Споделена история от Други

Тя иска котка
Здравейте,

На 22 години съм и с приятелката ми живеем заедно от година. Тя много обича котки и иска да си вземем една. Аз обаче съвсем не одобрявам. Мразя котките. Смятам ги за гадни животни. Неблагодарни са, нахални, мислят те за роб, който да им ходи по гайдата и не им пука за теб. Винаги съм харесвал кучетата повече. Гледал съм няколко, даже нашите си имат едно в момента. Бих заменил дори най-хубавата котка за най-дебелия, мързелив и безполезен пес. Как да откажа приятелката си от желанието й да има котка? Дайте съвети.

Благодаря предварително.

Коментари

1.   Вземете и куче и котка, за да сте доволни и двамата.
Не си взимайте нито куче, нито котка.
Вземете си друг любимец, за да сте на равно.
Единият от вас да направи компромис и да се съобрази с желанието на другия.
Моля Ви, не купувайте. Има много животинки, които имат нужда от дом. Късмет. :)

2.   Човек, кучета са много досадни и искат сериозни грижи. А грижата за коткита си е супер малка, и още по - важното котката не търси толкова внимание като досадното куче, което дори и да е нахрането иска внимание, а ако котка поиска внимание ѝ я игнорираш тя просто ще се оттегли и няма да ти прави изпълнения, докато кучето няма да остави нещата просто така ще започне да ууууе и полайва, абе лигавата сценка ти е гарантирана, следователно и подразнените съседи. Освен това кучетата повече миришат, дори и малките породи. Но все пак всеки си знае. В крайна сметка винаги можеш да се разделиш с приятелката си, какво толкова ;)

3.   Четял си в нета лоши неща за котките или си чувал лоши неща за тях. Честно казано котките хич не са така благодарни и мили животни са. Не си имал лично котка и ги обиждаш без причина защо не им дадеш един шанс? вземете една котка и виж какво е найстина ако толкова не ти харесва след това я дайте на някой. Но като я вземете дай на котка 5 месеца най малко ако не ти допада след 5 месеца я дайте не някой и готово.

4.   Е, айде сега... Аз имам котка и куче. Винаги съм била бесен кучкар по душа, но не отказвам и котки. В крайна сметка е просто животно, което си прави неговите работи. Няма какво толкова да очакваш от него и да приемаш отношението му като лична обида. Котките са наистна по-своенравни, но в никакъв случай не са толкова отвратителни, колкото ги описваш. Моят е страшен мазник, ужасно любвоеобилен, чак досаден. Не е зъл, не е проклет или гаден. Дайте шанс на някое животно да се почуства обичано. Мисля, че това е най-важното, а не каква работа ще ви върши и колко е полезно.

5.   Ако сте в град, без двор, изтъкни и хигиенни причини, макар че в това отношение котките с апо-чисти от кучетата. Също така може да споменеш опасности от зарази при евентуално бъдещо бебе.

6.   Аз харесвам котките и не обичам кучетата. В мнението ти за характера на котките има известна доза истина, но много зависи и ти що за човек си и как се държиш с тях. Аз съм мъж и намирам много сходства на характера на котките с този на жените. Казваш, че са неблагодарни. Да котките ако им поднасяш всичко на тепсия са неблагодарни, но я започни да забравяш да се грижиш толкова добре за тях и ще видиш как изведнъж ще станат много благодарни и ще започнат да се умилкват. "Мислят те за роб" - да, те щом си около тях се опитват да привлекат цялото ти внимание и това е понякога дразнещо, защото има моменти когато не искаш да се занимаваш с тях и тогава просто ги игнорираш и много скоро те се научават да стоят около теб без да те закачат докато им обърнеш внимание. "Не им пука за теб" - това много зависи от начина по-който ги третираш, ако не ги навикваш, говориш им винаги гальовно и ги галиш нежно а не грубо се привързват силно. Накрая, но не последно място котките подобно на жените ако ги игнорираш а са привързани към теб ще се опитат да ти правят фасони и да ти върнат жеста, но ти изобщо не трябва да се впечатляваш, нито дори да ги изчакваш да театралничат а директно отиваш и се занимаваш с нещо друго без да им даваш възможност. Общо взето ако се държиш с котката както ти казвам то тя ще е една добра и привързана котка. Обаче на мен ми идва отвътре да харесвам и да се разбирам с котките и знам как да ги галя така, че да им е много приятно и да мъркат, но не всеки е така.

7.   Много си зле да отказваш гаджето си от котка! Все едно тя да те накара да се откажеш от идеята за куче! Тва че има нагли котки не значи че всички са такива! Аз лично имам котка която ви е голямо приятелче в живота! Супер игрива е (на 4 год) естествено обича да спи, но не прави нищо нередно!

8.   Изобщо не познаваш котките! Ако това ти е опита с тях, просто ти отговарят на простотията! Много са сензитивни.
И... не знам какво прави с теб това момиче.
Иначе обичам и кучета и котки, имала съм и имам и от двете! И никога не съм имала проблеми с никоя животинка, с хора като теб много...

9.   Не взимайте котка. Много миришат. То не самото животно, но обслужването на котешка тоалетна е доста неприятно, а и правят много поразии. Имам 2 котки за съжаление (моя и на моя приятел, който сега не е в България) и е отврат. Много си ги обичам, но навсякъде по цял ден четкам косми, като се изпикаят замирисва ужасно и сякаш попива тази миризма навсякъде... Мислим като се върне да ги подарим, защото покрай тях не можем и да отидем някъде за повече от 1-2 дни и така.

