Споделена история от Други

Защо когато изгубя всичко, нещата ми се нареждат внезапно
Няколко пъти вече ми се случва да се боря години за някоя моя мечта и тъкмо когато осъзная, че няма как да се сбъдне, всичко се нарежда като по чудо и за много кратко време? Някой има ли обяснение и случвало ли се е на някого от вас?

Вече за пети път в живота ми се случва едно и също нещо. Протича така: боря се, боря се - не става и не става. В даден момент вече разбирам, че няма смисъл. Чувството е "край, пробвах всичко, но не става". После в мен настъпва някакво невероятно спонтанно освобождаване тип "така и така нищо няма да стане. поне да се отпусна и да не се тревожа повече". Един вид "не се притеснявай, всичко е изгубено".

И тогава в мен, без да го желая, се възцарява някакъв огромен мир. Няма вече смисъл да го мисля ще стане ли или не, няма нужда да се мъча, тревожа и т. н. Просто едно освобождаване и олекване. Трудно ми е да го обясня с думи, но всичко става за секунди спонтанно. Но в точно в този момент идва най-интересното - на фона на цялото това блаженство изведнъж получавам някакво странно усещане, че всичко ще се нареди изневиделица и без да имам логическо обяснение и да знам по какъв начин, съм напълно сигурен, че всичко ще се нареди много скоро. Не точно същото, но нещо подобно на дежа вю ли, не знам как да го обясня. Знам го на 100%, че ще стане, все едно че някой, който знае бъдещето, ми го е казал. И аз вече до такава степен съм сигурен, че дори не смятам за нужно повече да мисля за него, защото вече знам, че целта е изпълнена, макар че субективно погледнато, все още няма никакви индикации и дори изглежда почти невъзможно.

И в действителност след известно става някакво странно събитие и ВОАЛА - всичко се е наредило. Аз съответно в този момент вече съм забравил, че изобщо съм го искал някога и в този момент сякаш нещо ме пронизва и ми светва "аха, вярно, че преди известно време бях получил някакво странно усещане, че наистина всичко ще се нареди. Е, ето нареди се". Усещането е като при деца вю - загадъчно, странно и лишено от всякаква логика.

Първия ми такъв случай беше преди 13 г. и до ден днешен нямам логично обяснение, нито пък съм се научил да го правя съзнателно. Единствената промяна у мен, кято настъпи е, че се влюбих в това усещане да загубиш всичко и да няма "никакъв" шанс да се получи. Колкото и странно да звучи. Просто това усещане го асоциирам с внезапно сбъднати мечти.

Коментари

1.   Прочети Селестинското пророчество и ще получиш всички отговори които търсиш

2.   Прочети книгата Тайната! Много хора знаят за какво говориш.

3.   Нека ти отговоря с думите на Джанис Джоплин: Freedom is just anorher word for Nothing left to loose.

4.   Темата ти ми напомня на един филм, който гледах чисто случайно по телевизията преди време. Заглавието беше "Тайната". Тогава ми се стори доста интересно и го проучих в интернет, има и книга. Теорията е, че мислите на човек един вид ръководят живота му. Каквато е нагласата ти, такъв е животът. Ако нагласата ти е, че ще те повишат след месец, но искрено го вярваш, все едно е напълно ясно и трябва само малко време, то вероятно ще те повишат. Имаше обяснение за уловката на цялата тайна, че ако се впрягаш излишно, то тайш нещо като страх в себе си и този импулс, негативният, е по-силен. Сякаш вселената разбира, че не трябва и не искаш да те повишават. Просто се сетих, не знам защо го пиша.
Според мен си късметлия и имаш уникалното качество да приемаш лошите неща и да постигаш вътрешен мир въпреки тях. Баща ми винаги ми е повтарял, че когато човек е на прав път, то съдбата му помага и не му позволява да се отказва, като го стимулира с малки победи. Не виждам силна логика в думите на баща ми, но пък вярвам в това и за мен е неизменна истина. Радвай се на събитията, а не ги анализирай. Има неща по-големи от нас и не мисля, че е наша работа да ги разгадаваме.

5.   "Защо когато изгубя всичко, нещата ми се нареждат внезапно"
Защото искате да вярвате че не ви се случва случайно.

6.   Просто си открил един основен вселенски закон. Като гледам колко коментара тип "прочети" има, явно доста хора също са го открили. Аз съм поредната с "прочети" - книгите на Вадим Зеланд.

7.   Автор - интересното е, че тези книги съм ги чел, но така и не се научих да го правя съзнателно.

