Споделена история от Други

Бебе, което не спи и само реве нощем
Имам бебе на 11 месеца и половина. Изобщо не спи през нощта. Заспива с желание в 22ч. и започва будене в 12ч., в 2ч., в 5ч., в 6ч., понякога изкарва половин - един час нощем будно, намирам го на коленца хванато за решетките или седнало и ревящо. Спи най - много до 6 и 30 - 7 сутринта...
Кърмено е, давам да суче и така заспива, но това ставане ме смазва, едва ходя. Не съм вярвала, че мога да ям толкова много храна и въпреки това да съм 50кг.
Спеше си супер до към 6 месец, но после нещо стана и започна да се буди по сто пъти нощем. Малко след това започнаха да никнат зъби един след друг и вече има 6 бр.
Постоянно чопли устата, текат лиги, мажа какви ли не гелове, но нищо не помага, поне не за повече от час - два.
Злоядо е. Нищо не яде. Откакто го захраних - да е изяло нещо с апетит броени пъти. Записах го на частна детска кухня, страхотна храна, имаше период я ядеше, сега само като види лъжицата и реве. Лъжа като давам да помирише нещо като хляб или луканка и като отвори уста бутам лъжицата, или давам да пие вода и като отвори уста бутам.
Тази нощ пак ме буди много. В 6 часа спа последно и после дори с кърмене не щя да заспи. Спи на мен и цока, но в момента, в който го оставя ревва.
На разходка често се нерви и се налага да нося на ръце, за да не пиши. Като се успокои връщам в количката, но без колани, защото повечето пъти реве като ги сложа.
Много често докато мъча да го храня бута купата с храна и дърпа лъжицата и реве.
Познати казват, че има зор от зъбите, но това не свършва... не съм спала от 5 месеца и повече. Изнервена съм, тялото ми тежи, нямам сили.
Много го обичам това дете, но много ми се спи и не смятам това будене за нормално.
Мъжа ми го взима и му пуска детско и така млъква. От две седмици даваме пари на вятъра за кухнята, защото не я яде или ако яде са само 10 лъжици излъгани, а яде от нашата храна на парчета на таблата пред него и си взима и яде с ръце... по много малко.
Мъжа ми е малко труден характер и е бил супер злояд, роднините му някои са доста особени, но не знам дали от това зависи.
Аз пък съм спокойна и кротка, все се надявам това дете да вземе и от мен.
Иначе като го вадим навъм почва да рита и пищи от радост...
По 3 пъти на ден е навън.
Моля за съвети. Пробвах всичко. Да давам вода нощем - леле само като подам шише, а не цицка полудява. Пробвах да люлям без да цока - ужас, рев. Само цицка! Понякога в колата го вадя от коша и давам в колата иначе реве и дори не можем да напазаруваме.

Коментари

1.   Пробвай афаптирано мляко , може да спи по - дълго . Излизат му зъбите . Аз н моето дете му готвя , само понякога ползвам кухнята .

2.   Много ти съчувствам. Вторият ми син до към осмия месец ме правеше на луда с точно такива изпълнения. И пюрета не искаше, на таблата парчета от нашата храна и цица. Сега е на десет месеца, яде всичко - и нашата храна, и пюрета. Нощем се буди веднъж или два пъти, което на фона на осемте будения преди е рай. Минават през разни ревливи периоди и изобщо си е трудно това с гледането на деца. Ако можеш, помоли мъжа си да го гледа всеки ден за по час-два, малко да наваксвам. Може и да не спиш, но това време за тебе си ще влее малко свежест не тоя цикъл на неспане, кърмене, носене на ръце. Успех, не се отч айвай, ще мине.

3.   Биберон ползва ли?
А през деня спи ли? Ако спи, наваксвай тогава. По добре кочина у дома отколкото грам да не спиш.

