Споделена история от Други

Каква конзола да си взема
Здравейти според вас каква конзола да си взема ps4 slim или xbox one s? Ще се ползва най вече за фифа и пес. Разбира се ще се играят и други игри. Благодаря ви предварително за мненията.

Коментари

1.   Аз като че ли съм чувал по-добри мнения за PlayStation-a, но и XBOX-a не е зле.

Повечето джойстици обаче май са за PS, пък ако искаш някои по-неразпространени игри май трябва да си ги купуваш, че по-торентите не са много разпространени, за XBOX съвсем пък не съм виждал.

И аз се чудя дали да си взема конзола или геймърски лаптоп, ама май клоня към лаптопа.

3.   Преди 2 години, щях да ти кажа - взимай PS4 директно, но днес има защо, да си вземеш и Xbox One S. Ще ти изброя причините и ти сам сиизбери.

За PS 4 Slim:
- По-богата библиотка от ексклузивни игри. Просто има повече игри.
- Някои от игрите вървят с по-висока резолюция, но понякога се случва да вървят с по-лош фрейм рейтинг.
- Има повече хора с PS4, а тъй като Sony изрично забрани мултиплеъра с други системи, ако искаш да играеш с приятели, вероятно повечето ще имат тази конзола.
- PlayStation VR - PSVR, ако ти се дават още 600 лева е най-евтиния варинат, да играеш VR игри. Но няма толкова заглавия, че да си струва. И ще ти трябва значително голяма стая с празно пространство. Хубавото е, че хеадсета работи и за компютър.

За Xbox One S
- Мултито им е значително по-стабилно то това на Sony.
- 4к видео съпорт, включително и за BluRay дискове. Ако имаш достатъчно бърз интернет, можеш да си стриймваш в 4к.
- "Ъпскеийлинг" към екрани на 4к за геймплей. Ако имаш 4к телевизо, ще виждаш нещата по-добре с Xbox-a, отколкото с PS-а.
- "Backwards compatibility" - т. е. можеш да играеш голямата част от игрите за Xbox 360 на новата система, ако намериш дискове или ги купиш от стора.

И двете конзоли подържат HDR, което е доста приятно допълнние... стига телевизора ти да има HDR.

Нещо друго:
- Вече сме значително "късно" в поколението. Повечето слухове са, че е имаме нови конзоли през 2020-а, но не е изключено, да има и нещо догодина (въпреки, че не ми се вярва). Добре е, да си наясно, че няма да има нови игри в следващите 6-7 години, а само в следващите 2 някоя друга игра за още екстра година.

До 1 - И двете системи ползват стандартни контролери, който работят само с тях. Има няколко "алтернативни" контролера за PS4, но като цяло не са по-добри. При Xbox имат и един "елитен", който струва повече от конзолата, но доста хора му се радват.
И конзолите не са "хакнати", както беше "хакнато" старото поколение - демек можеше да пиратстваш всичко. Ако смяташ да пиратстваш, то остани си с лаптопа.