Споделена история от Други

Социална фобия
Здравейте! Имам един доста гаден проблем, мисля че страдам от социялна фобия. Нямам никакви приятели в училище, много съм срамежлива, страх ме е да се запознавам с нови хора понеже все си мисля дали ще ме харесат да не би да ме сметнат за идиотка или задръстенячка, много съм депресирана. Пиша това защото бих искала да поговоря с някой, който също има тези оплаквания!

Коментари

1.   Това се лекува мила. Покажи това на родителите си да те заведът на детски психотерапевт не е страшно пък и не е нужно някой да знае къде си ходила.

2.   Ако искаш си напиши е мейла,ще ми е приятно да си поговрим.

3.   Авторке и аз съм такъв, също като теб, анти социален тип съм и си нямам приятели а и както предполагам знаеш то в днешно време е страшна рядкост да срещнеш наистина достойни хора с които да дружиш и да допуснеш до себе си! Разбирам те прекрасно и бих искал да си попишем и да споделим заедно мнения, да си даваме подкрепа и т. н. Мейла ми е: aytside@abv. bg пиши ми ако проявиш интерес :))

4.   Здравей!

Аз също имах тези проблеми, преди. Но с течение на времето те учумяха, просто ги няма. А начинът е, да не мислиш за тези неща, кой какво ще каже, кой какво ще си помисли. Просто бъди себе си, бъде естествена.

Цеко ;-)

5.   Здрасти! И аз съм така, какво да ти кажа аз написах тази история - ''Струва ми се, че такава като мен няма'', но имало явно...

6.   Не знам може да ви се стори смешен този метод но вече не знам кво да правя реших да оставя всичко на течението да не си давам зор за абсолютно нищо да се освободя психически пък да видим какво ще стане. вече месец го правя амааа, нищо още ама ще продължавам нали знаете когато се обсебите от нещо и на всяка цена трябва да го получите и го получавате, е същата работа. както е казал един "Когато искаме нещо, толкова силно както копнеем за въздух, тогава ще го получим"

9.   Ама... все пак за колко годишен човек става въпрос? Едно е асоциалност на 10, друго е на 30....