Споделена история от Други

Животът
Аз съм момче и съм на 16 години. Това е мое мнение! Извинете, ако съм допуснал пуктуационни, правописни и граматически грешки! Хубаво да го прочете цялото и да се замислите за тези важни неща за живота, които съм написал сега. Заслужава си да отделите 30 минути за четене и мислене над това нещо, което съм написал, ако прочете и се замислите над това нещо няма да изгубите нищо и няма да си изгубите времето си! Това го написах, защото съм свидетел на много неща и реших да го написа това за всички хора в света, за да се замислят за това нещо. И забелязах как повечето се държат злобно с другите, пушат и други неща. И съм виждал тормоз в училище как едни деца тормозят други в училище. И други причини има, за да го напиша това важно и полезно нещо. Споделяйте го и го превеждайте на други езици, за да стигне това нещо, което съм написал до останалите хора и страни в света. Може би някои хора ще ми напишат, че това са глупости и може би ще имам хейтърски коментари, но не ми пука! Не ми пука какво мислят другите за мен! Това, което съм написал е много полезно и добро! Виждал съм в училище как едни деца тормозят други деца. И смятам трябва да помогнем в такъв случай.
Не бъдете злобни! Не мачкайте другите и те няма да ви мачкат! Мислете! Първо мислете преди да действате! Бъдете себе си! Повечето хора са злобни и лоши! Да избягаш от бой не е срамно! Не се интересувайте от мнението на другите! Не приемайте на сериозно мнението и обидите на другите хора това е техен проблем! Да си различен от другите е добре и прекрасно! НЕ тъпчете, търмозите, обиждате, бийте, командорите и други лоши неща не правете на различните и по-слабите хора от вас! Научете се да казвате "НЕ"! Помагайте на по-слабите! Всички трябва да сме причастни, добри, умни, интелигетни, мъдри, отговорни, разумни, възпитани, културни, добри, мили и трябва да се уважаваме взаймно! Попринцип, когато човекът е различен, умен, разумен, интелигетен и други много добри неща хората се държат с него лошо, командват го, базикат се с него, подиграват се на него, мислят го за слабак, зубър, задръстен, тъп и други неща, НО НЕ БИВА ДА ПРАВЯТ ТАКА С РАЗЛИЧНИТЕ, РАЗУМНИТЕ И ДРУГ ПО-ДОБЪР ТИП ХОРА! ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ГЛАС! Човекът прави същите тъпи и глупави неща и простотии като другите, за да се харесат на другите и се крият "под маски". Покажете себе си! Не се крийте под едни "маски"! Не правете тъпотии, простотии и тъпи неща, за да се харесвате на другите хора! Не се страхувайте да се изразявате, да бъдете себе си и други неща! Винаги помагайте и защитавайте по-слабите и различни хора! Не е срамно да си различен от другите! Не съдете хората по външният вид, религията, парите и другите неща! Всеки прави грешки и от грешките трябва да се учим! Не бива да се предаваме във всичко! Трябва да се борим! Трябва да сме редовни, отговорни, търпеливи и други неща, за да постигаме напредък и да сме първи! Не трябва да сме лицемери, ужасни, егоисти и други овратителни и ужасни неща! Търмозът в училище, на улицата и други места е много ужасен попринцип търмозеното е ужасно и увратително! Повечето пушат наргиле, трева, наркотици, вейпове и други ужасни неща и не бива да пушим тези неща! Наргилето и вейпа пак са вредни неща! Някои се правят на велики, за да се харесат, но не бива! Повечето не оценяват какво имат и ако загубат, каквото имат ще съжаляват много и ако се опитат да го върнат може да е късно вече и затова всички трябва да мислим преди да действаме! Всеки прави греши и е грешен, но трябва да се учим от грешките си! Не нападайте, търмозите, да се базикате гадно, обиждайте, атакувайте и други лоши неща не правете! Човек е хубаво да се базика, но някои базици са ужасни! Човек, когато е нервен, ядосан, оплашен или претиснен за нещо трябва да брои 1 от 10 до или от 1 до 100 и после на обратно да брои, трябва да диша дълбоко, да прави любимите му неща и други начини за успокояване! Насилието не върши работа напротив става по-лошо! Човек, когато не иска нещо значи не иска и не бива другите да го насилват да прави нещо, което не иска! Ако някой човек има фобии или страхове трябва да застане пред страховете си и фобиите си! Страхът е в мозъка няма нищо страшно! Трябва да се съобразяваме взаймно и да сме възпитани, грамотни и толерантни! Агресивните хора са слаби и се крият зад агресивността си! С труд се постига напредък и всичко! Трябва да сме търпеливи! И има още безброй неща!

Коментари

3.   Знаеш ли какво, аз съм на 35, преди 20 г. и аз бях ученик като теб, оттогава вземане-даване с училища и тем подобни нямам! И Слава Богу, преди няколко месеца медиите гръмнаха с убийства от деца на деца! Като станеш на 18, ти също няма да имаш, вече споменах какво, няма да се повтарям! Но виж тези, които печелят награди на състезания и олимпиади зад граница, говори, че не всички деца са лоши! А и треньорите им не ги оставят, постоянно ги надзирават-така и трябва! А тези, за които спомена, те едва ли ще спечелят награди и похвали, или ще ги дават по медиите! Не, разбира, се! Не забравяй, че Доброто е някъде там, но просто още не сме го открили! Да има как, едва ли ще искаш да ходиш на училище, след като знаеш, че Доброто не е там, преди години и аз не обичах училището, като дойдеше Петък, се радвах, че ще съм си у нас, но като минеше и Събота, знаех, че в Понеделник пак ще трябва да ходя в този зверилник-не случайно някои госпожи все казваха, че звероукротители няма да стават! Знам как се чувстваш, но вече като станеш на 18, вече ще си спокоен, няма да те тормози никой, ще си бъдеш при вашите, ще можеш да гледаш телевизия по цял ден, да сърфираш в интернет, да ходиш на концерти на открито, на кино на открито, да спиш до късно, да гласуваш, но гледай първо да завършиш, тези неща наистина ще те очакват, но не забравяй, че трябва да се дипломираш, да зарадваш и вашите, че си завършил Средното си образование, за Висше може винаги, там няма възрастови ограничения! Желая ти успех!

4.   Мерси

5.   Пич, в средното образование е така. Идва пубертета, бушуват хормоните. По-буйните искат да се показват повече, затова ги избива на агресия. Сега си на 16, като си на 26 ще видиш, че това е просто период в израстването. Реалността за живота е по-различна.

Бъди разумен, но не се оставяй да бъдеш мачкан, ако те мачкат. Нужно е да можеш да отвръщаш, а не да изпадаш във фиктивно менторстване през Интернет в анонимен сайт. Не се знае нищо и винаги има малък шанс да те срещне някой действително бъгнат/пиян/дрогиран човек, който ще го избие на истинска агресия и е нужно да можеш да се защитиш.

Не можеш да накараш хората да спрат да пият или да пушат през такива проповеди в Интернет. Те го правят поради множество причини, най-често зародени дълбоко в детството, в много ранна възраст, за която нямат осъзнаване. Затова направи това, което можеш, за себе си и дай пример на другите чрез добрия си живот, но не ги задължавай и не ги насилвай да са някакви си.