Споделена история от Други

Искам да пиша комикси.
Здеавейте. Аз съм момче на 16 години. Никога не съм бил фен на комиксите. Знам, че те са за "по-малки". До 16 годишен не бях купувал комикс. Бях чел един стар от детството на баща ми. Тук започва всичко. Аз съм голям фен на филма "300". Онзи със спартанците, които излизат с 300 души срещу милионната армия на Персия. Разбрах, че филмът е направен по комикс и си купих комикса. Много ми хареса. Имаше уникални илюстрации и много запомнящи се реплики. Скоро си купих един белгийски комикс "Конкистадор". Грабнаха ме илюстрациите му. Прииска ми се и аз да започна да пиша и рисувам комикси. Но тук идва и проблемът. Комиксите, които аз харесвам са с красиви рисунки, хора и предмети в мащаби, много светлосенки и идеална последователност. Аз не мога да рисувам така. Рисувам сравнително добре, но не мога да слагам светлосенки и да права идеален мащаб и пропорции. Не ми пука ако направя комикс дали ще го печатат или продават. Искам да го правя за удоволствие. Въпросът ми към вас е как да се науча да рисувам по-добре? Моля ви за съвет. Благодаря ви.

Коментари

1.   Винаги може да се подобриш. Според мен гледай клипове в YouTube, там дават много добри насоки - стъпка по стъпка.

2.   Запиши се на уроци по рисуване. Комиксите ги забрави, не са за малки, ами са за олигофрени, как си преставяш един интелигентен човек да седне и да чете комикси? ! Даже и заради картинките...

3.   Горещо ти препоръчвам да разгледаш книжарниците като "Хеликон" или "Сиела" и да ги попиташ за книги, свързани с рисуването на комикси. Има няколко издадени такива. Там има много полезни съвети.
Също така можеш да гледаш клипове в YouTube. Там има страшно много канали за рисуване, които, ако разбираш английски, биха ти спестили доста време и средства.
НО ПОМНИ! : рисуването не е нещо, което става от днес за утре. За него трябва МНОГО време и инвестиция, въпреки че разполагаме с Интернет. Ако мислиш да се занимаваш с това, дори и да е само с цел хоби- бъди сериозен и не се отказвай!

4.   Принципно има навсякъде tutorial-и за рисуване или правене на комикси. YouTube, DeviantART - може да намериш много неща там, стига да знаеш как да търсиш. Самото правене на комикс не е лесна работа, има си метод, като за начало няма да е зле да си създадеш базисната история, като крайна цел, тип и тн. По-нататък можеш да измислиш външния вид на героите и детайлите. А колкото до рисуването това става с много практика, упражнявай се, няма как иначе, знам от личен опит.
И колкото и да е за удоволствие, няма да е зле да го публикуваш тук-там най-малкото за да получиш критика и мнение, че и помощ. Късмет!

5.   Има и комикси, които не са за деца. Например манга. Ако се интересуваш напиши в Гугъл да разбереш повечко за нея.
За да се научиш да рисуваш, като по комиксите със сенки и другите екстри, трябва да имаш много добре развито въображение и да се упражняваш повече. Като за начало може да копирваш рисунки със сенки за да го усвоиш. И постепенно може би ще се научиш. Опитай, пък...