Споделена история от Други

Живеене на квартира с непознат съквартирант - мнения?
Здравейте.

Темата ми е насочена към хора, които са живяли със съквартирант, когото не са познавали в началото. Моля да споделите опит, какви опасения сте имали, оправдани ли са били или не, как се живее с непознат човек (поне в началото), какво се очаква - освен общите правила на съжителство, има ли нещо, което трябва да имам предвид? Ако се сетите за нещо, защото много неща не знам, за да ги задам като въпроси - опишете ги, мерси.

Единият ми вариант е - апартаментът е негов и търси съквартирант.
Вторият вариант е - и двамата сме наематели на чужд имот.

В случая, аз съм момиче, а съквартирантът ми ще е непознат мъж. Апартаментите са сходни като квадратура и цена, в съседни квартали, удобствата са сходни, но единият е собственик, мъж на 30 -35 г., не знам какво работи, несемеен е, а в другият апартамент, мъжът е наемател на 25 г. е, студент и работи.

Имам различни опасения и в двата случая, но със страх не се живее, така че... Кой вариант е по-удачен, според вас?

Досега не съм живяла под наем и с непознати хора, и с мъж. Аз работя на смени през деня, така че ще имам дни, в които ще съм 'вкъщи', а и по принцип обичам да правя неща из дома, интровертно същество съм, споменах го, за да знаят, че ще се засичаме, нямаха вид на ужасени.

Очаквам съвети, благодаря :)

Коментари

1.   Не бих избрала нито един от вариантите. Да живея с непознат мъж - абсурд. Много добре си помисли, но те съветвам да търсиш момиче за съжителство.

2.   Не е добра идея.

3.   Аз съм живяла на квартира, но с познат. Никога не бих живяла с непознат. Как ще останеш сама с него? Откъде си сигурна дали няма да ти направи нещо? Може и психически проблеми да има или нещо друго.

4.   ОБЕЗАТЕЛНО иди при ВТОРИЯ - 25 годишния студент.
Първия просто ми звучи като доста съмнително типче... в смисъл обзалагам се, че парите, които ще ти взима за наем едва ли толкова му трябват... няма да сега да си вихря въображението и да развивам сценарии, но ме послушай и избери студента на 25.

5.   Аз съм живяла с две съквартирантки в общежитие и да ти кажа всичко си е въпрос на късмет. Може да се окажеш със страхотен съквартирант, може и да се окаже, че си лазите по нервите взаимно.
Щом ще живееш с мъж съквартирант предполагам, че все пак ще имаш собствена стая, което е добре, обаче ще се засичате в общите помещения-хол, кухня и т. н. За това е хубаво да спазваш реда там, за да няма недоразумения и разправии за не измити чинии, трохи по масата и подобни глупости. А и разбира се, макар и да си имаш собствена стая, това не значи, че можеш да пускаш музика посред нощ, например. С две думи-ще трябва малко или много да се съобразяваш с другия човек. Същото важи и за банята-е няма как да си взимаш душ по 1 час, когато знаеш, че съквартирантът ти бърза за работа. Сметките-предполагам ще делите по равно, така че гледай и в това отношение да даваш твоята част на време, за да няма търкания и недоразумения. А иначе... както казах е въпрос на късмет. Може да се окаже страхотен, може и да е ужасен, обаче ако видиш, че нещо не е ок, ами винаги можеш да напуснеш и да си потърсиш друго място.

6.   Ако нямаш друг избор, вземи младото момче, на един акъл и на една вълна ще сте. Но не очаквай да поддържа чисто. Ако има начин, намери си нещо със съквартирантка. Никак не е гот да делиш баня и тоалетна с непознат мъж.

7.   Номер 6, моите уважения, но не знаеш какъв акъл имам, нито на колко години съм :)

Номер 5, битовизмите, които споменаваш, изобщо не ме притесняват, защото обичам да чистя и бих чистила всичко общо, грижа се за хората, с които живея, така че изобщо не е проблем, плюс това съм с такъв характер, че несъобразителност е непознато качество за мен.

Въпреки съветите ви, мерси, за които, но 32 годишният е по-подходящ, младото момче може да иска, да си кани приятели, да се прибира по нощите, освен това пуши, и точно, защото, апартаментът не е негов, няма да се влага в пазенето на чистота.

Относно идеята да имам жена-съквартирант - не желая, жените имат излишъци от предмети и разхвърлят, плюс, че не може да има две жени в домакинството, за мен е невъзможно. Досега, винаги аз съм се занимавала с дома, въпреки че съм живяла с жени в семейството си, но не позволявам на друга жена, да ми се бърка. Освен това са завистливи, рядко има жени, които да не са, трябва да са доста красиви.

8.   Онзи на 35 определено звучи зловещо.
А пък с човека на 25 може и да си допаднете, че и с кеф да си заживеете ; ).
За хигиената съм на мнение, че това, че жените са по-чисти е пълен мит. Всичко си е от човек до човек.