Споделена история от Други

Не издържам...
Здравейте... Пише ви момиче на 13... Едва започна учебната година и вече не мога да понасям това място. Не е заради домашните или заради строгите учители... Заради съучениците ми е!

Сега най-вероятно ще си кажете "Пак тинейджърски драми. Скарали се за някаква глупост" Ами, не е точно така!

С тези хора се познавам от много години. И имам чувството, че колкото повече порастваме, те толкова повече започват да ме мразят. Без причина.

Непрекъснато получавам обиди от сорта на метла, грозофил, вещица... Много ми е гадно. Дори и да не го показвам пред тях, дори и да им казвам, че не ми пука, като се прибера, щом затворя входната врата сълзите почват да се стичат по лицето ми. Всички емоции излизат.

Затварям се в стаята си. Не излизам оттам с часове. Искам да се скрия от света. Никой да не ме вижда. Но уви, всеки ден съм принудена да излизам от този дом, мястото на което се чувствам защитена. И трябва да отида отново там. И това в продължение на 3 години вече.

Не мога повече. Страшно ме боли. Но никой не е перфектен. Защо трябва да говорят такива неща за мен?? Защо? Какво като съм различна? Какво като имам руса коса? Това по-неграмотна ли ме прави? Какво като слушам метъл? Да не би да убивам невинни хора??

Немалко пъти са ме унижавали и били... Не мога да стана и да ударя някого? Ами ако му нанеса тежка щета?? Не искам да живея с вина цял живот.

Но аз всъщност сега живея с вината, че съм грозна, както те ме наричат. Но... В крайна сметка, Бог е решил така да ме създаде. Той решава. Не аз, не те, не майка ми, не баща ми. Само той.

Миналата година издържах, но не знам дали тази година ще успея. С всяка година става по-зле и по-зле...

Родителите ми... Те знаят за това. Вариант да ме преместят в друго училище няма. Не позволяват. А и аз съм много срамежлива. Не знам как ще се запозная с другите деца.

Явно трябва да седя в онази дупка и да си гледам уроците, а като се прибера да си броя синините...

Моля ви! Помогнете ми. Не мога повече. Как да ги накарам да спрат?? Много благодаря предварително!

Коментари

1.   Опитай се да им отвръщаш, не се оставяй да те тъпчат. Примерно някой ти казва ,,много си грозна'', а ти му отвръщаш ,, ти понеже пък си много красива''. Удрят ли те, ти момиче, не би трябвало. А ко момче те удари го засрамваш с думите ,, толкова ли си слаб, че да биеш момичета''. Просто не мълчи.

2.   Говори с родителите си. В училище намери психолога или педагогически съветник и също разкажи тези неща. Това се казва тормоз и многодеца стават жертви в училище по подобен начин. Ако не опиташ няма да се променят нещата. Кажи на родителите задължително. Не може да посволиш някакви арогантни глезени и невъзпитани деца да ти кажат дали си грозна. Грозно е това което правят. Бори се. Не се примирявай.