8.   И аз съм същия. Тази история все едно аз съм я писал. А това, че ти видях статията, пак е някакъв късмет за мен. Тоест пак ми се наредиха нещата.
Едно нещо което съм забелязал. Като правя добро и услуга на някой, винаги в последствие ми се случват добри и позитивни неща.
Не изпитвай омраза към никой, и когато можеш помагай на ближния, така ще ти се случват повече позитивни неща, поне при мен е така.
Късмет ти пожелавам.

9.   Ами много просто. Всъщност усещането за пълнота или липса идва не пряко от това какво имаш, а от това с какво сравняваш това, което имаш. Мозъка ни е устроен така, че да оценява неща само в сравнение с друго нещо. Ако те питам колко би платил за хляб, при положение че никога не си купувал такъв и нямаш представа колко струват другите хлябове, ти със сигурност ще изпиташ трудност да оцениш колко лв всъщност е стойността на хляба.

Когато искаш нещо повече от това, което имаш, ти де факто сравняваш образно казано 5-те лв, които имаш с 50-те, които нямаш/искаш. Е, много ясно, че ще чувстваш липса и ще се чувстваш потиснат, притеснен, ще мислиш постоянно за това и т.н. И ще привличаш още липса, респ. няма да ти се нареждат нещата.

Когато обаче виждаш, че няма да постигнеш желаното и че губиш и това, което имаш... Тогава вече започваш да сравняваш това, което имаш, с нищото, което се очертава като възможност да имаш утре. Демек сравняваш вече 5-те лв, които имаш с 0 лв, които може би ще имаш утре. Тук вече говорим за усещане за изобилност. Това е своего рода благодарност. Защото на теб ти проблясва, ти вече виждаш тези 5 лв по съвсем друг начин и им придаваш съвсем друга стойност.

Само променяйки гледната си точка, ти автоматично и драстично променяш стойността на тези 5 лв. Променя се и цялата енергетика на тялото и съзнанието ти. И естествено това започва да привлича изобилие. Особено ако се комбинира с разбирането за търпение. В смисъл да разсъждаваш "5-те лв, които имам, може да не са много, но са много по-добре от 0 лв, които можеше да имам, а колкото до 50-те лв, които искам да имам, просто ще изчакам търпеливо и все някога в подходящ момент и по подходящ начин ще ми се даде възможност да ги изкарам". Лао Дзъ е казал "Ако седиш достатъчно дълго на брега на реката, рано или късно труповете на твоите врагове ще минат покрай теб".

Този тип съзнание се усеща веднага дори и физически и емоцинално. Някак корема ти започва да подскача, чувстваш се леко, приятно, в добро настроение, имаш настроение да общуваш, да се разхождаш, да спортуваш.

В масовата ню ейдж литература малко заблуждават, че трябва да искаш, а това ни прави нетърпеливи. От опит казвам, че трябва не толкова да искаш, колкото да оцениш това, което имаш и да си търпелив за това, което искаш. Т.е. пак искаш, но по друг начин - със спокойствие и търпение, че за всяко нещо си има подходящ момент.

Имаше едно сериалче преди време "Напълно непознати" (Балки и Лари). В един епизод братовчедите пусанха тото и познаха и шестте числа. Но когато отидоха да си приберат печалбата, се оказа, че всъщност са познали само 5 числа и не печелят милионите, а само 100 долара.

Тогава Лари в типичния си стил беше адски тъжен и проклинаше съдбата, а Балки по своя си непринуден и дори леко глуповат начин беше много радостен, че все пак са спечелили. Лари го гледаше с недоумение и пита как го прави, как успява все да е щастлив. А той му отговори, че Лари сравнява 100-те долара, които имат днес с милионите, които той си е мислел, че са спечелили, а Балки сравнява 100-те долара с 0 долара, които са спечилили, преди да пуснат фиша. Филмчето е много забавно, но и много поучително.

10.   Знаеш ли какво беше казал един мъдър човек (мисля, че беше Далай Лама, но не съм съвсем сигурна). Ако за да постигнеш нещо се налага да вложиш прекалено много усилия, значи просто това не е твоето нещо. За това, да хубаво е да опитваш, но когато въпреки ината ти то не става и не става и не става... ами приеми, че съдбата е решила нещо друго. От там и чувството ти са спокойствие, когато се откажеш "да си блъскаш главата в стената". Просто в един момент осъзнаваш, че това не е за теб и трябва да потърсиш нещо друго.
А иначе чувството, че някак си си знаел, че ще стане нещо си е напълно нормално, съзнанието ни е много по-сложно отколкото можем да предположим. Така, че е напълно нормално да имаш нещо наречено дежа вю или усещането, че нещо или някой те е предупредил, че ще стане еди как си. Мисля, че се е случвало на всеки. Е, може би при теб просто се случва по-често.

11.   Кой Далай Лама? Защото текущия е доста простоват.