Споделена история от Други

Дъщеря ми е луда по корейци!
Пише Ви отчаяна майка, която не може да се разбере с дъщеря си. Отскоро започна да харесва така наречения стил "kpop" и направо се влюбила в тези момчета/момичета. Кара ме да ѝ купувам техни албуми, дрехи, аксесоари и пр. Баща ѝ също не е много съгласен с това, но не ѝ казва нищо. Аз съм против това, защото там в Корея са като изкуствени, като кукли офрашкани с пластични операции. Дори момчетата там не изглеждат на момчета. Постоянно си говори с приятелките си за корейци и аз побеснявам. Защо точно трябваше да харесва азиатци, а не например французи, англичани или просто българи? ! ... Те са едни дръпнати жълтури, и там има и лоши и добри хора, с какво повече се отличават от нас? !? Не съм расист, просто тя започва да се вглъбява прекалено много в корейците и един ден ще са хване за един такъв и тогава не знам какво ще я правя. Моля Ви, дайте съвети как да я откажа от корейците!

Коментари

1.   И аз харесвам кпоп!
Това са таланти,нон стоп тренировки и прочие
За какво да слушам обработения глас на някой,който и нотите не знае

2.   Спокойно, и аз харесвах негърки като бях тъп 15-годишен келеш, но се оправих.

3.   Остави детето на мира, в корейската култура има много гламур. Мъжете им са страшно поддържани. Ще е супер яко и тукашните момчета по-често да си боядисват косите и да се обличат стилно. Нека се хване с кореец, това са богати и успешни хора, по-добре ли е с някой Ганьо? Южна Кореяе на светлинни години преди нас и можеш само да се радваш че я привлича източната елегантност, вместо българскатс оростотия. По-добре ли е да слуша Криско и килата? Аз съм абсолютен сзиатофил.

м23

4.   Всеки има някаква мания в пубертета.

5.   Нищо няма да си хване... Или ще ѝ мине периода или ще стане като 2 мои познати - такива луди по корейците. Стоят си на по 26-27 сами, гаджета не са имали. Само споделят разни снимки на kpop звезди във фейса и отдолу слагат сърчица. Тей че или ще се оправи или ще си стои сама. Това с kpop-а е симптом на бягство от реалността просто. Има нужда да избяга от реалността, защото нещо не я кефи - примерно вие я дразните с нещо, или пък някои съученички от класа, чалгарки, нещо ѝ се подиграват и тя е влязла в такава среда, която е коренно различна, но в която не ѝ се подиграва никой и се чувства приемана.

6.   BTS бягай хаха , ще се хване за кореец и ? Пак е по-добре...

7.   Живота си е нейн и има право да се увлича по каквито иска. Аз лично съм бил в Корея и ще кажа че всички са много учтиви на улицата, добре поддържани и стандарта им на живот е малко по висок от нашата страна. Използвай това нейно увлечение да учи корейски някой ден може да работи я за посолство я да го преподава, а може и в много други сфери да и е полезен. С какъв ще живее значение няма важен е човека а не расата

8.   Май вие сте се вкарали във филма. Оставете детето и не му създавайте комплекси.

10.   Ем квот такова най-много някое дръпнато внуче да има да ти говори на чинг чонг нп, ше стане мешана скара тамън да си имате малко разнообразие в расите може пък и да си намери некой мандинго и да си имате мулатче, всички сме хора

11.   Ами... няма как да я откажеш. Но няма да е вечно така. Тази вманиаченост ще отмине. И аз преди 7 години ги харесвах. Е, не бях луда по тях. Но с времето човек се променя и започва да харесва нови неща. Естествено, винаги има и изключения.
А чак да тръгне да си хваща кореец - едва ли.

12.   "Не съм расист" ... "Те са просто едно дръпнати жалтури".
Сигурен ли си, че не си расист ?

13.   Госпожо , поставете се на нейно място и вие някога сте били дете и надали ви е било приятно родителите ви да ви забраняват и налагат каква музика да слушате . Погледнете го и от добрата страна по - добре ли щеше да бъде ако слушаше чалга ? И да растистка сте щом обиждате хората на жълтури . Оставете я да слуша любимата си музика и не и налагайте забрани за това все някога ще и мине тази мания и ще се запали по друга вълна . Опитате ли се да и забранявате няма да постигнете нищо най - много тя да продължи да си слуша любимата музика тайно от вас и да започне да ви прави напук и ще си съсипете отношенията завинаги . Това ли искате ?

