Споделена история от Други

Приятелят ми ме лъже
Здравейте,
Историята е следната - с приятеля ми скоро ще направим 3г. заедно. От различни градове сме и не през цялото време сме били заедно, но от 1г. живеем заедно.

Преди няколко месеца открих, че ме лъже, и то не както ще си помислите - просто крие че пуши!

Всъщност той го крие от всички и каза че само от време на време пуши - за успокоение!
Първия път като го хванах естествено каза това и също, че повече няма!

Не че мен ме бърка - негово решение си е, но той продължава!

Хванах го втори път и отново го попитах "Защо криеш нещо толкова безсмислено от мен?"

Отново същия отговор, че не точно крие, а просто не го обявявал!

Но за разлика като сме у тях в другия град, не го крие,а казва че само там пушел!

Наскоро открих пак, че си беше скрил кутия! Не му казах нищо!
На следващия ден отново погледнах и този път кутията беше нова! Същия ден си я беше купил!
Отново не му казах нищо!

Сега ще изчакам да видя колко редовно си купува и някой скорошен ден ще говоря с него!
Не е въпроса в цигарите както разбирате, а във факта, че при една нормална връзка като нашата да крие нещо толкова безсмислено е тъпо! По лошото е че след като обещава да не крие, продължава!

Нямам му доверие както виждате!
Има ли смисъл да говоря с него, какво да му кажа?
Аз имам много неща, които знам че ще му кажа, но въпроса е след това какво ще стане?

Чувствам се разочарована, обидена, огорчена, а сега мечтаем за собствен дом!?
От къде да знам, че в бъдеще няма да започне да ме лъже и за нещо по сериозно!?!?

Коментари

1.   След като пуши само когато е нервен, просто не иска да показва слабост пред теб, нали мъжете трябва да са силни и да не показват, че ги е страх!

2.   Така се почва-пробва до къде си склонна да прощаваш и приемаш лъжите му. Днес са цигарите, утре ще е за заплатата -уж шефа му я е отрязал просто тъй и т.н. Според мен това е детинска постъпка, той още не е дорасъл да бъде отговорен за постъпките си.

3.   Mила, по-добре да пуши отколкото да спи други жени, не мислиш ли?

4.   Знам че не е нещо мега важно и проблемно, но загубата на доверие не е ли основно нещо където трябва да се стремим да няма проблем между двама??

5.   Има някаква причина да го прави иначе няма логика да се крие! Просто трябва да разбереш или и тои самия незнае защо го прави!?

6.   На номер3: Съгласна съм, че е по-добре да пуши отколкото да спи с други жени, то е ясно!

На номер2: Също така съм съгласна, че е детинска постъпка и именно за това пиша тук! И наистина ме е страх че не може да отговаря за постъпките си, но нали за това съм до него, да помагам!

На номер1: Вярно е че е много нервен и той казва това, че за да се успокоява, но сме се разбирали да не го крие, и казва че е малко, а той си пуши по кутия на ден почти! И го крие, просто усещам че не е нормално и че има нещо. Аз наистина съм силна личност и е възможно да е проблем за него, и това допускам - че му се натрупва.
Страха го виждам в него и си говоря с него, знам че това е важно и постоянно говоря с него и мислих че има резултат, но след всичко, което правя и давам....да получа лъжа?!?! не мисля че е нормално!

На номер5: Аз ли не разбирам и излишно се страхувам, незнам!??
И аз си мисля, че и той не знае, според мен може би просто му харесва или уж заради нервите!

И аз мисля че трябва да има нещо иначе няма логика и това ме притеснява!

Проблема е защо да ме лъже за "цигари" - всеки пуши и аз, но мога да се контролирам и не ми е цел в живота, просто от време на време, но наистина, а не както при него! То се вижда!

