Споделена история от Други

Искам да стана по-дързък и по-решителен
Искам да стана по-дързък

Искам да поговорим на тази тема, според вас мъжете раждат ли се
или могат да станат такива, или и двете по-малко?

Не казвам, че нямам самочувствие, че нямам достойнства и т. н.
имам си своите качества и своите слабости, както всички хора.
Но ми се иска да стана по-мъж, ако може така да се каже.
Искам да се отделя някак си от нашите и да съм независим
в решенията си. Да няма нужда да се обяснявам на някого,
когато взема някакво решение и да търся неговото одобрение
по въпроса. За жалост близките ми хора се опитват да ме
направляват и заради това почти не общувам с тях.
Другото, което искам е да не се страхувам от нищо.
Мразя да се страхувам и ми се иска да побеждавам страховете си
постоянно, да не ги оставям да ми направляват живота. Най-после да го преборя този страх, да съм по-силен физически и психически.
Искам да се отнасят с уважение към мен, а не да ме смятат за 2-ра ръка човек.

Коментари

1.   Лично по мое мнение, това качество се култивира с времето. Като дете бях много стеснителен, но с времето това се промени и отдавна не премълчавам на никого, особено ако се сблъсквам с несправедливости. Учи се да отстояваш себе си и се бори за собствения си интерес, въпреки страха (понякога просто е наложително). И не си прави такива задълбочени психоанализи, а се остави по течението и бързо ще се научиш. Не се страхувай от предизвикателствата, напротив, търси такива, и с времето ще става все по-лесно да се отстояваш. Успех!
М21

2.   Жалко, че не казваш повече за себе си - възраст, сам ли живееш итн...
Като начало: Свободата и отговорността вървят ръка за ръка.
Тоест, ако искаш да се отделиш от вашите и да си независим в решенията ще се наложи да поемеш отговорност за себе си и съответните последствия. Да можеш да живееш отделно, да си изкарваш прехраната сам итн. Ако живееш с вашите, ако мама ти пере чорапите а тате ти дава джобни, за самостоятелност не може да става дума.
Или ако вашите са ти купили жилище и ти живееш в него, как би отблъснал атаките на вашите?
Когато докажеш на себе си и на света, че можеш да се оправяш сам, тогава автоматично ще можеш да взимаш решения сам без да се обясняваш и хората ще имат респект.
В случаите, които съм виждал досега ВИНАГИ има някаква зависимост от родителите - било жилище, било финансова, било да гледат детето, било да припишат нещо.... и съответно се оплакват хората, че родителите им си навират носа в техните дела. Стани независим от тях и всичко ще се оправи автоматично.... но на много хора не им стиска тази независимост.