Споделена история от Други

Бивши телевизии
Здравейте. Реших да отворя една тема, с която да ви върна в миналото. И по точно за телевизията. Ясно е че, в България е имало много телевизионни канали и продължава да има, но по точно говоря за българските телевизионни канали, чуждестранните ги оставете. Имало е много български канали, които са се излъчвали дълго време и са закрити, имало е и някои, които по малко са се излъчвали и са закрити. И понеже говоря за бивши канали, реших да ви изредя повечето от тези стари канали, не всички, но повечето от тях. Помните ли всички тези бивши телевизионни канали - 7 дни ТВ, Александра ТВ, ББТ(Балкан Българска телевизия), БГТВ (България кабел ТВ), Eфир 2, ТВ България, Топ ТВ, СТN, ТВ2, PRO BG, GTV, Триада тв, Диема +, Диема 2, ММ, М2, Мустанг тв, М САТ, Демо ТВ, Веселина ТВ, София Кабел, Есет ТВ, Еко ТВ, Диема Екстра, ТВ7, News7, Евроком България, НБТ(Нова Българска телевизия), Ден ТВ, Центрум Груп, Здраве ТВ, Нова +, Mad TV, Херос ТВ, Канал 8, Спорт 7, Супер 7, Хит ТВ, RE TV, Век ТВ, ПДМ и СК Фолк София Кабел Фолк. Има още няколко, но дотук. Споделете имахте ли си любим канал от изброените, кой обичахте да гледате много, какво впечатление ви е оставило, кое беше любимото ви нещо от него и липсва ли ви.

Коментари

1.   Човече, откакто спрях да гледам телевизия въобще, ама грам, вече повече от 10 години съм много добре, и въобще не ми липсват! Каквото искам да гледам и ми харесва си го намирам в ютюб, а филмите си ги гледам от различни сайтове онлайн с добро качество, затова вече и в замунда не съм влизал повече от две години...

2.   Що не прочетеш книгите написани от Тодор Живков? И там може да намериш нещо интересно. Да обсъждаме закрити тъпи ТВ канали... А Ефир 2 си го има, казват му бТВ и е същата помия.

3.   И Канал 2001. ;)

4.   Предаването на Расате по ББТ беше най-харесваното в цяла България!!

5.   Мен ме интересува как мога да се сдобия с архива на дадена вече закрита телевизия? Всички телевизии ми бяха любими! Но имаха добри предавания! В интернет почти няма предаване на някоя закрита телевизия за съжаление! Но ако някой ложе да отговори на въпроса ми, ще се радвам много!

6.   Ха, па аз мислех, че Ефир 2 е част от БНТ, от държавната телевизия, па то BTV била неговата наследница! ... Човече, GTV и сега има, просто сега се казва BTV Comedy, GTV беше докъм 2009г. (с онова Нешоуто на Нед, дето се излъчваше там, в 2008г. ), пък по ТВ2 като даваха пак по това време, Шоуто на Азис! ... Ма туй преди 10-ина години, Евроком и сега си има, или това е някакъв Евроком друг, дето не го знам! ... А MAD TV не беше ли гръцка бе, казваш ни да оставим настрана чуждите канали, пък...

7.   bTV закупи честотите на, които се излъчваше вторият канал на националната телевизия наречен Ефир 2, който беше закрит.

8.   ТВ7,News7,Super 7 бяха много хубави телевизии.Жалко,че фалираха,не те а Боклук Тв трябваше да фалира.Има малко записи в youtube

9.   Имаше един канал Jetix, по него даваха Спортакус, "Как е, Анди", Хана Монтана, Финиъс и Фърб, Американски дракон, Kid vs Cat, Алеята на славата, Магьосниците от Уейвърли Плейс, Светът на Куест, Jonas L. A... Ааах, сладки спомени, с тях ми премина цялото детство. :)

10.   Много ми липсва Супер 7!

11.   ОНИКС ФОЛК беше хитова телевизия за попфолк!

12.   Ефир 2 и ТВ България сега са БНТ 2 и БНТ 4.А Диема я има,но е само Диема.

13.   Те някои от изброените и сега съществуват... Други са преобразувани напр. Александра е Diema family, Веселина е The voice, M Sat е Bulgaria on air и т. н.