Споделена история от Други

Как да привлечем всичко което желаем
В живота на всеки от нас има неща, които искаме да привлечем, да постигне, да придобием, но понякога не винаги нещата се подреждат така, както желаем. Може би причината за това е в самите нас. Не знам дали сте чували за силата на мисълта и нейната огромна мощ. Пиша това с цел да помогна на хората, макар и по този нетрадиционен начин. В продълженаие на години изчетох доста литература за привличането на желаните от нас неща чрез мисленето. Изводът, до който достигнах е, че успешните, силни и положителни мисли създават успешни хора, мислите на страх, загуба, нямане водят съответно до такъв резултат. Научете се да мислите положително дори и в най-трудния момент. Мислете за щастие, благосъстояние, здраве, добра среда, много приятели, успехи, увереност и всичко което желаете. Научете се дъ бъдете оптимисти. Погребете песимизма си. Мислете само за най-доброто, работете само за най-доброто и очаквайте само най-доброто. Усмихвайте се повече, радвайте се и на най-дребното което имате. Отделете време да се самоусъвършенствате. Вървете смело напред. Живейте с вяра, че целият свят е на ваша страна, и че с всеки изминал ден все повече се приближавате към желаната от вас цел. Преди да се изобрети нещо било то компютъра или телевизора, дори мобилният телефон първоначално той е бил мисъл в главата на неговия изобретател. Съществувал е като мисъл и после е станал действителност. Ние привличаме абсолютно всичко в нашия живот. Ако например сте бедни помислете сериозно какви мисли сте излъчвали преди това. Променете модела. Започнете да очаквате чудеса. Вие сте творецът на вашият живот. В крайна сметка за каквит се мислите, такива ще станете.

Коментари

1.   В крайна сметка нищо поучително не разбрах от твоя начин на мислене ама карай.

2.   Хубаво прочете, а какво от прочетеното постигна на практика? Най-богатия и най-реализирания човек ли си? Или най-щастливия?

3.   Гледайте филма "Тайната", много верни неща има в това. Лично аз вярвам и съм искала да го постигна, но не знам защо, винаги ми идват мрачни мисли и не успявам да мисля само в положителна насока. Който има воля, нека да пробва!

Мег*

4.   Този филм е пълен шит! Както и приказките на автора. Няма нищо вярно. Получава се едно самозалъгване, ..
Абе не струва...

5.   А ти правиш ли това, което ни съветваш да правим? Имаш ли успех? Така без да опишеш твой личен опит няма да убедиш никого. Аз съм имал само частичен успех в подобни неща, действат, но се изисква огромна воля наистина, не става при всеки... Затова се разочаровах

6.   Наистина законът на привличането действа. Независимо дали го осъзнаваме или не. Аз лично се убедих в това! Но наистина е за хора със много силна воля и свободно време според мен и до някаква степен се отразява на психиката ти понеже цялото това самозаблуждение докато получиш крайния резултат те обърква, абе като цяло си е за хора със стабилна психика или отсамосебе си ако си оптимист е супер. Но да тръгнеш да си променяш мирогледа просто няма как да стане отведнъж и без да мръднеш малко психически.

7.   промивка на мозъци е тоя филм тайната.. няма такова нещо като само положителни мисли.. и живота не е розов.. така че пораснете и се научете да се борите.. да умеете да губите и да печелите и да бъдете щастливи както сами така и с други хора..

8.   Изобщо не е вярно това, което казвате повечето. Съгласна съм отчасти само с номер 6. Законът за привличането(подобните неща се привличат) действа! И то независимо дали го осъзнавате или не. Всяко нещо, което ни се е случило в живота(и лощо, и хуваво) е било привлечено от нас точно заради закона за привличането. Всяка мисъл, в която вярваме привлича ситуации, които я потвърждавам, затова, ако искаме да променим нещо в живота си, първо трябва да променим мислите си и всичко около нас се променя! Друг начин да постигнем това, което искаме е да го визуализираме.

