Споделена история от Други

Бебе питбул
Здравейте. Имам бебе питбул на 2. 5 месеца и не знам как да процедирам с него. Взех го преди 4 дни от видимо неприятен човек, който не се беше грижил както трябва за него. Има бълхи и не му е бита втора ваксина. В началото беше много послушен, дори си мислех, че има хигиенни навици. На следващия ден се отпусна и започна да свиква с нас и малко по малко започна да прави глупости. Хапе ме, върши си нуждите навсякъде, изяде ми най-хубавите слушалки и не идва при мен като го викам(първите два дена идваше). Ще съм благодарна на всякакви съвети относно отглеждането и възпитанието му, защото нямам никакъв опит, това ми е първо куче.

Коментари

1.   Чети киноложки сайтове! Какви хигиенни навици в едно бебе? ! Занеси го веднага на ветеринар, той ще те насочи. Сигурно има сайт на любителите на породата, най-малкото, ще има фейсбук група. Чети! Всички бебета цапат и гризкат, включително и човешките.

2.   Първо - това не е правилният раздел на тази тема.
Второ - заведи го на ветеринар, какво питаш куче без ваксина и с бълхи какво да го правиш.
Трето - в ерата на информационните технологии, книги и статии как да си възпиташ кучето - колкото искаш. Влез и чети. Наказания и бой с вестник, така се дресират кучетата. Може някой Джендър или от БХК да ти кажат, че може и да му обясняваш като на човек, ама си ги спести.

4.   Алоо авторче, имаш куче на 2, 5 месеца, не на 2, 5 години и тези неща са НОРМАЛНИ
Обаче ти бер бетер си нямаш от куче и затова си седнал да си пишеш огромната драма тука

5.   Тия помияри като пораснат стават зли, като демони. Търсят да се бият, да хапят и да убиват. А щом е почнал да прави и бели... Почвай да го стягал от малък, защото колкото и да са умни кучетата, от малко ако се научи да ака и гризе после ще ти е много трудно да го възпиташ. Питай приятели, чети по форуми гледай клипове, виж онзи мексиканец с кучетата и като цяло се поинтересувай, защото неяъзпитаните кучета гризат мебели, акат и пикаят навсякъде и правят бели. Води го при други купета, за до стане спциално и да не е злобно, кято другите питбули. Успех със сладурчето.

6.   Офф, те са страшна работа, гризат всиичко. Ние един ден се прибрахме и заварихме масата с три крака. Изяде всички обувки, които докопа, няколко книги, четката и капака на тоалетната чиния, половината килим. Веднъж изяде цяла опаковка хапчета, туба доместос... гледахме винаги да имаме под ръка активен въглен, много пъти се е налагало да му промиваме стомаха. Според мен тази порода трябва да се отглежда от хора с опит и умения да възпитават. Ние си мислихме, че с любов и гушкане ще стане мило и любвеобилно куче, но не сме били прави, те си имат злобен характер, особено мъжките. Аз имах глупостта да го оставя като малък да се качва в леглото ни. Като порастна започна да ни избутва от леглото и да ни ръмжи, все едно си е негово. Определено не се справяхме добре с него и го дадохме на човек, които си гледа питбули на двора и разбира. Сега е много възпитан, нищо общо с преди, но както казах новият му стопанин беше много запознат с особеностите на породата.

7.   От автора:
Изчела съм всички статии в интернет свързани с възпитание на кучета, но от тях се обърках още повече, защото методите са различни. Търсих книги за отглеждане на кучета и по конкретно питбул, но не намерих... Нито в интернет, нито в книжарниците(от Пловдив съм).

До Номер 4. Знам, че всичко това е нормално за бебе куче, но съм се захванала със сериозна порофа, която изисква сериозен подход. Не искам разлигавено куче, което си прави каквото поиска. За това искам да започна възпитанието от рано.

8.   Подари кучето на някой, който знае как да го възпита, защото четейки те, прогнозата ми за теб и кучето, а и невинните бъдещи нахапани хора - е лоша.

9.   Коте на един месец се учи къде да ходи по нужда за една седмица максимум. Куче на 2,5 месеца не е същото като човешко бебе на 2,5 месеца.
Номер 6, да, бе, ще яде хапчета и белина, как пък не...

10.   Не искам да го подарявам... чакала съм го доста дълго време, дала съм достатъчно пари за закупуването му, осигурила съм му висок клас храна, здрави играчки и всичко необходимо. Благодаря за съвети, затвърдихте идеята ми да намеря добър треньор който да ми помогне във възпитанието.. Явно няма да се справя сама и както номер 6 е написала, с любов и добро отношение няма да стане.