваш - много са. И аз съм бачкал по морето и знам как ходехме почти всяка вечер на диско, после спим 3-4 часа и на работа. Доста кинти хвърчаха. Честно казано не съм горд от този си период. Може да помислиш за ограничаване на разходите малко.

10.   За някои 300 лв на месец са много, за други - не. Излишна тема.

12.   От автора: Ми нека вмъкна, че нямахме подсигурена храна и ходехме по магазините да взимаме. А както каза.. дупе знае 2 и 200 ;) Ще видим, ще дръпна малко юздите