9.   И аз съм убедена, че го има, но както се изказа някой по-нагоре - за хората със силна воля. И не за друго, а защото не става само с мислене за нещо, трябва да се убедиш сам себе си, т. е. да го вярваш. Едва тогава в главата ти не идват мрачните мисли и не ти се случват шитовете. Аз самата не мога да го обясня много добре, но знам, че е така. Във филма "Тайната" са се опитали, но честно казано не си спомням дали са успели да го обяснят хубаво. Гледах го отдавна и ми беше интересно, защото и преди да го гледам вътрешно съм го знаела. И работи, поне при мен. Не съм най-успелият и най-богатият човек, защото никога не съм искала това. Но съм щастлива и харесвам живота си. ;) Каквото съм поискала наистина и съм вярвала, че ще стане, станало е.

Д.

10.   "Изводът, до който достигнах е, че успешните, силни и положителни мисли създават успешни хора, мислите на страх, загуба, нямане водят съответно до такъв резултат. Научете се да мислите положително дори и в най-трудния момент. "
"Ако например сте бедни помислете сериозно какви мисли сте излъчвали преди това. Променете модела. "
"Вие сте творецът на вашият живот. "

Да, има смисъл в тези думи!

11.   Прочетете книгите на Вадим Зеланд, там всичко е обяснено много добре и разбираемо, наистина действа!

12.   Това са пълни глупости нищо от тези неща не действа. Спрете да лъжете хората!

13.   Аз много обичам да лъжа хората ей-така за майтап, за това ги разправям тези неща. Пък и много се радвам някой като се хване, умирам си от кеф! :D Сериозно, какъв е смисълът някой да лъже за това?

14.   Аз като искам работа защо не я получавам? При 20 пратени св-та, ако не и повече защо поне една покана за интервю не получих?

15.   Пак казвам - който има желание, нека прочете книгите на Вадим Зеланд, там всичко е обяснено и номер 14, ще ти стане ясно защо не получаваш работа. Нещата не са толкова прости, колкото на повечето хора им изглеждат, наистина изречението "Каквото искаш, го получаваш" не е вярно в буквалния му смисъл, който повечето хора влагат в него. Има си определени правила, за да привлече човек всичко, което иска. Не бързайте да отричате всяко нещо, което не ви е ясно, успех ви желая!

16.   И... коя книга точно?

17.   До номер 14(от номер 8 ;д): Не получаваш работата, защото си съсредоточена върху липсата и. Започни да се държиш така, сякаш вече имаш работата, и наистина ще я получиш. Успех :)

18.   Автора е много праав, но само хората, които имат познания по темата ще го разберат.

19.   12- действа, явно пролема е само в теб.

20.   аз мисля само за хубави ноща, особенно за пари но в момента в джоба си имам 2 лв

21.   Вчера имах изпит, беше разделен на три части 1, 2 и 3 раздел, няколко дни преди изпита си визуализирах как ми се пада темата, която исках от раздел Х, падна ми се друга тема, но от същия раздел, значи ли, че работи при мен.. частично? И каква е причината да не ми се падне темата, която исках?

22.   от доста време забелязвам някои неща в живота ми се случват както съм си ги помислил. например от филми гледам нещо и си казвам:ех колко хубаво би било и на мен да ми се случи нещо такова и след време става. но не е като да се стремя съзнателно да го повтарям или да го мисля, а мисълта просто за момент преминава през главата ми и дори не възлагам много надежди, например си казвам едва ли на мен ще се случи. не знам дали е интуиция или нещо свързано с този закон. ако може някой да ми помогне да го разбера. Не искам да давам примери в детайли но обхваща и период от детството ми и до сега. например почувствах присъствието на човек, който познавам отскоро и, който не беше на това място по това време, но го видях малко по-късно и предположението ми се потвърди, че посещава точно това място. И другите случки са от подобен характер. Някак усещам че съм чувствителен към някои неща.

23.   До 22
Прочети книгата на Луиз Хей "Излекувай живота си"

24.   Мисля, че позитивното мислене не е вредно или излишно. Ентусиазма е като гориво за автомобил, не може да тръгнеш без него, но няма гаранция, че ще стигнеш където искаш. Обаче не всички хора имат такава настройка и за да взаимодействаш успешно с тях може би ще е необходимо да имаш и реалистичен поглед върху нещата.

