Споделена история от Други

Спрял цикъл
Здравейте! Пиша тук, за да помоля за съвет. За първи път цикълът ми дойде миналата година (2017) на 20 февруари, но това не го броя за официалната дата, защото беше само за един ден. На другия ден в училище нямах абсолютно нищо на превръзката. На 16 съм вече (тогава на 15). Но това не е всичко. Лятото, същата година, точно след като се върнахме от море на другата сутрин ми дойде. И този път беше цели 6 дни. Беше нормално като количество, не беше прекалено обилно и не усетих болка през цялото време. Това беше точно на 28 юни и тази дата я броя за първия ми цикъл. И оттогава, от тези 6 дни нататък, цикъл нямах, дойде ми чак на 25 февруари 2018 и първите няколко дни, течението беше в нормални количества като първия път през лятото, но не знам какво се случи, че изведнъж стана много обилно, цялата превръзка беше напоена и даже започнах да си цапам дрехите, чаршафите и навсякъде, къдете седнех. В началото не казах на мама, защото знам, че е нормално количеството да се променя и да не е толкова редовен и предполагах, че скоро ще ми свърши и няма да има проблем, но то продължи все така и реших да кажа на мама. Тя първоначално се шокира, че вече около 10 дни съм в цикъл и ми е толкова обилен, но после ме успокои, купихме по-дебели превръзки Libresse, от най-дебелите, в лилавата опаковка, но положението не се оправи особено, продължавах да цапам навсякъде и мама се принуди да ми сложи допълнително покривало върхи чаршафа, такова по-старо и него да го цапам, защото тази кръв трудно се пере и овладяхме положението. После ми слагаше върху превръзката памук, за да не ми се цапа и пижамата, но цикълът продължаваше да ми бъде все така обилен и със съсиреци, дори в училище ми потече през дрехите и закъснях за час заради него (но това е друга тема де

Коментари

1.   Отиди на лекар..

2.   С мама под ръчичка при чичо доктор. Нормално е цикъла да е обилен, но не и толкова, колкото описваш. И то в продължение на дни. Това е кръвозагуба, която организмът ти трудно ще компенсира, ако не се разберат причините и не се вземат мерки. Може да е хормонален проблем. Но на доктор задължително! Ако майка ти и баща ти не те заведат, отиваш сама, макар да нямаш 18. Специалистите по тези органи се наричат акушер-гинеколози. И не се притеснявай, ако попаднеш на мъж. Моят опит показва, че мъжете гинеколози са по-добри и внимателни от жените гинеколози.
Успех с диагностиката и лечението, ако се налага такова.

3.   Нормално е да се бави/ да е малко/ да прибързва/ да е обилно, но само до 2 години след появата му. Тоест, до 20 февруари 2019 за теб. Ако много те е страх, посъветвай се с гинеколог/ лекар. УСПЕХ!!!
One girl

4.   Задължително отиди на гинеколог. На мен лично не ми се струва нормално.

5.   Oт Авторката:

Защо историята ми е качена само дотук? Къде е продължението? Трябва да има още от нея.

7.   От Авторката:

Благодаря ви за съветите, но явно редакторите не са качили историята ми докрай, защото явно е прекалено дълга и затова я дописах, озаглавих я почти по-същият начин: "Спрял цикъл: продължение (част 2)". Потърсете я, сигурно още не са я одобрили, защото и аз не мога да я намеря, но ако Вие я намерите, оставете там коментарите си, защото това не е цялата история. Благодаря предварително!