14.   Аз съм на 14 и имам 2 приятелки те също са откачили по кпопа. Аз мразя кпоп ама като съм при тях често говорят за тия корейци, как се възбуждат защото са яки. Дори песните им са някак скучни и странни и не знам какво яко намират хората в този кпоп

15.   Момиче, спри се. Не ти ли стигна тази тема http://spodeli.net/4/story-133216.html

Става банално вече.

16.   Да Ви питам, какво предпочитате? Тя да харесва чалга, Сузанита и тем подобни? Ще се чувствате ли добре, ако си хване някой напомпан, изпростял, татуиран мутрак, с който да ходят заедно по наргилетата и баровете. Южна Корея е много развита страна, там хората имат ценности, децата учат здраво, а музиката е много приятна. В клиповете няма да видиш полу-голи силиконки и голи задници да се подмятат, в текста няма да чуеш мръсни и грозни думи. Радвайте се, че харесва тях, а не Криско и Слави на планина от к*рви. Ей българите изпростяхте тотално, а после защо и децата стават такива. И аре стига с тоя расизъм.

18.   Аз също харесвам кпоп и разбирам дъщеря ти. Това, което не одобрявам е твоето поведение. Какво като харесва корейци? По-добре ли е да слуша Сузанита, Гери-Никол или тези от Пайнер, от които няма да научи нищо? Е, то и от корейците няма какво толкова да научи, но момчетата и момичетата се стараят, тренират усилено и правят хубави клипове. Аз лично не съм виждала нещо неприлично в техен клип. Харесва ми културата на азиатците. Може да не съм ходила в Азия, но по това, което съм гледала във филми и сериали мога да ти кажа, че са много по-напред от нас. Ако толкова те дразни това, че дъщеря ти слуша кпоп, спокойно-все някога ще ѝ омръзне. Аз в гимназията слушах друг стил музика и от известно време насам се зарибих по кпоп. И аз съм обсебена от корейци, но може би след година/и ще ми мине мерака и няма и да се сещам за тях, но сега са на мода, известни са и все повече хора ги харесва. Дори за тази година имаше два кей поп концерта в България. Замисли се колко хора ги харесват и подражават. И какво като си купува техни неща? Ти да знаеш колко пари съм пръснала за такива артикули и албуми... Какво да се прави, всеки харесва различни неща. И ти като тийнейджърка си имала някакви интереси, предполагам. Майка ми ги харесва и тя. Даже понякога заедно гледаме клипчета и ми казва кой кореец ѝ харесва, хаха. Няма нищо лошо в това. Просто приеми мисълта, че дъщеря ти преминава през такъв период и точно сега е решила да харесва това. И спокойно, надали ще си хване някой кореец, че да се притесняваш дали внуците ти ще бъдат дръпнати. Просто се гордей, че слуша и харесва нещо далеч по-нормално и хубаво от чалгата и другите извращения.

19.   Искрено Ви Благодаря! :)

20.   Моето мнение вероятно ще бъде доста нестандартно.За мен Азия е била винаги чужда.Но...преди месец се влюбих в корейския сериал,който и сега тече по БНТ.Започнах да се интересувам от кухнята,хората,живота на Корея.Тъпо е един сериал да промени цялата ти представа за един народ и една страна,и дори континент,но е факт.
Амторке,оставете дъщеря си на мира.Южна Корея е предполагам с по-висок стандарт.Има самолети,Скайп,нет.Спокойно го давайте.Не е и сигурно,че ще се хване с кореец.Моя приятелка преди 20 год. се омъжи за италианец точно за месец пък,без да познава добре страната.Днес има 20 год. брак и 19 год. дъщеря.
За кпопа нищо не мога да споделя,защото не го познавам-ще го потърся що за чудо е това.

21.   Ти си луда, не го казвам с лошото, по-скоро е забавно. Имаш си дъщеря, която е някъде в пубертета и се е увлякла по нещо ново. Ще мине до няколко месеца, най-много година. На 14 години бях луда по рока, слагах си черен молив за очи, купувах си го тайно и родителите ми никак не бяха доволни. Налепих си черепи по всички тетрадки. Баща ми слуша рок, свирил е в група, но беше против обсебването. След година всичките ми черни тениски висяха самотно в гардероба, бях решила, че ще нося шарени кецове, гривни и карирани ризи, не помня по каква мода. Продължавах да слушам тази музика, но не бях обсебена. Тя няма да се ожени за кореец, гледаш много сериозно на едно увлечение. Всяко момиче минава през мания по нещо си.

