Споделена история от Други

За всички, които искат ново начало
Здравейте, понеже сайта е пълен с истории на хора с проблеми, бих искал да споделя един коментар, който написах на една жена, която се чувства депресирана и тъжна, неудовлетворена от живота си. Смятам, че коментара заслужава внимание и би могъл да е от полза не само на нея, но и на много хора с различни проблеми. Коментара е следния:
"Знам какво трябва да направиш и ще ти го кажа. Ти също знаеш, много добре знаеш, но просто не предприемаш действия,
а ако предприемеш действие нямаш дисциплината и постоянството да го превърнеш в навик. В това се крие цялата истина на успеха и неуспеха.
-От къде да започна да подреждам живота си?
Състави си спасителен план.
Развинти си въображението и си се представи в бъдещето, помисли,
какво ако го постигнеш ще промени живота ти?
Почти винаги отговора на този въпрос е един и същ.
Най-важното в живота е да се развиваш.
Духовно, емоционално, физически и умствено.
Състави си спасителен план и започни да го прилагаш.
След като си направиш целите, забрави за крайната цел и
се фокусирай върху ежедневните подцели.
Върху това да ги атакуваш всекидневно и то по най-добрият начин.
Аз съм си направил нещо като календар и се подписвам
срещу всеки ден в графа изпълнено. Това ме кара да се чувствам
много добре, така като погледна тетратката, мога да
видя дали съм постоянен, дава ти усещането, че вървиш напред.
И когато 4-5-6 пъти не си се подписал, почва да ти става едно
такова гузно и искаш пак да се върнеш към правилният курс. Доказано е, че когато атакуваш подцели, допамина(един от хормоните на щастието) се увеличава драстично. Повишава се и самочувствието.
Препоръчвам ти две книги. Едната е "Изяж жабата" на Браян Трейси или
"От цел към реалност" на Велизар. В. И двете са много добри и ги има като аудио книги в ютуб. Можеш да ги слушаш. Препоръчвам ти да си избереш само едната книга, защото прекалено много информация също не е на добре, а на теб ти трябват действия.
Според мен какъвто и да ти е проблема, една от целите
ти задължително трябва да бъде спорт.
Колкото и банално вече да звучи, наистина всичко, което се казва
за спорта е вярно.
Това не е като да си казваш "ех колко съм красива и умна и
спокойна" Апък всъщност да не си...
Спорта ти помага наистина да станеш красива, здравословното
хранене прави кожата и косата ти красива.
Второто нещо, което трябва да направиш е да излезеш от зоната
си на комфорт. Тоест.. тея паник атаки..
знам за какво говориш, това те кара да се свиеш в една
миша дупка на безопасност, да избягваш опасностите. Истината е,
че когато избягваш страхът, той расте и взима контрол над живота ти.
Отиди там, където те е страх да отидеш и направи това, което те е страх да направиш.
Прави така, докато страхът не изчезне и прекарвай възможно
най-малко или дори никакво време в зоната си на комфорт.
След време ще усетиш как започва да ти се променя живота и
започваш да ставаш по-силна.
Препоръчвам ти да ходиш на походи сред природата. В интернет има много хора, които търсят спътници сред природата. Организират се групи постоянно.
Третото нещо е да започнеш да се забавляваш повече.
Гледай смешни неща, събирай се със забавни хора.
Всеки ден в който не си се смял и не си накарал някой друг да се засмее е изгубен ден!

Гледай да си по-често на слънце сега лятото... в тялото се натрупва
витамин Д. А зимата, когато няма слънце го приемай на таблетки. "

Коментари

1.   Да, и ще станем супермени.

2.   Здравей, знам че си тръгнал след мен и знам кой си. Знам всичко за теб, защото ти нахълта в моят живот, точно когато имах най-голяма нужда. Относно целите ми, ти за тях недей да береш грижа, засега всичко върви добре. Чудиш се защо водя толкова затворен живот, прочети "Изкуството на измамата от Кевин Митник. Лятото го ползвам толкова колкото мога, знаеш че имам малко дете и болен родител и поради това не ми остава много време за спорт. На поход скоро няма да отида тъй като ме е страх да не те срещна. Виждам, че и ти си в дупка в момента, прочети Тихият лидер от Карло Анпелоти и мини маркетинг програмата на гугл. Ще се видим през ноември.

3.   А мислех, че само мен ме преследват ненормални :-D

4.   Знам, че никой не обича да му дават акъли, но понякога човек не оценява безплатните неща, а понякога те са по-скъпи от платените. Може би не трябваше да го пиша, но и един човек да го е прочел и да се е замислил- здраве да е! Номер 2 не разбрах за какво говориш, освен това, че може би имаш някаква параноя..