Споделена история от Други

Коя кола бихте избрали ?
Здравейте, искам някой който разбира от коли и който има наблюдения от двете марки да остави мнението си! Марките и модела кола, който искам да сравним са BMV ( X3 ) година: 2007-2008 примерно и Nissan Qashqai година: 2007? ! Коя от двете коли бихте избрали и защо? Може би няма място за сравнение между тези 2 марки, но въпреки това искам да чуя отзиви от тези, които карат или са карали този модел BMV и тези, които карат/карали Nissan...

Коментари

1.   Малко повече подробности? Колко коня искаш да е, дизел, бензин, газ, 4х4, автомат, ръчна? Ако имах парите разбира се, че бих взел 3 литрова бензинова х3-ка, 4х4, но трябва да знаеш, че това е БеЕмВе и освен пари за покупката му, са ти нужни и парички да го поддържаш, защото си е капризно. Ако пък искаш кола, която да не се налага толкова често да поддържаш и самата поддръжка да ти е по-евтина, бих избрал разбира се 2 бензин Кашкай на газ.

2.   С две ръце подкрепям BMW. За мен това са най-качествената марка автомобили. Само на тях се доверявам.Нисан също е хубава марка и има добри характеристики,но не бих го предпочела.

3.   Не съм фен на БМВ, но Нисан никога не бих си купил. Едно време правеха най-качествените коли, но сега качеството им е под всякаква критика. Изнесоха си производството из разни други държави и всичко отиде по дяволите. Напоследък почти всеки, който си е купил Нисан после съжалява. Ако искаш да влизаш в сервиз през месец, купи си Нисана.

Сега някой, който е случил на Нисан ще ми скочи. Не отричам, че може и да има читави екземпляри, но аз не бих рискувал.

5.   Не забравяй все пак, че BMW е диагноза.

6.   Помисли и в друга посока. Вместо 10 годишно BMW за тези пари може да се вземе 5 годишна VW, Opel, Peugeot и т. н. Аз лично бих взел по-новата и по-малко карана кола. Десет годишно BMW ми звучи като наказание за собственика.

7.   Пише се BMW! И с две ръце гласувам за него. Карам такова. Здрави автомобили, но имай предвид, че поддръжката им е скъпа.