Споделена история от Други

Нашите ме карат насила да ям..
Здравейте, драги читатели!
От известно време имам един проблем.
Реших, че трябва да отслабна и бях може би 54 килограма, от които дълго време не бях доволна. Постепенно започнах да гладува, но не винаги ми се разминаваше... Трябваше все нещо да хапна за пред нашите-плод или пък само 1 сладолед и това ми беше за целия ден. Засега се чувствах много добре в кожата си, защото всички забелязаха, че съм започнала да отслабва-дори и нашите видяха видима разлика в теглото ми и ме предупредиха, че съм станала кожа и кости.
Вероятно според тях съм паднала под 50 килограма.
И така.. Това, за което си мисля е, как да избягвам да ям пред нашите, защото ме карат насила 3 пъти на ден да ям, за да си възвърна предишното състояние на тялото, но аз наистина се харесвам така и не желая да се променям.
Преди си позволявах множко да си по хапвам, но сега като си спомням за това се отвъщавам и когато най-малко си позволя да хапна чувствам, че стомаха ще ми се пръсне и ще напълнен. Извинявам се, че описах историята си по най - дългия и объркан начин.
Моля, помогнете ми.. Как да се измъкна, защото нашите не разбират въобще, че просто АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ЯМ И СЪМ ДОВОЛНА ОТ ПОСТИГНАЛИЯ РЕЗУЛТАТ
Благодаря предварително на тези, които са прочели историята ми.

Коментари

1.   Имаш хранително разстройство според мен. Също си и за психолог, спешно. Не го казвам това с цел подигравка или критика. Ако искаш ме послушай, ти си решаваш.

2.   Трябва да се храниш редовно и здравословно. За да отслабнеш ибягвяй мазните неща, сладкото и тестяното. Но трябва да се храниш! Това, което ти правиш е вредно и няма да има траен резултат върху теглото ти. Яж много плодове, зеленчуци, пий вода, хапвай си и пилешко месо, риба и картофи.

3.   Сутрин спи и направо обядвай или излизай за да пропуснеш хранене.

4.   А ти чувала ли си, за анорексия?
Хубаво, запази си слабата фигура, но защо с пълен отказ, от храна? Така ще умреш! Ако продължаваш така, няма да си останеш 50кг. Ще сваляш още. Ще станеш 45кг, 35... Така ще се харесваш ли?

Имай предвид, че организма ти привикне ли веднъж, без храна, после и да искаш, няма да можеш да се храниш.

5.   Може да отслабнеш и без да е нужно да изтезаваш тялото си с един сладолед/един плод на ден. Не е нужно да си с поднормено тегло, за да имаш хранително разстройство и след като гладуваш не знам до колко преценката за тялото ти е субективна, а ти вече имаш и страх от храната. Това не е ок, тялото ти се нуждае от храна за да работи нормално. Когато хората отслабват твърде бързо преценката за теглото им се размива и често стават обсебени от теглото и храната си и мислят само за това. Изобщо не знам как имаш някаква енергия за деня, пък и чак да се чувстваш "много добре".

6.   Ти гледай да не те вкарат в клиника, защото подобно вманиачаване води до анорексия...

7.   Вземи потърси информация и прочети за заболяването Язва. Да си представиш малко кое ти харесва и кое не. По-практично е да ядеш колкото те карат и после да ходиш дълго или друг начин за физическо натоварване и разход на енергия.

8.   Яж само салати, супи и т. н. пред тях. Не им яж от манджите, тестените изделия и т. н.

П. С. Стига сте нападали момичето, после пишете как жените били масово дебели. Който не е бил пухкав като тийн, той не знае какво е!

9.   Вие май пропуснахте въпроса? Не ви пита как да яде, а как да обясни на родителите си, че не иска да яде. За какви се мислите да и казвате, че е за психолог и да и казвате какво да прави? Това нормално ли е според Вас? Вие на сила ли карате близките си да правят неща? Вас така ли са Ви карали да правите нещо, което не искате? Как може да и казвате "така ще умреш"?
Едно е да накараш детето си да си напише домашното или да не псува. Съвсем друго е да го караш да яде. Все едно да изискваш от някой да отиде до тоалетната точно когато искаш ТИ. Или да киха точно когато ти си решил, че е време за кихане.
Храната за хората е като сближаване и начин на социалициране, винаги задължително трябва да се яде. Ако не ти се яде или си болен и ще умреш, или вече умираш.
Вредните навици с храната идват от факта, че не е имало кой да те научи да се храниш правилно. Не може да обвиняваш едно дете, че нещо не му е наред и че ще умре, ако примерно не си мие зъбите след ядене. Родителят е длъжен да научи детето, че това се прави. И пак искам да подчертая, че миенето на зъби не е същото като да ядеш. Яденето е човешка нужда.
Щом не се чувстваш комфортно в своето собствено тяло трябва да направиш нещо, за да се почувстваш по-добре, нали? Има книги, интернет, филми. Потърси информация сама, има много източници. Не се доверявай на никого, защото щом едно нещо помага на мен, не означава че ще помогне и на теб. Не се вманиачавай, а се довери на тялото си. То е достатъчно интилитентно и би ти казало ако умираш.
Храната е гориво, за да живееш и да се чувстваш силна и здрава. Не е за да задоволиш желанията на родителите си. Подтискането на едно дете води точно до анорексия и затлъстяване. Винаги всичко е до крайност.
Отпусни се, дишай, мисли. Седни спокойно и проведи нормален разговор с родителите си. Спокойно им обясни, че когато си гладна ще ядеш. Поискай разбиране и ги помоли да ти се доверят.
Но не ги лъжи, че си яла. Всички ние имаме различен метаболизъм и начин на живот. Кажи им - "днес сутринта си изядох закуската, но след обяд ще ям нещо леко или нищо, защото ще излизам и не искам да ми е тежко. ", " Ще пропусна вечеря защото още не съм гладна", "Не се чувствам добре след обяда, защото хапнах в повече"
Опитай се да водиш нормални отношения с родителите си. Не е толкова трудно, но хората често реагират първично и не се замислят до какво може да доведе едно действие. За всяко нещо има начин, открий какво роботи за теб и родителите ти.