Споделена история от Други

Липсва ми самочувствите, а съм на 26
Здравейте! На 26г съм, а ми липсва самочувствие. Имам добро образование, хубаво момиче съм... и въпреки че ги казвам тези неща, не знам дали ги вярвам. Все се боря с килограмите си... Дори не съм много пълна, но постоянно си въобразявам някакви неща.. От ученическите си години още не се промених и все съм така услужлива, , добра, на всеки помагам, но хората усещат слабата ми самооценка, и се възползват от това.

Давам всичко от себе си, а насреща не получавам нищо..
това ме депресира..

Когато реша, че някой е мой приятел, давам всичко от себе си, вярна съм докрай. а насреща накрая всеки си прави сметки на мой гръб, граби от мен и не ми дава нищо в замяна.

Имах приятелка, която беше в много затруднено положение. давала съм всичко за нея. не съм богата, но се лишавах от това, което имам, и правих вси1ко за нея. а когато тя се стабилизира, спря с приятелството, изрита ме, просто не бях нужна вече...

Чувствам се самотна, някак си. нашите постоянно ми повтарят да погледна другите на моите години, това не ме амбицира, а напротив. и го живея живота си, но с голяма празнота... искам да придобия самочувствие, и все не успявам.
:(:(

Коментари

1.   Ако си от Пловдив, дай да излизаме заедно.

2.   Защо така? Какво те спича? Дай инфо.

3.   не съм от пловдив.
а иаче не мога да си обясня.,..1 вътрешен страх от отхвърляне, ниска самооценака,
това че нашите постоянно ми казват ,,вече си стара''' и всякакви такива неща

4.   Здрасти! Не знам дали от чувствителност, ниско самочувствие или друго, но тези хора винаги страдат заради добрия си характер.

5.   а според вас стара ли съм на тези години, и задължително ли е да имам дете и да съм омъжена, , , нали някой казват че след 25 вече било друго :( на6ите само ме натискат

6.   ГЛУ-ПО-СТИИИИИИИИИИИ!!!! Стара била! "Нашите ме натискат!". Жено, такива приказки започват да ме вадят от равновесие, честно! Отдавна минахме в новия век, че и в новото хилядолетие даже. Спри да слушаш вашите и си гледай живота. Не се втилявай на тема сватби и бебета, защото такова нещо като "възраст за женене" НЕ СЪЩЕСТВУВА. Когато ти дойде редът, тогава. За да имаш брак, трябва да имаш първо любов, да е налице човек, с когото искаш да остарееш. Деца спокойно можеш да имаш още дълги години. Не се омъжвай, само с цел бебепроизводство. Много е тъпо, води до изневери, обвинения и т. н. Познавам една мадама, която след множество разочарования от мъжете роди с in vitro. От някакъв анонимен датчанин. Избирайки този вариант, тя постъпи честно. Защото искаше само дете, не и мъж. Не излъга някой "закъсал" и не го върза да я издържа, както правят разни гъски масово. Изясни си ти какво искаш - любов, деца, и двете в комплект? Ако не може и двете, кое би предпочела и т. н. Но, за Бога, не позволявай някакви селянии и отживелици от време оно да ти диктуват ритъма на живот. Абсурдно е. Моята майка ме е родила на 28, а сестра ми на 31. И пак хора сме станали, макар и не родени в Студентски град от второкурсничка... Стегни се, дръж се като модерна жена, стига чете Елин Пелин:)

Борония (бясна, но не на теб, а на целия патриархален спам, заливащ ни отвсякъде!)

7.   Стара на 26... Ти си си младо момиче, след 25 било различно друг път. Семейството ще си дойде, когато му е време.

8.   в тая възраст сте наи сладки я повече самучуствие

9.   Аз съм на 34 и не съм омъжена, чувствам се колкото млада, толкова и порастнала, не се тревожи, прабаба ми казваше: "На всеки късметът му си стои. "
Ако си от София, можеш да ми драснеш един имейл да обсъдим "проблемите":)))) Я горе главата!

