Споделена история от Други

Много голям кредит!
Здравейте,

Имам нужда да споделя и да потърся съвет как да се справя със ситуацията която сам се насадих.

Опитах се да се занимавам с бизнес докато работя на държавна работа, но така се получи, че не ми провъря и имам кредити за 68 000лв главница, които тепърва трябва погасявам вноска от 800лв близо на месец в срок от 10 год, при заплата 1200лв. месечно. Въпросът ми е как да се измъкна от лошата ситуация. Съвети приемам всякакви. За уточнение нямам какво да продам вече. Дали да оставя кредита така и да отида да карам камион в Европа тъй, като гледам че дават заплати от 1800 до 2200 евро месечно... имам нужната категория. На 26год съм, допуснах грешки, но не искам следващите 10 год да ми минат без пари и лош живот. Моля за съвети, приемам всякакви!

Коментари

1.   Ами човече, конкретен съвет трудно мога да ти дам, но да стоиш на работа за 1200 с 800 вноска не е оферта. Трябва да качиш дохода, да.
Относно кредита съм в положение, подобно на твоето, но не чак толкова лошо - 28 000, 520 вноска за 5 години, вкарани в бизнес, който я тръгне, я не. Но аз съм с по-висок доход и мога да се оправям с останалото.
Та, вариантът ти е да изкарваш повече пари. Където има желание, има и начин. Да, карането на камион е опция - тежка работа, но плащат добре. И повече от това можеш да изкараш, като натрупаш опит. Друг вариант - по корабите. Изкарваш курс за моряк - пак тежка, но добре платена работа. Програмистите също са добре платени, ако това те влече, може да се насочиш натам. В краен случай, може да бачкаш и неквалифициран труд на запад и да събереш за кредита.
Просто си насочи мисленето към това как да изкараш повече пари. Потърси и финансов консултант.
Успех!

2.   Каква е тази банка, даваща кредит при вноска 800 лева и доход 1200?
Ужас.
Пробвай да погасиш кредита чрез кредит от друга банка, с по-дълъг период и по-ниска вноска. И търси вариант за повишаване на доходите, втора работа и пр. Тираджийството не е гаранция за успех. Тежка работа е и не е за всеки. Едно е да си карал C E, друго е да въртиш геврека по 18 часа, да спиш по паркинги и да те режат разни алчни чорбаджии. Накрая я вземеш половината, я не. Ще си съсипеш здравето и младостта, а те са по-ценни от всичко, повярвай ми.

3.   Това, което си измислил да караш камион е много добра идея! За друго не се сещам, тези пари, трябва да се връщат все пак, а и ти тепърва ще искаш семейство да създаваш. Може би съдбата умишлено ти е дала, това предизвикателство.

4.   Човек в ЕС сме, не можеш просто да си вдигнеш багажа. Замини, но мисли.
Имаш ли на кого да разчиташ?
Език знаеш ли?
Да не паднеш от двата стола.
Кой ги дава парите.
Договори като начало по-ниско вноска и търси втора работа.

6.   Ако беше прочел първо книгата "Богат татко, беден татко", нямаше да си в това положение. Но вече си се насадил. Освен да изплащаш кредита, друг избор нямаш.

7.   Споко нищо фатално не е станало, аз зарязох кредит 42000 за които съм осъден и банката има да взема а аз да давам. Филма е да няма какво да ти вземат, всичко го пиши на името на хора които не са обвързани с тоз кредит. Аз лично карам такси и не ползвам банкови услуги а ако е неизбежно ползвам на приятелите ми сметките

8.   Отиди в банката да преподпишеш кредита с по-малка вноска за повече години. После като имаш повече пари пак можеш да го предоговориш или направо да погасяваш част от главницата предсрочно.
Иначе шофьорите взимат много, но е мизерия. Няма да можеш и да сформираш нормално семейство. Масово бачкат в чужбина, пращат на жената, а тя си вее * при чужди мъже. Грешки стават, не се тормози - 58к са нищо. Аз лично ще взимам 210к пък каквото стане. Само в БГ е прието, че кредитът е робство.

9.   Друго не ти остава освен да търсиш по висок доход. Иначе с 400 лева как ще живееш?

10.   Аз мислех, че аз съм се насадил, ама ти си още по-зле.
Аз взимам колкото теб и имах заеми с вноска около 450 лв и не ми стигаха изобщо останалите, но вече ги погасих.
Не ти дадох никакъв съвет, но искрено ти пожелавам успех и дано се оправиш по-бързо.
Съветът на номер 7 е просто " гениален " поредният тарикат, който си мисли, че ще си живее спокойно без да се наложи да плати кредита.
Е, в един момент всичко се връща.. дори и тези 42 хиляди, които си мислиш, че няма как да ти ги вземат.

11.   Само не се отчайвай. И аз изплащам голяма сума за много години напред. Гадно е.
Иди в чужбина или стани за известно време тираджия. Спестявай като луд и бързо ще го погасиш предсрочно. Аз така ще направя.
Успех

12.   Ако имаш собствено жилище, 400 лева не са чак толкова зле. Ще се наложи да си готвиш обаче. Междувременно, както спомена някой друг, замисли се за втора работа - почасово, фрийлансър в интернет или нещо друго законно. Също предоговаряне или погасяване чрез по-изгодна банка, но внимавай за условията, да вземеш да се закопаеш повече!

13.   Аз имах хазартни проблеми и имах 8 бързи кредита, 2 банки и пари от чичо, сестрата на майка ми е прочие. Обща сума към 45 бона. Върнал съм към 30 за година и половина. Направих го с работа в чужбина. Не е казано, че трябва да си тираджия. Има фабрики. Средно заплатите аа около 1300 евро след квартира и данъци. 300 ядене, хиляда спестяваш. Приготви се ако няма да спиш в тир, да спиш с много хора в една стая. Спал съм с 6 човека, 7. Със затворници, лежали 14 години. Германия има много работа, но и темпо. Препоръчвам Холандия. Тук пипам и 2000 на месец с обща работа. Твоята сума, ако съм аз я оправям за 3 години. До 30 ще си чист, с поука от живота. Аз съм на 30. Само чужбина му е майката на твоя проблем. После ще вземеш и от борса около 1500 лева чисти на месец. Действай!

14.   Номер 7 е прав, ако нямаш нищо на твое има, банката духа супата. Не знам колко е абсолютният минимум заплата в БГ, който не може да се запорира. Предполагам, че ако взимаш 1200, банката все нещо ще успее да ти взима на месец чрез запор, всичко което е над социалния минимум определен със закон.
Добра идея е да се разкараш в чужбина, дори в ЕС за дългове няма никой да те търси.