Споделена история от Други

Не ми върви в София
Здравейте, живеех в чужд град, където за само 1 година направих повече приятелства от колкото за всички 25 години, които съм живял в София. Аз съм роден тук в София, но някак трудно ми се получават приятелствата и трудно намирам работа, а в други градове повече. В университета се разбирах повече с пловдивчани и хора от източна българия, от колкото с тези от западна. Наскоро се прибрах от чужбина, 2014 г. заминах и хората в София са още по-зле и от преди, обслужването е дръпнато, въобще доста са неприятни. Но и преди имам чувство, че нещо ме е спъвало в този град, на морето винаги съм бил по-щастлив. Само аз ли не харесвам родния си град?

П. с. Моля ви публикувайте историята ми, защото искам да видя дали има и други подобни хора.

Коментари

1.   Аз пък забелязвам обратното - хората в София сякаш стават малко по-добри и усмихнати с всяка изминала година. Може би всеки си забелязва нещата, които да потвърдят вярванията му, както пише в книгите по психология :) Иначе, ако разликата в заплатите между София и провинция не беше толкова голяма, със сигурност щях да живея някъде по морето...

2.   Добре дошъл в Пловдив, майна! :) Тук сме сплотени и топли.

3.   Аз съм от град, който е на запад на 1 час от София. Малък е. Но от него са почти всичките ми приятели и тук-там някой от Пловдив, Плевен и Варна. Но в повечето случаи не се много спогаждам с хора от източна България и не знам защо. В София записах да уча. Въобще не ми върви. Някак си в София където и да отида, не създавам приятелства и не знам на какво се дължи. В София често има много хора от източна България, а вече споменах, че някак си не ми много върви комуникацията с тях. Всички приятелства, които създавам са от родния ми град.

4.   Не, не си само ти пич, и аз въобще не мога да понасям града си(Русе)-хората тука са ужасни, нерваци, престарели едни такива, консервативни)... отвратителен град просто! А иначе и аз като ходя у Варна ми е винаги хубаво, все оставам с впечатление, че хората там са по така учтиви, усмихнати, и топли ако щете, не че и там няма смотльовци де, даже имах един с който бяхме колеги в университета, чак ме е срам от тоя факт, ама... тъй е. Нормално е човек като ходи по тия места по морето, да остава с подобни впечатления... много малко са градовете като Варна, Велико Търново и още там някой, където хем нали е красиво и приятно, и хем и хората да не са некви такива... нали. Изобщо не бих живял у град кат Русе(за съжаление съм оттам), ма има и други също, където не бих си и помислил да ида: Плевен, Пазарджик, Силистра, Добрич-не са за мен тия градове!!! По-скоро Шумен(все пак там следвах), или пък Търново... А за теб нормално-София има твърде много проблеми, в това число и хората в нея, та... две мнения няма по темата! ... А и думата приятел днес е доста силна, за да се казва в истинския смисъл! ...

5.   Не го чувствам тоя град, за 1 година в друг град - 11 приятелства завързах, в София за целия ми живот - 25 години прекарани тук по-малко.

6.   До автор 1
Какви са тези лъжи , които казваж , че в София става по-добър град за живеене. Живея от 5 години в София и не мисля , че говориш вярно.

7.   В София хубави са само Изток, Изгрев и тук-там някоя част на Лозенец като квартали. Свестни хора има и в Левски-Г и пак там са най-красивите момичета в София. Иначе свестни хора има из селата, особено тези покрай Стара планина - Желява и Елешница.

8.   Ако си женкар, хубавото на София е наличието на много жени. Изборът е много голям. В по-малък град опциите бързо свършват и бързо ще те научат. Не че Пловдив, Бурга и Варна е лошо, но все пак са доста по-малки от София, което ще рече - много по-малко жени.