Споделена история от Други

Белези от пъпки по лицето..
Здравейте...
Аз съм момиче на 16години и имам проблем с кожата. Преди 1 година ми излязоха много пъпки по лицето и от стискане ми останаха червени белези и вече цяла година не изчезват, имам по цялото лице белези и не знам какво да направя да ги залича, всичките ми приятелки са с чисто лице, а аз съм ужасна, писна ми да ми казват, че са говорили за мен, че съм пъпчива и т. н. Моля Ви препоръчайте ми някакъв крем, съвет или някой със същия проблем да ми пише.

Коментари

1.   Здравей аз съм със същия проблем, на 14 години. Пробвай крем здраве много помага. Аз имам само по челото и малко под очите и аз не знам какво да правя.

2.   Опитай със сода бикарбонат (готварска сода), но не повече от няколко пъти, защото може да ти изсуши кожата. Правиш си я на кашичка с малко вода, напояваш памуче и натъркваш леко мястото с белезите. Изплакваш, като гледаш да не ти попадне в очите при измиването. Успех и не се връзвай на хорските приказки. :)

3.   Cicaplst baume na la roche, възстановяващ гел, но трябва да си упорита сутин и вечер се мажи, и не си стискай и пипай нищо по лицето. Успех

4.   Здравей, за белезите от пъпките и за самите пъпки аз използвам аспирин, просто го натрушавам, слагам малко вода, трябва да се получи нещо като кашичка и мажеш върху всяка пъпка. Прилигай този метод 2 пъти седмично, не изчезват веднага, но има някакъв ефект, разбира се използвам и други маски и разни кремове... ужасно е, но какво да се прави, а и въздуха е мръсен, а кожата на някои хора явно е по-чувствителна. Успех, дано съм била полезна. :)

5.   Зависи какви белези имаш. Ако са само зачервени петна те ще изчезнат сами. Но ако имаш кратерчета по кожата от зарастнали рани, разширени пори и други подобни неща не се залъгвай с никакви кремове. Само ще си дадеш парите на вятъра и нищо няма да се промени. Аз от години се опитвам да реша този проблем. Минах през мазилата като конратубекс и витасин. От първият опрасках страшо много туби и резултат нулев. Вторият също нищо не промени и спрях с тия неща. Купих си от Ебай дермастамп (Dermastamp 40 microneedle) с дължина на иглите 1мм. Струва няколко долара само. Направил съм си около 5 процедури досега с него и промяната е едва доловима. Смятай, че щом с това кардинално средство четох че са нужни около 12 процедури за да настъпи 50% подобрение на проблема, прави си извода колко бавно и трудно се лекуват кожните дефекти, а кремовете няма нужда да се коментират даже. При дермастамп 1мм, 12 процедури са за около 8 месеца или една година. Процедурата се прави през минимум 3 седмици-времето за което клетките се регенерират и излизат на повърхността. Като при разширените пори е още по-сложно. За тях четох, че ако те не се почистват сутрин и вечер за да се държат постоянно отпушени от секретираният восъкоподобен секрет който ги разширява, няма надежда за справянето с тях колкото и лазерни пилинги или дермастамп процедури да си правиш(все още не знам кое е по-ефективното от двата метода). Четох също че отпушването на порите не е лесно и май миенето със сапун и топла вода не е достатъчно. Трябвало да се правят парни вани, глинени маски и други такива неща. Аз нямам време за такива неща, но четох че добро почистване на порите ставало с паста направена от сода бикарбонат и топла вода в равни пропорции. Веднаж до три пъти седмично с интервали между дните, като след процедурата обезателно се слага хидратиращ крем. Не съм го пробвал още но съм склонен да вярвам че работи защото със сода съм почиствал най-устойчивите мазни замърсявания във фурната. Вече ако имаш активно акне с гнойни възпаления по кожата, дермастамп е противопоказен защото ще разнесе възпалението по цялото лице. Дермастамп 1мм е средно болезнен като процедура. Може да се търпи и без обезболяващ крем, но зависи и от човека. Ако се ползва обезболяващ крем, той се измива непосредствено преди процедурата. По се търпи процедурата когато се прави с бързи движения. Агресивната процедура дава по-добри резултати. Тоест когато има висококонцентрирано третиране и по епидермисът не остане нетретирана клетка. Добре е при третирането на бузите да ги притискаш от вътрешната страна с пръсти в устата за да не хлътва кожата като се натиска с дермастмап, а да има твърда опора за максимално ефективна процедура. После кожата ще е червена няколко дни и трябва да се избягва Слънце. Хигиената за работа с него е хирургическа. Инструментът, ръцете и кожата се дезинфекцират със спирт преди процедурата, изчаква се спирта да изсъхне, а след работа с него се изчетква внимателно с мека четка за зъби от грубите замърсявания, след което се потапя във спирт и се прибира за съхранение. Вече ако целта ти е да се справиш с активно акне, а не с белези по кожата нещата са съвсем други. Акнето е почти нелечимо. То изчезва само с възрастта. При акне най-добре вземай бирена мая, спазвай диета, мии лицето само с хладка вода сутрин и ползвай грим за да не се виждат петната. А вечер го измивай в дълбочина за да не се запушват порите от грима допълнително. Почистването с активни вещества дразни акнето допълнително затова най-добре с хладка вода сутрин. Докато постоянно ти излизат пъпки постоянно ще остават и петна от тях.