22.   Номер 16
Евала мой човек

23.   Пак е номер 13 нека ви дам пример със себе си. През 2011 г. и аз се бях запалила по корейската мания. Гостувайки на моя съученичка видях че майка и гледа корейски сериал по Диема фемили и ми веднага щом разбрах сюжета му ми стана толкова интересен, че наваксах с пропуснатите епизоди онлайн и се зарибих по него. Разказваше се две момичета едното от богато семейство тормозено от свекърва си, защото не може да има деца, а другото от бедно семейство и принудило се да стане сурогатна майка на първото, за да намери пари за лечението на болния си баща. След това БТВ закупиха крими сериала "Ирис". Толкова се бях вманиачила по него по него че правех клипчета с героите които качвах в Интернет във фейсбук също качвах техни снимки даже се бях кръстила там на името на главната героиня от сериала. С времето обаче ми мина тази мания и на дъщеря ви все някога ще и мине. Както ви казах не и забранявайте да слуша любимата си музика ще я отдалечите от себе си по този начин.

24.   В началото:

"Пише Ви отчаяна майка, "

И малко по-надолу:

"Не съм расист, "

Вярно, че смяната на пола (особено в Корея) е нещо нормално, но за 10 реда... ;)

25.   Преди няколко години и аз бях вманиачен по холограмите. Но откакто разбрах, че харесвайки ги съм като риба захапала лъскава холограмна стръв-блесна, веднага изтрезнях и осъзнах, че те не са нищо особено. Корейците и Корея са на холограмният принцип. Този принцип е изразен във всичко там на всяка крачка. Холограмният принцип е в това, както човек поглеждайки холограма, под всеки различен ъгъл тя блести в различен цвят, така е и с Корея и корейците. Затова света е пълен с шарани като мене които захапват тази стръв и харесват корейците. При холограмите и най-претенциозният човек остава доволен, защото все един от многото цветове в които отразява светлината е неговият любим цвят. Корейчетата хем са с тъмна кожа, хем си избелват лицата, хем са с дръпнати очи, хем са оперирани за да са като европейците. В същото време са страшни расисти особено към по-тъмнокожите народи. Момчетата хем са добре поддържани, хем са женствени с което докосват природата на жените, хем са жестоки садисти(измъчват кучетата дълго и жестоко преди да ги убият за храна защото така месото им било по-вкусно). В корейската кухня холограмата е налице отвсякъде. В една порция храна, десет различни вида храна в нея-пълна шарения. Все някой ще я вземе цялата, защото едно от тия десетте в нея му е любимото. Светлини, фонтанчета, облекло-същата работа, все много различни сменящи се цветове на едно място. Но тия шмекерлъци пред мене вече не вървят! Какво им харесвате на тия корейци? Самочувствието им е за Гинез, а е без грам покритие. Нямат собствена култура, всичко са взели от Китай и Япония. Били са под японско робство, а Япония под британско робство. Сеул е красив, но не може да се мери примерно с Лондон. Хюндай и Пежо са на абсолютно равно ниво. Но на Хюндай емблемата му е като на Хонда но наклонена леко, за да го има холограмният принцип, че хем копираме от вас хем можем да се измъкнем понеже е наклонена. Начо и Мишо им показаха мястото. Те са на японският принцип който е обратен на холограмният - едноцветен, изправен, без нагаждане. Начо в Корея беше целият в червено без други цветове по себе си и им помете холограмната психология. Не може да се възхищаваме на някакви човечета дето копирали всичко от Европейците и му сложили малко свое. Даже оня тулуп с прическата тип атомна бомба от северна Корея, дето даде вуйчо си на кучетата, атомната им глава е копие на ядрената глава от анимацията на Старкрафта - Battle on the amerigo от 1998г. На снимката застнал пред нея с още двама учени и се радва като дете на близалка, понеже си мисли че може да сплаши САЩ. Ай сиктир.

26.   Така е много по-добре, отколкото да слуша чалга, да ходи по дискотеки и да се занимава с мутри.

27.   Да, по-добре кореец отколкото ганьо. По-опасно и долно животно от ганьо няма.

28.   Аз в пубертета пък се бях зарибил много по японската култура. Гледах анимета, четях манга, интересувах се от езика, от музиката, традициите им и тн. И нищо лошо не е станало. Учех си, влязох в университет, завърших с добра диплома, в момента имам жена и преди година ми се роди детенце.
"Пише ви отчаяна жена". От какво си отчаяна, нали детето ти е живо и здраво. Радвай се, че има някакво увлечение, а не ходи да се друса някъде.
Слушал съм чат- пат Кпоп, не е моето нещо, ама по- добре това, отколкото Крисковци и подобни. Фрази като "Ще я черпя амфет щото е маймуна" или "В ляв джоб коз, в десен албинос (визира секокаин)" са от песни на Криско. За чалгата пък да не говорим, тотални извращения.
Аз пък смятам 40-50 годишните прехласнати по сръбската и гръцка чалга за пропаднали, ама не се оплаквам.