25.   Аз напреди бях най-ревностния почитател на тази теория, но с времето се убедих, че не работи при мен. Прочетох всички книги и определно съм наясно с всичко може би по-добре от повечето. Но това да си избираме за какво да мислим, си е опасно. Негативните мисли също са необходими, иначе губим обективност, ако всичко ни се струва розово. Защото не всичко е розово, колкото и да си мислим, че е. То просто не зависи от нашите мисли. Но ако ние на пук на всичко продължаваме да вярваме, че е розово, то само губим от това.

Аз самият съм бил абсолютно убеден в даден успех поради някакви причини (дори не заради тази теория) и съм се провалял. И обратното - много успехи съм ги постигал, не само невярвайки, а дори след като съм се отчайвал и примирявал, че никога няма да ги имам.

И най-голямото ми доказателство - имам роднина, който беше много, ама много беден, но за 3-4 г стана милионер. Нарочно го питах дали е вярвал, за да проверя теорията. А той ми отговори "Никога не съм вярвал и не съм си представял, че така ще се промени живота ми. дВинаги съм си мислел, че ми е писано да си умра беден. "

Спред мен заблудата за тази теория идва оттам, че понякога човек интуитивно предусеща, че ще успее и затова е убеден. И наистина успява, но не защото е вярвал, а защото по принцип е щял да успее, дори и да не беше вярвал.

Според мен просто трябва да се научим да слушаме интуицията си и разбира се да работим здраво за успехите си. Защото колкото и да мислиш, ако не работиш, няма как да успееш, докато си лежиш вкъщи.

26.   В нищо не вярвате ама в нищо. Свикнали сте цял живот да се оплаквате и да чакате.... Някога да сте чували, че има Господ, който те обича и те пази, който чува всичките ти смислени молитви и молби? Само в Господ да повярвате е достатъчно, но истински да повярвате независимо, че ви се случват лоши неща, защото на всеки му има лошо не е само на вас, защото не малко лошо сме сторили и много неща ни се връщат, защото понякога когато много силно искаме нещо за хубаво е това нещо да не ни се получава. Знаете ли преди време имах 8 годишна връзка бях вманиачено влюбена, хубаво момиче съм, просто нямах достатъчно самочувствие, момчето не беше лошо а по малък, не научен от живота и не знаеше как да се отнася с мен а аз все изисквах от него, все бях недоволна и исках да бъда с него до живот. Непрекъснато се молех и нещата все повече се влошаваха, тогава започнах да моля: Господи ако това не е моят човек нека се случи чудо да се разделим и всеки да намери човека си! Не след дълго той се замеси със сутенъорство за мен това беше достатъчен знак от съдбата. Е тогава молитвата ми бе чута. Мина време всяка сутрин молих да срещна човека за мен да живеем в любов, мир и разбирателство всеки ден вярвах, че моят човек е все по близо и по близо до мен и не след дълго и тази моя молитва бе чута - сега имам страхотно момче до мен и Благодаря на Господ, за всяка чута и нечута молитва. За време не броя, просто вярвам, че е всеки ден с мен и ми дава най-доброто за мен. Ще отбележа не съм нито сектантка, нито евангелистка, нито мюсулманка аз съм си християнка. Молете се и вярвайте!

27.   Целият ни живот е определен от вярванията ни - както съзнателните, така и несъзнателните. В живота няма абсолютно нищо случайно, той е низ от синхроничности. Всяко действие в реалността има значението, което ние му придаваме и обратното - всяко наше действие изпълнено със смисъл за нас, води до съответно действие в реалността със същия смисъл. Така работи магията. Егото и ограничаващите вярвания са основната пречка пред манифестирането на желаното. Егото има трудности при разграничаването на смисъла, защото основната идея на егото е да ни предпази от реалността, докато не постигнем нужното ниво на съзнание. Когато искаме да спечелим от лотарията, ние си мислим "искам да спечеля от лотарията"... и всъщност манифестираме процесът на искане. Не спечелването, а искането. Когато пък сме убедени, че ще спечелим и вече живеем в тази реалност, чувството с което е пропита мисълта обикновено е чувство на отчаяност или поне на нужда и трескаво очакване. Мислите ни може да са позитивни, но чувствата на фона на мислите са тези, които ще определят чувствата, които ще чувстваме, когато проявим в реалността събитие със смисъла, който сме вложили. И отново ще манифестираме това - чувство на нужда или отчаяност.