4.   Добре дошла в клуба! И -ужасно ти съчувствам.
Втората ми дъщеря е същински демон. Вече е на година и половина и все още се буди нощем, плаче да я взема и се налага да я приспивам около 40 минути. Сутрин в 7 е будна и следобед спи около половин час, рядко повече.
Толкова ме изтощава, че понякога рева, за да изпусна напрежение. Навън също плаче, в количка абсурд. Само пеша и на ръце. Бие другите деца, бяга ми и като цяло е много много непослушна.
Мъжа ми нон стоп е на работа, гледам я чисто сама от раждането. Детето е много привързано към мен и не иска никого. Само понякога голямата ми дъщеря ми помага.
Знам какво е. Аз самата не зная какво да направя, за да я усмиря. Според мен е характер. Нрав. Има хора и хора, малките деца също имат заложен характер.
Дъщеря ми дори не ми дава да ям, обсебила ме е и това се отразява и на семейното щастие. Представи си бебе в леглото и секс... малко криминално би било..
Стискай зъби, ще мине и тази фаза. Каквито и да са причините за това детето да е неспокойно ще отминат, ще го израсте. Така казват хората... или поне аз това си повтарям.
Не ти дадох съвет кой знае колко, но по скоро исках да знаеш, че не си сама. Много дечица са така. Ще го преодолеете.
Бъдете здрави. Успех!

5.   Тъй като съм миналата през това, ще ти кажа да престанеш да тъпчеш детето си. 10 лъжички е повече от достатъчно, а и зъбите като го мъчат, как да яде повече а и няма смисъл. Представи си стомаха му е колкото шапката му. а ти тъпчеш ли тъпчеш.
Освен това се замисли някой да ти блъска храна, насила която ги те искаш да поеме.
Освен това неща детето те води, щом си взима само и слага в устата значи това му харесва. Няма умряло от глад дете. Не го тъпче. Моето дете съм го кърмила до 2 години. За всички беше много злоядо, оставих го на съседката и те го накарали да си изяде цялото ядене, скъса се това дете да повръща. Та това по-полезно ли е?
Кърми го, давай му са яде колкото иска и не го оставяй без течности най-вече. Не посявай навика на насила приетата храна. Мои познати от такова тъкане не може да се спре да яде и сам казва просто, че му е навик. Храната трябва да е поета с желание, иначе просто няма стойност. За кърменето и умората знам колко е трудно, първо нека да спи 1 път на ден само, като заспи го мести в собствено легло. Така може да създадеш някакъв режим. Сутрин като стане докато е сънето му дай шише с мляко, за да се нахрани добри и после кърма за да се унесе и спи по-дълго. За такава възраст кърмата не е толкова хранителна. Освен това когато никтат зъби детето е наистина много раздразнено те го тъпчи с тежка храна, месо. Малко плодово пюре и когато, каквото пожелае е достатъчно. Да знам, че ти се струва че яде малко, но винаги си представяй шепичката му и колко побира стомахчето му.

6.   Така е, защото го мъчат зъбите. Давай му нещо за зъби. Лайката помага, има я на хапчета хамомила 15 се казва и се дава 3х5бр. Като му изникнат всички зъни към 3 години ще се успокои.

7.   По тази причина взех детето в леглото при мен. Само така спеше спокойно.

8.   Според мен е изнервен от зъбките и не може да се нахрани и засити като хората. Така, е, някои деца са големи дзверотини. Карай ден да мине, друг да дойде, ще го израсте. Предлагай му различна храна, сега поне има пасатори, може да му хареса нещо.

10.   Авторка: Благодаря ви за съветите и куража. Биберон ползва от скоро и то само за вода. Не си лъже лесно. Дано се оправим скоро. Много е тежко.

11.   Еми аз съм се смял по цял ден, чудна работа.

12.   Разреди храненетата (примерно ако са 5 - на 4, ако са 4 - на 3) и го оставяй почти само да се храни, 1-2 пъти няма да нахрани, и после ще видиш как ще яде, като му дойде часа. Само не му давай нищо допълнително. Гледай последното хранене да е около половин час преди сън. През деня да не спи повече от час, вечер го слагай не в 10, а в 9. Забранени са предполагам знаеш всякакви храни, съдържащи какао, захар (освен плодова), консерванти, Е-та и други подбуждащи нервната система. Чаят от лайка преди сън е също много добра идея. Ако детето ходи е нормално на разходка да не иска да седи в количката. Моето дете след като проходи, повече не съм го поставяла в количка, за ръка и колкото му се ходи, поле почивка и се връщаме. Ако не е възможно, поне миниизирай времето прекарано в количка. И все пак е хубаво да "избягаш" поне веднъж седмично - баба, дядо, леля да го гледат 1 ден и да се наспиваш. Така и то се социализира по-добре, и ти все пак поемаш малко въздух. Ако не за цял ден, поне за половин. Все пак мерила ли си му температурата, когато е особено раздразнително?

