Споделена история от Други

Рожден ден в апартамент под наем ?!
Здравейте, имам няколко въпроса и идеи, които ми хрумнаха сега ( по средата на ноща ), та: Тази година ми предстои 19 рожден ден, но работата е там че всички мои близки приятели живеят в чужбина. Холандия, Испания, Германия, Америка, Англия, разпръснати са навсякъде. Тази година обаче, за повечето от тях, престоят им в България се очертава да бъде по дълъг и вероятно голяма част от тях ще бъдат тук на рожденния ми ден. Миналата година не празнувах, тъй като нямам много приятели тук, а и нямах желание, но тази година няма да изпусна. Идеята ми е, ако е възможно да наема апартамент в града, тъй като в моя дом определено не е подходящо за рожденни дни и повече от 2-3 души ( гости ), та иска ми се да направя рожденния си ден именно в апартамент под наем. Гостите няма да сме много, до 10 човека, като не говорим за група пиянки. Мисля просто да накупя малко храна и нещо за пиене, вероятно малко алкохол за малкото ми приятели, които пият, ще си пуснем музика и ще прекараме така ноща. Не знам как стават нещата с това, не знам възможно ли е да се наеме апартамент за 1-2 дни и дали трябва да кажа, че е за рожден ден или някаква по цивилизована сбирка, за да не се появи грешната представа на собствениците, че ще изпотрошим всичко. Друг въпрос, освен тези е, ние ли трябва да почистим апартамента след това, как става напускането, плащането и всичко останало. Моля, ако някой има опит да сподели, тъй като наистина смятам, че идеята е добра и би се получило нещо забавно и интересно. В интернет видях доста обяви на нови и луксозни апартаменти, чиито наем за 1-2 дни, излиза доста по ефтино от парите, които ще се дадат в ресторант. Другите ми въпроси са, има ли риск от по сериозни проблеми със собствениците, знам че звучи филмарско, но говорим за някакви крайни сцени със заплахи, без причина и някакви такива. Ще се радвам за съвети и отзиви!

Коментари

1.   Не знам апартаментите имат съседи и може те да създадат проблеми, да наемеш хижа не е ли по добре?

2.   Вила в някое близко село е по добра идея за парти

3.   Пробвай да наемеш зала или ресторант. Апартаментите са малки и неудобни, за големи събирания, а повечето собственици, като чуаят, че е за два дена, или ще поискат много висока сума и гаранция, или изобщо няма да те пуснат.

4.   Пробвай в AirBNB, там се дават основно апартаменти на хотелски принцип. Предполагам, че си в София, има много обяви. Може да им се стори странно, че го наема българин, но трябва да пробваш на няколко места преди да го отпишеш като вариант.

5.   От авторката: Здравейте, не искам да наемам вила, защото ще е извън града, ще е по скъпо, а и за 7-8 души, не ми се наема цяла вила. До колкото ресторантите, именно от това искам да избягам. Искам домашно парти, като пак казвам нямам приятели пиянки, говорим за цивилизовано събиране, което няма как да се случи в моя дом, а и с някои от приятелите ми, мислим да преспим в апартамента...

6.   Абе, то за наемане ще наемеш, ама не се знае дали ако музиката е много силна или не пийнете повече съседите няма да извикат полиция заради шума. Така, че по-добре наистина направете купона някъде другаде-дали в някоя хижа, дали в някое заведение, ако щете и на открито, в планината. Важното е просто да не пречите на останалите хората, които на другия ден са на работа и хич не са очаровани от факта, че в апартамента до тях се вихри луд купон. За това помисли как да стане готино, без да имаш проблеми и със съседите и с наемодателите.