Споделена история от Други

Предложение за брак?
Здравейте, читатели!
Нали всички жени понякога си представяме как нашият приятел във които сме влюбени ни предлага брак... представяме си изненада, балони, емоции, хубав пръстен и т. н. т
Искам да ви попитам нормално ли е че моят приятел ми предложи защото не бях в настроение докато си изправях косата и също така пръстена ми не беше нито златен, нито сребърен и струваше 2. 40 поръчан от Ali Espress!
Някой ще кажат че съм материалистка но не е така.. Просто очаквах повече.. Доста хора като има казах ми казаха че той се подиграва с мен така! Така...
След като приех и казах да ми показа че е взел и още един и ми се изсмя...
По-късно след една година ми каза че вече не сме сгодени и че трябва аз да му купя пръстен и да му предложа (понеже се е било минала една година а след като си сгоден през тази година трябва да има и сватба)
Нормално ли е според вас това?
Случвало ли ви се е?
Искам мнението ви какво мислите за това?
Благодаря предварително!
Моля да публикувате това мили редактори!
Приятен ден на всички!

Коментари

1.   И пръстенът за 2,40 лв., и неочакваният момент - докато си оправяш косата, и всичко останало... може да е напълно ОК и да го разказвате на внуците си, ако не беше една малка подробност: вие - и двамата - не гледате сериозно на тази стъпка. Ти искаш балони и фойерверки, падане на колене, рози и шампанско; той явно се забавлява със ситуацията. Животът не е филм, деца! Бракът е сериозен ангажимент. Няма значение как точно е изглеждало предложението, важно е неговото съдържание. Ако това момче наистина желаеше да се ожени за теб, отдавна да го е направило. Ако ти наистина искаше да се омъжиш за него, щеше да плачеш от щастие дори, ако ти сложи на пръста капачка от кока-кола. Повярвай ми!
Апропо, моят годеник ми предложи също по много семпъл начин. Вместо коледен подарък, под елхата намерих кутийка със сребърно пръстенче с обикновен цирконий. Посланието беше ясно. Толкова ми е скъпо това пръстенче, че няма да го сваля дори когато на другата ръка сложа халката след няколко месеца.

2.   От къде ги намирате тия дечковци, че чак и ще се омъжвате за тях. Мъж съм и разбирам, че бракът до някъде е отживелица, ама той го е обърнал на цирк, честно, въобще поведението му е повече на клоун, отколкото на зрял мъж.

3.   Смешник... Трябвало ти да му вземеш.. Не, не е нормално.. Не е било сериозно, когато ти е дал пръстена от Али експрес, поне сребърен да беше по 10 лв има... и момента някак.. не знам.. не ми звучи сериозно... Може да няма пари за златен... и след като сте стигнали на етап „годеж” той трябва да те познава прекалено добре и най-малкото да предположи как ти искаш да се случат нещата... По на колко години сте? ... За годежа разбират семействата и на двама ви, обсъжда се сватбата дали ще е скоро или не.. кога ще е.. ей такива неща... а не след година уж сгодени, да ти каже, че ти трябва да му предлагаш... пълен абсурд... Да не си му омръзнала вече и да не иска да се омъжвате.... Говорете си хора! Говорете помежду си! Защо сте заедно, ако не може да си споделяте, това, което ви тежи...

4.   Що не идеш на пазара за булки, ще се продадеш за 5 000 лв и ще си купиш 10 пръстена с диамант поне.

5.   Бий му шута.

6.   Аз ако съм на теб, щях да го зарежа още след предложението.
Според мен, огромна грешка до момента, гледай да се вразумиш.. той наистина се подиграва с теб, но сама си си виновна ти си го позволила.
Успех!