10.   авторката съм - и друга история съм писала тук в сайта, токущо споделих, ще споделя и сега.
моят приятел, който е на 28г, му се свалят по-малки от мен, сега почна и да ме гони. казва да си тръгвам. неговите приятели са и мои приятели... нямам други..
в момента се чувствам изолирана и самотна.
:(:(
накъде сега...

11.   да, прочетохме историята - какво да кажа, добре че е станало така. Продължаваш напред, но те съветвам за в бъдеще да имаш повече самочувствие в себе си. Никой партньор не може да понася такава жена - която само натяква, борила се с килограмите, вижи да сваляне във всеки разговор или поглед на друга. Всеки прави грешки, не те видня, но мисля, че трябва да ревизираш поведенито си, защото и бъдещата ти връзка ще бъде пълен провал.
Не търси още такава, живей малко за себе си и чак, когато се харесваш такава, каквато си - тогава започни с друг.

Забрави за връзката си с този мъж, може би и партньорът ти има вина и те комплексира. Много е добре и, че ще смениш приятелския си кръг.
Намери си свои приятели и започни нов живот. Всяко зло за добро - това е чудесен шанс да излезнеш от черупката си и да почнеш да живееш пълноценно!
Нима беше щастлива преди?

Вместо да тъжиш, отвори бутилка шампанско и се радвай за новия си живот! - има какво да празнуваш, оттърва се от една ужасна връзка, както и приятелят ти - и за двамата ви така е по-добре!

12.   от кой град си авторке?

13.   номер 11, авторката съм.
звучи вярно всичко това, само дето сме човешки същества и не всичко става по компютър.
аз се старая много.
но например вчера той започва да ми се хвали колко жени го били искали и т. н... и накрая ми казва да си тръгвам.
сега за някои неща разчита на мен, и ще видим какво ще правим по този въпрос.
но много съм сломена. все вярвах, че има разрешение. давам всичко от себе си, , , но
а за комплексите и страха да не загубиш някого, всеки ги има.
само че целият ми живот беше той. и много добре го знае...
една среда, едни приятели, всичко.
старая се за всико, но и аз избухвам, когато насреща не виждам тази взаимност, за която жадувам.
а може би част от комплексите ми са, когато той ми каже да се видя на какво приличам и когато аз нищо не мога да кажа на 18 годишните, с които се заиграва, просто защото са на 18 и не ми отива.
но не искам да вярвам, че е някаква грешка тази връзка. прекалено много врееме е.
той не желае да има кой знае каки ангажименти. живее си неговия живот, в който съм добре дошла, но не съм най-важното.
лошото е, че останах без приятели и това много тежи

14.   номер 12, не желая да казвам от кой град съм...
сайтът е анонимен, все пак е хубаво да има някаква граница

15.   Ау боже!!! Имам една позната точно като теб и си мечтая някой ден да й хвърля един хубав бой! Хората като вас са просто страхотни, криете се зад общоприети фрази с положително значение, но с тях прикривате истинската си същност- че не можете да отстоявате себе си. Ми като те тормози гаджето- заеби го. Не може така цял живот някой друг да поема отговорност за вашия живот, вземете се в ръце най-накрая! И кво приятелите на гаджето ти дали наистина са твои приятели щом ще те зарежат? ! Щом искаш ИСТИНСКИ приятели, а не просто познати работи над себе си, започни да правиш нещо, което да ти придаде увереност, за да можеш да бъдеш един пълноценен партньор. ТИ СИ ОПРЕДЕЛЯШ ЖИВОТА! Стига си мрънкала само търсиш съчувствие!

16.   Здравей момиче. Знам как се чувстваш въпреки,че съм момче на твоите години .Съвета ми е следният; бъди себе си и не обръщай внимание на околните дори на това на което те учат родителите ти , защото в повечето случаи психиката на човек
не издържа .Предполагам си много умно момиче , което просто не се "вписва" в определения тертип на днешното време .

Това , че си скромна и всеотдайна е много хубаво човешко качество . Горе главата не си само ти така ,нека това те успокои малко .Аз лично още не мога да намеря такъв човек който да ме откъсне от самотата ,но не губя надежда.

17.   номер 15, общи фрази си написал!
и аз мога да ти напиша 10 изречения наизуст!