Споделена история от Други

Пресите за коса
Момичета, става дума за пресите и косите ни. Пресата така ми изгори косата, че сега прилича на метла, ако не се изправи. Съжалявам, че започнах да използвам такова нещо, ползвам я едва от няколко месеца веднъж в седмицата, или през седмица. А си представям момичетата, които всеки ден се изправят. Аз като компенсация не използвам сешоар и не се боядисвам, за да не гори допълнително. Момичета, кажете ми как се справяте? Използвате ли някакви специялни продукти за коса? Аз използвам една маска с кокос, но веднъж месечно. Искам също да посъветвам по-малките да не използват такива неща, защото като станат на двадесет и пет не ги виждам, трябва до ходят с перуки.

Коментари

1.   На мен ми казаха, че ако се ползва 1-2 пъти седмично не би трябвало да има проблем. Аз го правя близо до корените за обем. Маски от доста време не съм слагала, но когато реша да я изправям, слагам овлажняващ крем, което е в редки случаи. Използвам преса от около 4 години, рядко ползвам сешоар и не се боядисвам. Косата ми изглежда добре....
Предполагам, че има някакъв негативен ефект, но не мисля, че е толкова голям при мен, за сега...

2.   Какво ? беше на косата ти преди? Защо посегна към пресата? Всъщност, явно пресата ти не е качествена, щом така ти се отразява, при положение, че не злоупотребяваш. Аз лично не ползвам въобще, защото си харесвам косата и не искам нито да ? придавам обем, нито да я изправям, нито да я къдря. Поддържам си я с шампоан, балсам, маска, от време на време серум и кристали срещу цъфтеж. А... и най - важното: редовно подрязване на връхчетата. Сестра ми обаче ползва преса, всяка седмица по веднъж, такъв ? е графикът. И нищо ? няма на косата. Най - добре поговори с добър фризьор по въпроса.

Борония

3.   Аз ползвам преса от повече от 10 години по 2 пъти в седмицата.
Косата ми изглежда страхотно и е дъга до кръста.

4.   Винаги, когато си мия косата, слагам маска LORYS (със змийско масло), а след като я изсуша със сешоара, слагам течни кристали. Пресата я използвам може би веднъж-два пъти седмично, ползвам често и ретро преса, която е с турмалиново покритие, което не гори толкова косата. Смея да твърдя, че косата ми изглежда доста добре при положенеие, че я изрусявам от 3 години, това ми го казват доста хора. Просто трябват грижи, а не само преса и дотам.

5.   Здр, дами, авторката съм
№1 това е супер, щом 4 години я използваш и е добре, а аз след няколко месеца се оплаквам, значи си зависи от косата.
Борония, косата ми е нещо между чуплива и права и затова започнах да я използвам. С права много се харесвам. Ами не разбирам много от преси, но когато бях в салона ми хареса на фризьорката пресата и си купих същата професионална, скъпичка беше. Може би е много силна незнам.
№3 ме хвърли в тъча. Много ме учуди, но и приятно ме изненада. Това е много добре. Явно си зависи от косата. И както казва №4 и грижите за нея.
Мерси на всички:)))))))))

6.   Може би я задържаш прекалено много? Аз четох в упътването, че трябва 10 секунди да се държи...

Иначе, виждала съм едно време (преди 1 година може би) продаваха спрейове, на които пишеше, че са за термо защита! Но тогава нямах преса, сега си купих и не мога да намеря такива спрейове....

7.   Щом ти е професионална, значи се очаква да е хубава (ако, разбира се, не са те излъгали с менте). Друг вариант е косата ти да е прекалено чувствителна, но не ми се вярва. По - скоро бъркаш някъде в приложението - другите момичета са ти дали много добри съвети:) Пробвала си си да се изправяш със сешоар? Моята коса по принцип е права, но когато съм била на сешоар става съвършено права, без нито една чупка.

Борония

8.   Ами или пресата ти е някаква некачествена, или косата ти е такава. Аз моята я ползвам от около година, но да кажем по-интензивно от около 5-6 месеца. Не си правя маски, не се боядисвам. Моята преса пишеше, че е с някакви йони, не знам си каквоо.. струваше към 200 лв, очаквах да е хубава. Косата в нормално състояние си ми е ок, на теб не знам какво ти се е случило.

А пък на мен със сешоар не ми се изправя нещо. Пак става по-права, но не е идеална, има един гаден обем отстрани и изглеждам точно като някаква къщичка..

