Споделена история от Други

Психично състояние: Любов към животните
Здравейте!
Карам директно, защото ми е много притеснено.

Майка ми е влюбена в животноте, най-вече нейното куче. Такава любов няма дори и между хората.
Тя пренебрегва мен, хората и оплакващите се съседи.
Няма приятели. Има приятел, който е в затвора. Издържа него, а не мисли за себе си. Тя не ходи на работа, "предприемач" е. Не мисли за нищо друго освен да си легне с кучето и да забие във фейсбука ( другата й зависимост, фейсбука).

Искам да потърся професионална помощ.
Тя никога не е работил "нормална" работа от 8:00 до 17:00, не е имала и възможността да отгледа мен. ( това е друга тема).

Главния въпрос ми е :
Нормално ли е да отделя толкова внимание на кучето и да използва думи, като : кучето ми е най-важното нещо на света, предпочитам го пред хората? !

Искам да й помогна, но не знам как.
Нямам си и на идея какво е това състояние и защо го е придобила.

ПС: Кучето е спасено от нея. Намерила го е пребито и унищожено, минало е ред операции и средства в размер на XXXXX са използвани за тази цел.

Коментари

1.   Не е толквоа страшно, човек се привързва към животните. Аз също ги обичам повече от хората.

2.   За хора, които обичат животните, такива думи са напълно в реда на нещата. Известно е изказването на Бърнард Шоу, че колкото повече опознава хората, толкова повече обиква животните. Сигурно и той е луд...
Животните са доста по-лесни - не те предават, благодарни са и те обичат безрезервно. Ако не е успяла да срещне тези отношения в общуването си с хората, като нищо го е намерила в кучето си. Други пък сред природата или някакво хоби. И аз съм от така наречените кучерасти и се държа по абсолютно същия начин с домашните си любимци - пръскам бая пари за тях, говоря им като пълен дебил и храня кварталните котки и кучета. Заобиколена съм от такива хора, затова ми се вижда съвсем в реда на нещата. Знам колко идиотски изглеждаме от страни, но не ми пречи.
Не я тормози и не ѝ дотягай с непоискана помощ... от темата ти лъха някаква омраза и ревност, че за лечението на това куче били пръснати еди-колко-си пари. Нейна работа си е. Остави я да се радва на каквото прецени, може да ѝ помагаш в грижите за животното... мисля, че това би я зарадвало и ще види в теб себеподобно. Кучкарите обичаме такива хора най-много. Постъпила е много благородно, като го е спасила. По-скоро бих се притеснявала за приятеля ѝ.

3.   Пълнолетен ли си? Ако да - остави жената намира и си гледай живота!
Другата тема, която загатваш, но дотам - май е съществената и мъчещата те.

4.   Според мен е нормално, но по принцип понятията "нормално" и "ненормално" всеки си ги разбира различно.
Диагноза "любов към животните" няма, но не знам защо си мисля, че майка ти има депресия.
По принцип "ненормалното", за което пишеш, е, че не се е грижила за теб, както и пристрастяването към фейсбук.

5.   а с какво се издържа, щом е "предприемач" - с лежане и цъкане на фейсбук не става?
предполагам, че наистина става дума за някякъв комплекс или психологическа зависимост, но от написаното е трудно да се прецени точно каква. може би проблеми при комуникацията с хората, страх от отхвърляне или друго. с кучето е елементарно - даваш му кокал и то ти е роб цял живот, винаги ще ти маха с опашка, докато човешките взаимоотношения са доста по-сложни.
не става ясно на каква възраст си, но ако си пълнолетен, просто вземи живота си в свои ръце и не разчитай на майка си. явно наистина в приоритетите й си по-ниско от кучето. може би някой ден ще има нужда от помощ и ще осъзнае, че има нужда и от хора, но дотогава няма смисъл да се опитваш да я промениш

6.   И аз си обичам повече котката, отколкото семейството ми. И да, като цяло обичам повече животните, а не хората.

7.   от автора: На 17г. Наложи се от доста време вече да си взема живота в свои ръце . Работя и покривам разходите ми самостоятелно.

Проблема в нея е , че си мисли , че върши работа и , че изкарва пари , но тя не прави абсолютно нищо. Налга се да купувам цигари , храна и т.н.т с мои средства. Вмомента се налага и да търся квартира за да можем да се преместим понже ... има куе , а то е озлобено заради боя , който е претърпял. Не мога да я оставя и да й кажа спасявай се. Защото преди време се пробва да се самоубие ... , а после ще ми тежи на съвестта цял живот. Приклещен съм и не знам как да се измъкна. Знам, че винаги има изход , но какъв?! В процес на търсене съм. Не знам дори дали ще е добре да повдигна темата за психолог , да говори с нея , да си излее мъката там .

Имам щастието да съм доста по-отверен съзнаетелно за света на бизнеса и парите. Това ми позволява вмомента да изкарвам задоволително доходи , след които , като заплатя наем, ток , вода и консумативи да остане една прилична сума за живеене без ограничения .

Тежко ми е , че се обръщат ролите. Аз съм родител , тя е детето.. :)

8.   'Тежко ми е , че се обръщат ролите. Аз съм родител , тя е детето.. :)' - Зайче-Байче, с тази усмивка ':)' се издаде, че темата ти е измислена ;-)
За следващата си творба ще трябва да се постараеш повечко.
Освен това вземи си оправи правописа. Иначе успех....

9.   Тя ти е майка, ще се грижиш за нея, разбира се, ако ще и най-лошата да е, според общоприетата представа за родител.
Всеки от семейството се грижи за другия, в един етап от живота - едни се грижат, в друг етап се сменят ролите, важното е да има подкрепа и разбирателство. Не робувай на наложени възгледи, родителите гледалии децата, децата също може да гледат родителите си, няма нередност в това. Нередно е когато някой изостави член от семейството.
Не търси драмата в случая, а се обичайте и разбирайте.

10.   авторе, номер 5 съм. можеш да помогнеш само на човек, който осъзнава, че има проблем и иска помощ, в противен случай ще си само натрапник. проблемът при психологическите и психическите проблеми е, че хората рядко смятат, че имат проблем. аз мисля, че опитът за самоубийство е опит да привлече внимание към себе си
не знам какво нормално намират горните коментиращи в това майка да не се интересува от непълнолетния си син и да поставя куче по-високо от него в приоритетите си. и вместо да учи и да инвестира в бъдещето си, синът работи и издържа майка си вместо да е обратното
за съжаление не мисля, че имаш полезен ход освен да учиш заедно с работата, колкото и да е трудно и на 18 да се отделиш. майка ти е пълнолетна и когато остане сама с кучето, верочтно ще се светне, че така не може да продължава. не споменаваш нищо за баща си, нямаш ли някаква подкрепа от него?