Обичам го и той също вярвам, че ме обича.
Имаме общи мечти, но когато се стигна до това - няколко пъти ми обещава нещо (в случая проблема е с цигарите) и не се държи адекватно на голям човек започвам да се притеснявам.

Определено се плаша от факта, че допуска да не кажа лъже, но да крие?!! А и постоянно кашля, то е ясно дори и без да гледам кутията!

В момента е напрегнат момент от живота му и през цялото време в себе си допускам, че е заради това, но в някои моменти просто страха надделява!
Премести се при мен (даже с родителите ми) страшно! ;) разбираме се!

Мечтаем за апартамент и имаме реални шансове, също кола и деца! Мечтата ми от дете, да намеря човека до себе си!

Ами ако той намери някой ден в моите неща нещо, което знам, че не удобрява. Сподобна съм да измисля нещо, което да го извади извън нерви, но не ми е това целта! Искам с добро, не с лошо, с лошо няма да стане!

Говоря с него за всичко и искам да каже, но наистина мъжкото его е много важно! Не искам да го тъпча, а просто нормално разбирателство, любов! истината!

Моля Ви ако някой ме разбира какво търся или има вариант да даде идея нека каже, аз сериозно мисля на нещата, а не просто ей така! Ако някой иска нека остави мейлче, ще му пиша с радост! :)))

Благодаря Ви!

7.   Номер 3: след първата лъжа идва втората...така че ако не се сложи стопа навреме ще дойдат и другите жени. Това че цигарите вършат някаква работа да си по-спокоен/а, за нервите и т.н. е пълна глупост. Има друга причина. За цигарите само се дават пари, за да се дават после още повече за лекарства. Имаш един сериозен проблем - пушиш и ти. Спри и ще имаш коз в разговорите си с него. Ще му дадеш пример. Още повече докато можеш да се контролираш.
Като мъж ще се постарая да ти помогна с каквото мога. Ако искаш ми пиши dvmiv@abv.bg

8.   Наистина трябва да си поговорите сириозно за това. Права си да се притесняваш. Не е нормално да усуква така за едни цигари - все пак не си му родител.

Все пак ако можеж провери дали няма комплекс за пушенето от родителите му. Имам приятелка която и до ден днешен се крие от баща си като ученичка, а тя е вече на 42г. и това не е нормално. Та пьрво провери да не би да е нещо такава.

9.   От автора:
Да, благодаря ти, но за съжаление не е проблем, той пуши, когато е с родителите си, те не го стресират, а го приемат като голям независим човек.

Аз поговорих с него, но без да го насилвам или поставям в неудобно положение, а "уж" помежду другото.
Казах му че знам, че пуши постоянно и че за мен не е проблем. Споменах го ей така докато си говорихме нещо в тази насока, без аз да го предизвиквам, а непринудено.

Той отрече, но като му обясних, че знам и не е нужно да се крие, защото съм му жена, а не майка, сестра, баба или нещо от този сорт си призна, че напоследък е пушил от много нерви и разни такива.

Тези почиви дни ходихме малко при техните, той си купуваше цигари без проблем, пушеше си и аз не съм му се цупила, а си се държах като голям човек и той като че ли успя да си почине малко от малко, или поне каза че на 60% се е възтановил.

Надявам се занапред да не продължи с криенето и си мисля че разбра защо и как съм се чувствала аз, ако не ще се старая да му показвам и аз как се чувствам, а не само неговите.

Надявам се. Но според мен истината е че без разговори не се получава, колкото и хората да казват, че секса е най-важното.... ще си остане въпросът "Х".

Дано нещата се подредят към доброто!
Желая го на всички!

10.   Мисля,че трябва сериозно да седнете и да си поговорите. Обясни му, че е глупаво да крие от теб такова нещо и му кажи, че трябва да ти споделя всичко,защото сте заедно в този и без това труден живот. Питай го за причината, но не му крещи. Пожелавам ти успех!

11.   Благодаря, така и направих и дано се получи за в бъдеще.