Фризьорката ми каза, че ползването на преса един път месечно въобще не вреди на косата ; )) А ти като я ползваш един път седмично не виждам пак голям проблем. Бе питай си фризьорката, най-добре.

9.   И до коса си е. Ако по принцип имаш тънък косъм, или сух или податлив, така става. Или пък, ако я решеш грешно, оттам идват много проблеми. Трябва да си много внимателен с косата си. Аз имам познати, които с години се изправяха с ютия, и нямат проблеми сега преминаха на преси и т. н.
Беше ми странно, но пък какви коси дълги и гладки...

10.   Ако слагаш лак преди това, косата се съсипва ужасно, не трябва да се ползват лакове и гелове, само фиксиращ спрей специално за термо обработка на косата.

11.   Точно така, има спрейове за термозащита, първо нанасяш на косата, после изправяш, има ги по магазините, ако не, по интернет си поръчай

12.   Аз си правя домашна маска, която заздравява, сгъстява и косата расте по бързо, може да се намерят много варянти в интернет но аз си правя тази. 1 лъжичка ТРИВИТАМИНОЛ продава се във Ветеринарните аптеки не е опасно, даже ми казаха че се купува само от жени да си правят маски а не за животни, 1 лъжица мед, 1 лъжица зехтин, 1 лъжица оцет 1 лъжица ракия или водка и 2 лъжици кисело мляко, смесва се и се нанася на косата, стоисе 2 часа ама 1вия път стойте 30мин за да видите дали не сте алергични.... маската се прави максимум 2 пъти седмично, ако се прекали може да има обратен ефект
д3с

13.   Аз се боядисвам и изправям косата си и не ми е като метла а съм и руса, просто използвай маски балсами зависимост от косата ти, кристали за коса и винаги слагам спрей за термо защита. Просто лично аз държа на косата си и влагам много средства в нея въпреки че не стоя пред огледалото постоянно.

14.   да ви попитам косата ми е много рядка но съшо преди 2 години не съм използвала преси за коса и пак ми е слаба и рядка. A сега я правя в седмицата по 3 пъти.. моля ви дайте ми съвет

15.   Здравейте,
решила съм да купувам преса за коса.. какво ще кажете за тази ?!
http://presizakosa.com/retro-presi/retro-presi-bellissima/retro-presa-bellissima-S3-900

Ще съм благодарна, ако получа отговор на въпроса си :)

16.   Към номер 15. пресата е много качествена, препоръчвам ти я.

17.   Номер 15 и аз съм имала такава преса много е качествена и не изтощава косата. Колкото до авторката зависи по какъв начин я решиш и по колко време задържаш когато си правиш косата. Лично аз вече не използвам кой знае колко често преса иначе вкъщи имам три. Аз съм чувала, че много зависи и от шампоана, който използваш когато си я миеш, но може и да не е така. Пробвай да си я изправяш с сешоар, при мен лично поне се получава и даже става и мека, ако преди това ми е добре измита. Колкото до накъдрянето.... Аз не използвам преса за да си накъдрям косата. А си правя две малки плитки или една голяма и на другата сутрин като се събудя косата ми е много къдрава (на макарони ми става). Казваш, че косата ти е чуплива и права. Значи или не я миеш/решеш както трябва или си ти е такава. Ако косата ти се става мазна по-лесно тогава си я мий с два шампоана. Аз лично използвам един специален за омазнена коса(макар, че рядко ми става такава) и един неща като бебешки за да ми придобива обем(поне така съм чувала, че става, ама не винаги се получава, зависи и как миеш самата коса). Другото, което исках да ти кажа... чувала съм, че не хубаво косата да се пипа с ръце, защото става мазна по-бързо. До номер 14- не те съветвам да я правиш толкова често(зависи каква е пресата де), защото така се изтощава и по трудно се създава обем. Щом ти е рядка(като моята) значи би трябвало (ПОНЕ ПРИ МЕНЕ Е ТАКА) да ти е по-издръжлива, ама ЗАВИСИ. Казах го на авторката ще го кажа и на теб препоръчвам ти да си миеш по-често косата и да я решеш поне по два пъти на ден за да не ти се заплита и после, ако искаш да си направиш прическа да ти е по-лесно. Това е надявам се да съм била полезна....

П. П Не е задължително при всяко миене да си исошавате косата с сешоар... :)