Споделена история от Други

Каква форма на обучение да избера?
Здравейте, момиче съм на 18 год.
Хора, искам да ви задам няколко въпросчета:
1 според вас в България да запиша да уча, или в чужбина
2 в частен унивеситет, държавен, или колеж
Избрах задочната форма, защото не разполагам с много пари и ще трябва да работя. А и не съм от най-запалените и ученолюбиви, ако трябва да бъда честна, за да ходя редовна форма.
И последно искам да ви попитам
Според вас каква специялност да избера? Много съм объркана вече:(

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Като гледам май не си нито за частен университет, държавен или колеж. Та ти не знаеш какво искаш и гледаш там да запишеш нещо ей така за пред хората.

2.   №1, авторката съм. Права си. Не точно запред хората, а защото в днешно време в България като нямаш висше един вид си втора ръка човек. Искам да имам висше, да се запозная с нови хора, да съм студентка. Не обичам да уча, няма какво да лъжа, но не мисля, че ще ми е излишно едно образование, което може да предизвика някакъв интерес в мен към дадена област.

3.   Ако имаш възможност (а щом питаш явно имаш) бягай в чужбина :)))

4.   Замисли се ти какво искаш, а не според хората кое е по-добре за теб. Всеки може да аргументира различна теза според собствените си възгледи, при това убедително, което само повече ще обърка и без това изгубената ти душичка.

5.   Към номер 3 защо "да бяга" в чужбина. Ами ако всички наши млади хора избягат от малката ни страна, но много мила поне за мен какво ще стане? Да, не сме в цветущо положение. Има и други страни, които са толкова зле, че и повече, но това си е нашата страна и си ни боли - нормално. Аз имам надежда, има в какво да се инвестира у нас. И вярата ми е в младите амбициозни хора.
Мило момиче аз не мога да ти наложа мнението си, но го изразявам и искам младите хора да си останат в България. :)

6.   Първото което е, че ти дори не знаеш какво искаш! Ако си добра в учението ти препоръчвам да запишеш задочно, междувременно можеш и да поработиш, ако имаш възможност и желание. Но в твоя случай по-добре си избери редовна, защото там се преподават лекции по 75-90 мин., а разликата между редовна и задочна форма (финансовата) е не по-вече от 10лв. поне в моя университет.
И ако ми позволиш един съвет: Замисли се много добре какво искаш да учиш, защото там ще си плащаш, за да учиш и няма смисъл просто да плащаш за нещо, което не искаш да учиш :)

P. S. Май се досещам, защо искаш да си студентка, заради така наречения "студентски живот"! Познах или да? !

>>> Тишански <<<

7.   Авторката съм и според мен ще е най добре в чужбина, но незнам там критериите какви са и въобще как стоят нещата. И колко пари ще ми трябват и изобщо такива неща

8.   1. нямаш пари + не си от най-ученолюбимите - значи забрави за университет на Запад.
Освен това вече бакалавър там не си заслужава, ако учиш в чужбина, гледай да е магистър.

В България препоръчвам задочната форма на убочение, защото така си правиш добро име пред работодатели, дори да вършиш неквалифицирана работа - тези връзки ще ти помогнат.
Когато си новичък, изплют от университета и не си работил е малка вероятността да си намериш бързо работа

9.   Номер 5, хубаво е, че питаеш добри чувства към родината си, наистина. Доскоро и аз бях така, но колкото повече живея тук, толкова повече започва да не ми харесва. В чужбина момичето ще има възможност да се срещне с различни хора, различни култури и нрави. Младите хора, особено тези в България, имат нужда от това. Не е казано, че трябва да "бяга" за постоянно, но според мен ще й е от полза да бъде там. Иначе използвах този глагол, понеже имам неясното предчувствие, че нещата в нашата страна ще стават още по-плачевни. Дано да греша :)

Номер 3

10.   Здравейте и аз имам няколко въпроса ако някой може да ми отговори. смятам да се запиша вав виас, но никаде немога да намеря дали има специалност с магистърска степен и да е задо4на форма. моля някой ако знае да напише нещо по питането ми. мерси предварително