13.   Не знам дали някой ще прочете и ще коментира, понеже мина време, но нещата стават все по - зле. Опитвах да не кърмя, като се събуди нощем гушкам, но започва да хленчи и ако не дам гърдата - рев! Предлагам вода, но бута шишето - детето ми още от малко не искаше да пие вода от шишета и не признаваше друго освен кърмата. Има си характер и категорично не приема да му се налага нещо, иначе започва тръшкане и рев. Тази нощ пак не съм спала, ето как протече - къпахме детето и заспа. След час и половина откакто заспа се събуди - дадох кърма и веднага заспа за 5 мин и сложих в леглото. След 4 часа отново се събуди и дадох кърма, но в един момент като го слохих да спи уж както беше спящо това дете, събудисе и започна да се набира, да става и седеше право в леглото и гледаше. Опитах да кърмя пак за да приспя, но не искаше да заспи. Мълчеше си в мен и лежеше. Възползвах се и започнах нежно да галя и люлям. Пак така си лежеше и унасяше, но 20 мин никакъв ефект и не заспива. Сложих в леглото и си мълчеше 20 мин, а аз легнах. Накрая ревна. Успях да приспя с кърма след време. Тъкмо заспа и след 15 мин рев... Сега вече 2 часа не спи, 6ч. сутринта е, лази по пода и гледа Baby TV и мълчи, гука си... а аз толкова се изнервих, не съм спала от месеци, от месеци!
Вече се замислям защо ми беше дете. Защо никой не ме подготви за това, а само ми се говореше колко е хубаво и как виждаш продължението си. Никаква радост почти нямам. Съвсем малко са тези моменти на фона на умората, бързането да се справя с живота, готвене, пране, а като се върна на работа не знам какво ще правя. Сигурно ще умра, но ме крепи мисълта, че милиони години наред хората преди мен са гледали деца, та че и по две и три и пак са оцелели, а аз мрънкам от едно.
Много ми е трудно. Вчера го оставих за първи път на майка си да го гледа за 3 часа. Успях да се разтоваря малко, но после като се върнах в реалността все едно не си бях починала.
Ще спре ли някога това будене, ще стане ли изобщо по - лесно? Не ме плаши забързаното ежедневие, не ме плашат разходите, не ме плаши че ще говори и задава въпроси - плаши ме единствено липсата на сън нощем и силният рев - имам нужда да спя повече от 4 - 5 часа нощем, или ако са толкова - поне да са плътно, а не с множество паузи между тях... Липсва ми живота ми преди... но сърце не ми дава да си оставя детето, не мога без него - като в ада съм - хем ми е зле, хем не мога без него...

14.   авторке, като те чета, ми става жал за теб :-( моите деца от малки (2-3 месеца) спяха по цяла нощ с някои изключения. не мога да кажа, че аз съм ги научила на това, предполагам, че си зависи от детето. гледах обаче да спазвам някои правила, за да подпомогна процеса на спане:
- да са добре нахранени когато лягат - това, че детето ти е почти само на кърма никак не е добре в това отношение. на тази възраст няма как да му стига. не знам как наддава и как е с килограмите и хемоглобина, но подозирам, че не се нахранва стабилно, а залъгва глада и след малко е пак гладно и така постоянно.
- да са изкъпани - къпането подобрява съня, предполагам, че това го правиш
- да е тихо в стаята, с приглушена светлина, за да не се уплаши ако се събуди.
това е един от проблемите на кърменето, някои бебета се пристрастяват и много трудно се захранват с твърда храна. съответно стават нервни, неспокойни, постоянно търсят гърда и висят като закачени за майка си.
бих те посъветвала да потърсиш във фейса групата "За лесното отбиване", там има добри съвети и да започнеш да намаляш кърменията за сметка на нормалното хранене. няма гаранция, че веднага ще започне да спи, има си просто нервни и неспокойни деца, но ще е стъпка в правилната посока.
успех и пиши какво е станало!

15.   Я върви някой да му бае, не се шегувам. Може да е прихванало малко негативна енергия или т. н. уроки. Вържи му и синьо конче на ръчичката. Виж и ваксините, кое е това нещо в 6-ти месец, което му е повлияло - ваксина, някой приятелка със силни очи и т. н.? А да бе би да е гладно и да не му стига кърмата ти? Да се засища за съвсем кратко време и това да е причината за буденията? При моето се оказа това. Като му дадох да се наяде с шише, да видиш как спа цели 7 часа. Търси причината, все има някаква причина. През деня ако спи много, също може да е причина.