За експеримента, най-добре е да започнете манифестирането с малки неща, за които не ви пука. Защото точно когато не ви пука, на вас ли липсва обвързаността на егото, а егото е, както писах, това което ще ви изкривява намерението.

Намерение = мисъл(значение) чувство енергия(вяра)

Ако и трите компоненти са правилни и са синхронизирани, намерението ще се изпълни в реалността. Ако мисълта е позитивна, но чувството отзад е негативно(страх или липса) или пък липсва енергия/вяра (т. е. просто си фантазирате), намерението няма да се изпълни или ще се изпълни не толкова позитивна негова версия.

Енергията/вярата в магията се усилва с помощта на ритуал. В "Законът на привличанети" в ню-ейдж средите се усилва пак с един вид ритуал - или се записват желанията на лист хартия или се визуализира усилено. Въпросът е, че колкото по-сложен е ритуалът, толкова повече енергия се влага в намерението и то се изпълва по-качествено в реалността. Затова много често магиите изискват екзотични материали (косъм от червен африкански прилеп например) или пък сложни церемонии - колкото повече труд е вложен в ритуала, толкова повече вярата се усилва. Другият вариант е да нямате его, тогава ще можете да промените реалността както искате без ритуал, но проблемът е, че тогава няма да искате нищо - просто защото нямате его. Това е един от парадоксите на Вселенаата - когато искаш нещо си слаб, а когато не искаш нищо си силен. Затова в магията се търси някакво средно състояние - гнозис, медитация, трансцендентност (например при оргазъм или молитва към Божество), нирвана и тн.

Всеки човек е магьосник - намеренията ни непрекъснато оказват влияние върху реалността, независимо дали го осъзнаваме. Квантовата физика тепърва започва да прави връзката между материята и съзнанието. Вече има експерименти, които доказват как съзнанието намаля ентропията (хаотичността) в уж-произволни процеси (изследванията в PEAR Labs).

29.   ЕТО Я ИСТИНСКАТА ТАЙНА!
Ако кармата на човек не е наред, и той използва положителното мислене надявайки се, че то ще му промени живота към по-добро, то този човек само си добавя допълнителна лихва към страданието което го чака. Който каквото е посял в края на краищата това ще жъне. Реколтата която дава грехът е: разочарование, неприятен обрат, болести и срам! Ето това е закон, който ви гарантирам, че работи. И този закон прави на пух и прах "Тайната"! И не е само това. Живота ще ви млати като боксови круши, като удря особено силно когато тръгнете да използвате "Тайната" или други "хитри" начини да се измъкнете! И докато не се сетите сами какъв е греха ви и не се покаете пред Христос, но не за да спре да ви млати, защото не издържате вече, а защото съжалявате в дъното на душата си за стореното, ще ви млати НЕОГРАНИЧЕН период от време. А до каква степен ще спре да ви млати след покаянието ви зависи само от степента на покаянието ви, и то не само в ума, а най-вече изграденото покаяние в душата ви. Ще ви изпита и под лупа за същото нещо, и ако пак направите същата грешка ще ви избие зъбите с бокса, задето разигравате Бог, като му привличате вниманието искайки му прошка а в същият момент продължавате по старо му. Ако не е започнал да ви млати в момента то е само защото се стяга обръчът около вас първо и се подготвят нещата, така че да не можете да му разваляте ударите с гърченето на тялото ви, като започне да ви млати. А за тези които са поставили Христос над всичко в живота си, и не правят грехове, не им е нужно да ползват положително мислене, защото Бог им дава тогава нещо много по-добро от това което искат от живота. Той им дава това от което имат нужда на първо място! А то е пътят за спасението!

30.   от 27:

Метафората за Христос говори точно за това - прекъсване на идентификацията с Егото (разпъването на Исус), за да открие човек вечният живот (Съзнанието). Библията е просто една алегория.

В Йоан 3:27 пише "Човек не може да приеме нищо, ако не му е дадено от Божието Царство". В Лука 17:20-21 пише "Ето, Божието Царство е във вас".

Библията е доста интересна книга, за съжаление само мистичните разклонения на Християнството (Гностицизъм и др.) наистина разбират за какво се говори.