Споделена история от Други

Какъв cruiser board да избера?
Здравейте, искам да се науча да карам скейт. Но тъй като не мисля, че ще го ползвам толкова за трикове, колкото за каране из града, реших, че cruiser board-а ще е по-добре. Напълно начинаеща съм, нямам опит, но много искам да се науча. Първоначално се ориентирах към така наречените penny boards. Дълго се чудих дали да взема 22 инча или 27 инча. А и тъпото беше, че оригиналните пени ги няма в България. След това пък почнах да разучавам все повече за бордове и сега мисля, че ще е по-добре да си взема дървен крузер борд, от колкото пластмасов. Бордове като landyachtz dinghy например. Но по-евтин и в същото време да е качествен и да кара гладко. Не бих дала много пари, защото, въпреки че имам голямо желание, може да не ми хареса или пък да не го карам толкова често и да събира прах у нас. За съжаление винаги като си харесам някакъв борд го няма в България. По едно време си мислех дали да не си сглобя пък някакъв. Четох и разни коментари на хора, които предлагат да взема обикновен скейтборд и да сложа колелца за cruiser и да си го ползвам съответно като cruiser. Вие как мислите? Дали да не си взема няк'во пени бордче? Или може ли да ми предложите някакъв качествен крузер борд, който да се намира и на българския пазар? Всякакви съвети ще са ми от полза. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Миличка,

Скейта си е скейт. Дали ще е класическа "лодка" с малки и твърди шумящи колелца за трикове, или с големи и меки такива - почти еднакви са. Ако не можеш да предвидиш неравностите пред теб, взе ще паднеш.

От друга страна, придвижването със скейт е доста опасно (хаха, виж ме мен кой го казва), и аз на моите деца не бих им позволил със сигурност подобно нещо).

Забрави марките, ако започнеш сериозно, ще смениш с каквото ти се ще. За сега дори и дженерик машина от декатлон/джъмбо ще ти свърши работа. Да за крюизване, меките и по-големи колеца ще ти помогнат много като начинаещ, но не това е всичко.

Ако ме питаш мен, аз и сега мога да ползвам стандартен (дори не марков скейт) вместо лонг-борд за спускане.

Така че, забрави за марките, и за тест си земи нещо евтино да видиш дали ще е за теб въобще

2.   Аз не съм много опитна скейтърка, но ще ти кажа какво ми е мнението. И аз съм като теб, искам да е по гладко карането и повече за каране отколкото за трикчета. Препоръчвам наистина да не гледаш марките, а отзивите и спесификациите на крузър борда, защото е от значение колко са големи колелата и до колко меки, маневрени. Аз много искам да си взема от декатлон. Цената е разумна(от 50 до 150,200) и са качествени, лично аз смятам да си взема big YAMBA 500,които е с много положителни спецификации. Но ако мислиш че няма да ти хареса и ще го забуташ някъде, по добре си вземи нещо евтино(ддо50лв.) за да се научих как се кара като за начало, а после гледай нещо по така за ежедневен транспорт