10.   Ти си кофти приятел :) Извинявай ама малко си е така.
Защо гледаш твоя интерес? Каквото искаш ти ама нали ти си мъжа угоди и кой мъж иска 99% от нещата, който жена му/приятелката го кара да прави самоче всеки ги прави.
Стегни се малко очаквах, да завършиш с идеята, да си вземете и двете или как да се примириш.
Също да споделя моя приятел не обичаше котки, но си взехме котка тя се привърза уникално и тази я обикна.
Другите не, но впоследствие прибра и малко коте от улицата не им е фен ама тези ги къта, не бъди толкова негативен към тях имала съм много котки и някой наистина са уникални :)
Колкото до кучетата уникални приятели са а вие си вземете котка или и предложи за малко кученце може също да иска, но не бъди егоист не си дете да искаш да е на твоята.

11.   Как можеш да мразиш животно? Ти гледал ли си въобще котка да говориш така? Обичаш един вид бозайници, мразиш друг. Не го разбирам...

12.   Здравей авторе. И аз като тебе харесвах повече кучета, но жена ми донесе котка в къщи без да ме пита. Доста време вече я имаме и да ти кажа че котката стана член на семейството ми. За разлика от куче тя се гледа много по лесно, по чиста е и ще откриеш след време че си струва да я имаш. Котката за разлика от кучето не те признава за господар, но обикне ли те и ако се отнасяш добре с нея, ще видиш че си заслужава. Играй с нея, милвай я, говори и, и тя ще ти отвърне със същото. Мога да напиша цял реферат по отношение гледането на котка, но ти сам ще се увериш в написаното от мен ако си вземете.

13.   И аз съм голяма фенка на кучетата, чувствам ги като приятели, гледат те в очите и ще направят всичко, за да ти помогнат. Приятелят ми е коткар. Та, сега си имаме котка. Не е като кучето, прави каквото си поиска и е доста злобна, но живеем в мир и любов, защото я храня, чистя след нея и през останалата част от деня стоим в различни краища на стаята и взаимно не си обръщаме внимание. Котките, за разлика от кучетата, не искат толкова внимание. Искат да има къде да спът, да им се дава храна и понякога да ги милваш, това е. Не е толкова лошо, колкото си го представях. Всъщност, апартаментът изобщо не мирише на котка, все едно няма такава. Пък и хваща мухи и разни буболечки, които влизат през прозореца. Отнема известно време да свикнеш. Знам как се дресира куче, не ми прави чест, но горе долу така научих котката, че трябва да си върши работата в банята. Приятелката ти винаги ще иска котка така, както ти винаги ще предпочиташ да имате куче. Прости факти. Не можеш да я откажеш от желанието ѝ, можеш само да я убедиш, да не ти води котка вкъщи. Ако все пак ти доведе котка, от опит ти казвам, че ще се подминаваш по коридора с косматкото и ще спре да ти пука, че спи на странни места. Животните не са глупави, знат при кого да се навират, за да ги помилват. Нашата котка напълно е поробила приятеля ми, ако той я храни, вади едни претенции за храна, ако той е вкъщи, ходи след него, ляга по клавиатурата, пречка му се, той ѝ купува разни лакомства, дава ѝ ги, с цел да му помърка в краката... е, аз нямам такива проблеми с котарака. Слуша ме, ходи метър зад мен, яде това, което съм му сипала и спи някъде около мен, понякога в мен, но без да се навира в лицето ми. Все пак е животно, както го научиш.

15.   Въпреки, че обичам котките, мога да ти кажа моите причини, поради които не си взимам:
1. Винаги, всичко е в косми, колкото и да се чисти - мебели, под и най - вече дрехите, дори изпрани.
2. Привързвам се, а живота е непредвидим и ако се наложи да сменя местожителството, става сложно.
3. Имам две починали котки и още веднъж, не бих минала през това.
4. Ако в близко бъдеще искате деца, не е добра идея, бременна жена и котка, в един дом. (Както и новородено и котка)

16.   С моя приятел гледахме котка, прибрахме я, защото навън беше наистина страшен студ, а животното трепереше, после две кучета, хъски и немска овчарка. Котката не искаше буквално нищо, освен да се нахрани, среше и да й почистиш. Беше много мило същество, никога нямаше претенции за храната, не е посегнала да одраска никого колкото и да я мачкахме.
Кучетата изискваха нон стоп внимание, нон стоп грижа. Разходки постоянно, пари за обезпаразитяване постоянно, галене, говорене, ресане, каране като нещо не е както трябва.
Отделно където легне кучето, няма отмирисване, самия ти миришеш на куче, домът ти мирише на куче... Трагедия.
Сега гледаме само овчарката. И пак е твърде много грижа, но сърце не ми дава да не й почистя, среша и т. Н.
Ако работите, котката е по-добрия вариант, а куче ако си го вземеш от малко, година и нещо трябва да си вързан за него.
Не са зли същества, просто са непукисти.

18.   Много лесно ще я откажеш. Просто се разрови в нета за паразититие които се разнасят от котките. Те са от микрочервеите незабележими с невъоръжено око и засягат мозъка на човека. Водят до неадекватност. Бях чел някъде ако не се лъжа, че който има котка обезателно е заразен с тях. И аз харесвам животното, нямам нищо против него, но това меко казано ме плаши.

19.   Брато! Вземете си една костенурка! Хем търчи като луда и ѝ се радваш хем я храниш през 3 дена хем я чистиш през 4
хем живее дълго няма да има депресии
Имам си един войник в къщи и вече си го гледам 17 години
И междудругото не е няква тромава както казват!!!
А пък ако е гнуслива се замисли дали въобще да си вземате животно щот все пак на котката се някой тряя да и рине бубешките